ZISKOVÉ AKCIE odstartovány

Autor článku: 13. 10. 2015

Vážení,

chci vám všem moc poděkovat. Tradičně za přízeň, kterou věnujete portálu proinvestory. Nově i za přízeň, kterou jste projevili edukativnímu programu, který s kolegy z finakademie.cz realizujeme.

S mnoha z vás jsem v posledních dnech byl ve velmi intenzivním kontaktu. Vyměnili jsme si s vámi mnoho mailů.

O půlnoci na dnešek byl poslední termín pro přihlášení se do kurzu „Ziskové akcie“.

Váš zájem předčil moje skromná očekávání: Do kurzu nás jde přes 400, včerejší finiš objednávek byl opravdu mohutný. Jsem moc rád, že investování berete vážně, pro mne je to závazek, aby vám portály proinvestory.cz i finakademie.cz byly dobrými průvodci na této cestě.

Všem, kdo jste o moje videa, o případové studie, o webinář nebo o kurz projevili zájem, děkuji.

Děkuji vám za dotazy a náměty,  kterých se sešlo opravdu velké množství.

Pro mne skvělá zpětná vazba – kvůli některým dotazům, které se opakovaly, jsem doplnil a rozšířil obsah několika lekcí v kurzu.

Dnes začínáme v kurzu s nastavováním komunikace, se zprovozněním členské sekce s videi, s nastavením přístupů do fóra atd. Pak začne tzv. „nultý modul“, kdy začneme procházet videa s informacemi pro ty z vás, kteří s investováním a s burzou ještě nemáte vůbec zkušenosti. Až projdeme tímto úvodním týdnem, vrhneme se na samotný obsah kurzu.

Těším se na komunikace s vámi, na vaše otázky v rámci diskusního fóra.

Všem vám přeji mnoho zdaru. Máte to nyní plně ve vašich rukách.

Komentáře

  • Jan Altman napsal:

    Teprve medvědí trh oddělí zrno od plev, na hřbetu býka umí vydělávat skoro každý. Tedy pokud medvěd přijde, samozřejmě... https://www.investicniweb.cz/zpravy-z-trhu/2015/10/12/margin-debt-ve-volnem-padu-jen-dalsi-duvod-pro-short-americkeho-indexu-sp-500/

  • Proto je třeba důkladná analýzy

  • Jan Altman napsal:

    Ano, to souhlasím. Ale přesto - pokud je burza v klesajícím trendu, nebo dokonce přichází recese, často klesají i "dobré" akcie, které si pokles fundamentálně "nezaslouží". Tzn. podle mne vedle analýzy jednotlivých titulů je také potřeba udělat si celkovou analýzu trhu, fáze hospodářského cyklu, atd... a případně zvolit více defenzivní strategii. A jsou podle mne i situace, kdy je lepší neinvestovat do akcií vůbec, buď držet hotovost, nebo "bezpečné" likvidní alternativy (bondy) a čekat na nákup akcií ve slevě. Je nešťastné, když se nově vyškolení investoři vrhnou na obchodování týden před pádem Lehmanů :-) (netvrdím, že v té situaci nyní jsme)

  • K. napsal:

    Tahle obava není lichá, ale na druhou stranu vždy se dá najít důvod říct si, proč není ta správná chvíle s něcím začít. Věřím, že velká část účastníku zájezdu si rizika uvědomuje a přibližně tuší co se odehrálo od roku 2008. Předpovědět jak dlouho se ještě bude možno vést na býčích zádech a co se stane pak bych se neodvažoval, neurčitost rizik je podle mého velká. Stejně tak ale může utíkat obrovská příležistost, kterou nevidíme. Americké akcie jsou ze širší perspektivy v růstu přibližně od roku 1982. Vzniká tak dojem, že i přes výraznější (řekněmě krátodobé) poklesy musí nakonec mířit stále nahoru. Z dlouhodobého pohledu budou mířit tam, kam reálná ekonomika. Pokud mluvíte o cyklu, tak co vidíme teď je jeho "deflační" fáze, je to znát i na cenách většiny komodit. Je pouze výrazně maskovaná politkou levných úvěrů a obrovského nárůstu státního a nadstátního dluhu v USA, Japonsku a v některých významých zemích EU (zejména Itálii, Francii a Španělsku). Americký federální dluh se od roku 2008 dokonce zdvojnásobil. Vedle toho rostlo podobnou geometrickou řadou soukromé zadlužení v Číně. Hodně stěstí - přeje připraveným.

Napsat komentář