Virus Zika – lze na něm profitovat?

Profitovat na viru Zika nebude nijak jednoduché, i když by to mohl být zlatý důl. Proč to zmiňuji? Protože virus Zika je tématem posledních dní po celém světě. Uznávám, že je to tragédie, žádná nemoc není příjemná.

Z pohledu investora ale začínám hledat možnosti, jak na něm profitovat, respektive jak profitovat na vývoji léku proti tomuto viru. Která firma oz bude, nevím. Co je jisté, že to nebude nijak jednoduchý proces.

Vývoj léku je časově i finančně hodně náročný. Časopis Týden napsal, že se u nás nějaký lék testuje, lék prošel testy na zvířatech. To znamená, že preparát prošel preklinickými testy. Do této fáze se dostane zhruba 1 ze 40 potenciálních léků.

Nyní jsou před ním ještě 3 fáze testování na lidech. Tyto fáze trvají odhadem 6-7 let, po nich následuje ještě dvouleté období schvalování.  Uspěje v nich přibližně 1 potenciální lék z 250.

Držme palce, ať je to ten český.  Pokud ale narazíte na informace, že nějaká zahraniční společnost má proti viru Zika lék v pokročilejší fázi výzkumu, stojí za pozornost.

 

moje nová výroční analýza ke stažení zdarma zde.

 

Komoditní manuál_Václav Pech (1)

 

 Stáhněte zdarma zde

Komentáře

Přidat komentář