Už i centrální banky se honí za výnosem. Kupují další a další akcie

Už i centrální banky se honí za výnosem a kupují další a další akcie. Včetně ČNB. Jsem zvědav ne jejich investiční politiku. Investování nebo trading?

Čtyři z pěti centrálních bank plánují nakupovat další akcie – vyplývá to ze studie společnosti Invesco, která v jejím rámci provedla průzkum mezi centrálními bankami. Poprvé k do té doby nevídanému kroku centrální banky přistoupily v letech 2008 a 2009 aby zastavily katastrofický vývoj akciových trhů. Navíc první zprávy na toto téma byly tehdy označovány jako výmysl (dnes by byly pravděpodobně označeny jako ‚“fake news“), něco, co není možné. Bylo.

Nyní jsou (alespoň americké) trhy nedaleko historických maxim a centrální banky opět plánují nakupovat akcie. Teď se nemluví o nezbytné podpoře akciových trhů, ale o tom, že evropské a japonské tištění peněz jedou na plné obrátky. Výsledkem je, že tyto /a další) centrální banky vzhledem k záporným úrokům u množství dluhopisů nemají kam investovat.

Už i centrální banky se honí za výnosem. Nejde o zanedbatelné částky. Švýcarská centrální banka mé své rezervy tvořeny akciemi už z jedné pětiny.

Všechno zlé je ale pro něco dobré. Takovýto postoj centrálních bank zajišťuje plynulý příliv peněz na akciové trhy (vždyť centrální banky si tyto peníze mohou sami natisknout).  

Co mě zajímá, je to, zde se svým chováním centrální banky budou podobat traderům nebo investorům.

Budujte vzdělání, které vám bude k něčemu užitečné. Finanční nezávislosti lze samozřejmě dosáhnout i bez miliard. Od toho je tady Finakademie.
Jedna z cest je investovat do fundamentálně zdravých akcií vyplácejících zajímavé dividendy. Pokud vás zajímá, jak tyto fundamentálně zdravé akcie, stáhněte si zdarma můj ebook a podívejte se na moje postupy při vyhledávání těch nejlepších akcií světa:

 

EBOOK ZDARMA ZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

  • – Růstové akcie
  • – Dividendové akcie
  • – Tajné informace
  • + „třešnička na dortu“

Ke stažení ZDE

 

Moje kompletní know-how jsem shrnul do Online kurzu Ziskové akcie, který absolvovalo již přes 700 lidí. Vstupte do kurzu a naučte se

  • jak vybudovat penězovod, který zabezpečí i vaše potomky
  • jak získat pasivní příjem z dividend
  • jak budovat s pár korunami skutečné bohatství
  • a mnoho dalšího
  • vstupte do Online kurzu Ziskové akciezačněte ihned pracovat na svém bohatství!

 
 
 

Komentáře

Přidat komentář