Články týdne – 7. září

clanky_tydne

Pracovní soboty jako součást opatření  v Řecku? Eurozóna to požaduje.

Bulharsko dobrovolně odkládá snahy o vstup do eurozóny. Na první pohled to je rozumný krok. Na druhý pohled je otázka, zda by eurozóna vůbec Bulharsko za svého člena přijala, a to i přes to, že kurz bulharského leva je na euro praktiky fixován. Když se podíváte na vývoj kurzu bulharského leva za poslední 2-3 roky, uvidíte jeho stabilitu. A kdo pamatuje vznik eura, tak si možná všimne, že tento kurz je nápadně podobný přepočítacímu poměru německé marky a eura.

Otázka pozic dolaru na světových trzích zajímá množství investorů a názory se velmi různí. Názor Rona Paula rozhodně stojí za pozornost.

Nedávno bylo možné číst na řadě míst, že komodity poskytovaly v poslední době větší výnosy než akcie. Podle Marca Fabera to však není pravda.

Diskuse o návratu ke zlatému standardu čím dál víc přestává být doménou webu zaměřených na drahé kovy. A to je dobře, jedním z posledních propagátorů návratu Spojených států ke zlatému standardu se stal Steve Forbes. 

Tento týden také ECB oznámila, že bude zachraňovat euro, že bude neomezeně nakupovat obligace členských zemí – tištění peněz co to dá. komentář Speiglu vřele doporučuji.  Že by jí invetsoři věřili? To se ukáže časem, prozatím však kapitál prchá ze Španělska nevídaným tempem (o Itálii jsem psal již dříve).

 

 

Archiv – Předchozí články týdne

 

Aktuální investiční trilogie:

  1. Rýsuje se nový finanční systém
  2. Volby ve Francii jako katalyzátor dalšího vývoje 
  3. Devizový trh se změnil k nepoznání

Hledáme nejlepší články čtenářů:

 

 

Komentáře

Přidat komentář