Články týdne – 26. července

clanky_tydne

Nový přístup zadlužených zemí k boji se zadlužeností. Jestli to budou chtít rozšířit, máme se na co těšit…

Nevěříte zlatu? Kupuje stříbro.  Tohle není článek ode mne, také jsem váhal, zda ho sem zařadit. Nakonec jsem se rozhodl ho do výběru článků dát. Někdo se přece může rozhodnout pro jiné nástroje než je fyzický kov.

Následující pohled na finanční sektor včele doporučuji.

Sledujete W. Buffetta a jeho investice? Pak se podívejte na společnost Daily Journal Corp. (DJCO). V tichosti v ní vyrůstá druhé Berkshire Hathaway.

Že B. Bernanke nezůstane v čele Fedu i na další funkční období je čím dál pravděpodobnější. Kdo ho nahradí?

 

 

 

Archiv – Předchozí články týdne

Výroční analýza 2013

Pohled na penzijní reformu

Komentáře
 1. VoDo napsal:

  Řecko dostává další bambilióny.
  Maďarsko se rozhodlo pro bail out pitomců co si vzali hypošky v ojrech a pak zjistili že forint není tak supr jak se zdálo a teď to zaplatí všichni. Co mě nejvíc děsí je diskuze pod tím článkem a jak prej lidi byli NUCENI si brát hypošky a že za to můžou nenažraný banky. Lidé ve východní Evropě prostě nepřijmuli odpovědnost za svá rozhodnutí a státe pomoc, horší je že tato pitomost se rozmáhá i na západě a lidé jsou rádi že je státní agentůry ochrání, že je to vykoupeno ztrátou svobody je jim fuk, hlavně že si můžou koupit novej kchár a plazmu.

 2. Oracle napsal:

  VoDo 2 poznámky:
  -boli to vo Švajčierských frankoch;
  -mnohí renomovaní Maďarskí ekonómovia tie zmluvy označujú za chybné produkty, lebo nesplňujú mnohé vtedy platné zákonné definície a predpisy.

 3. VoDo napsal:

  Hm tak to jsou ještě větší blbci než jsem předpokládal.

 4. Jan Dvořák napsal:

  …. Hodně hypoték v Maďarsku bylo i v JPY. Protože u jenu byli nejnižší úroky…

 5. Oracle napsal:

  Tak, či onak odlúčenie dôverivých ľudí (a.k.a. blbcov) od ich peňazí je dobrí biznis, ale otázka je vždy nakoľko je to legálne či etické.

 6. VoDo napsal:

  Tomu se říká kapitalismus a nebo na vesnici se tomu říká silnější pes m… Doopravdy se mi příčí pomáhat někomu kdo do svého rozhodnutí, který ovlivní jeho život na desítky let, neinvestoval ani pět minut práce. Mediální masáž o výhodnosti toho či onoho je byznys těch co něco prodávají. Není proto překvapující že z východní Evropy lidé stále odcházejí a to ti kteří se nebojí svých vlastních rozhodnutí a dovedou si představit i následky, zbytek se spoléhá na stát. Nikdo nikoho nenutí si vzít hypotéku, ano je to problém školství, blbej národ se ovládá líp a oni to vědí, proto vám odpustíme po volbách poplatky u lékaře a ty peníze vezmeme bohatejm podnikatelům kteří vás odírají! (Už ale neřeknou že podnikatel si ty náklady promítne do cen či do výplat) a lidé tomu věří a radostně hýkají jak jim to nandaj.

 7. Oracle napsal:

  VoDo napísali ste veľký kus pravdy, môžeme teraz polemizovať nad tým prečo je to tak, a kto to „dovolil“, ale o to nejde.

  Čo sa týka tých hypotečných zmlúv, zmienení maďarskí experti poukazujú na to, že banky dali do zmlúv na uhradenie aj také položky, ktoré tam podľa maďarských zákonov nepatria.
  Pikantné na celej veci je, že tieto pôžičky boli odsúhlasené za 1. Orbánovej vlády v období 1998-2002, teraz Maďari „užívajú“ jeho druhú vládu.

 8. marwin napsal:

  to VoDo…z východní Evropy lidi odcházejí-(ostatně někteří odcházeli vždycky,že ano)
  Zůstávají ti,co se spoléhají na stát.
  Ale kromě toho také ti,kteří odmítají nosit černý brejle,a prostě normálně žijí a podnikají…
  Jde to,i bez hysterie a kradení.
  Situace tady odpovídá společenskému a historickému vývoji,kdo si ji maloval duhovými barvami-dobře mu tak.
  P.S…sám jste psal,že I´rák a spol se nacházejí v cca 15 stol.,a já s Vámi naprosto souhlasím.Jakákoliv impalntace současné demokracie západního typu do těchto států nemá žádný smysl.(Je to asi jako máchat kalašnikovem v třetihorách).
  Totéž platí u nás-jsme na určitém stupni vývoje,je třeba ho prožít,urychlit se to nedá….:)

 9. VoDo napsal:

  jojo souhlas ja to jen potreboval zakricet, protoze ono doopravdy moc neschazi a chci aby lidi vedeli ze to jde i jinak, s cistou hlavou i rukama.

Přidat komentář