Články týdne – 20. ledna

clanky_tydne

První komentář je věnován ceně ropy – Saúdská Arábie poprvé v historii oficiálně oznámila, že je jejich cílem je udržení ropy nad hranicí 100 dolarů.

Jaké finanční instituce mohou být centrem další ho kola krize? O MF Global se asi diskutovat nebudeme, jako další se ale může objevit JP Morgan… Další rozbuškou by mohli být „Clearing House“.

Že v Evropě proběhla vlna snižování ratingů, to víme všichni. Kdo by se z toho ale měl vzít ponaučení? No přece Japonsko. A taky Čína. I tam by si měli dát velký pozor. Pokuád by vás zajímalo, jak často se v článcích zmiňovala možnost „hard landing“ v Číně, podívejte se na následující graf.

 

Předchozí články týdne

Komentáře
 1. Toxic napsal:

  V Evropě se snižovaly ratingy, ale trhy tentokrát vůbec nezareagovaly, stále rostou. Je tedy možné, že ratingové agentury ztratily vliv? Předtím stačilo snížit rating jedné zemi a indexy šly dolů..

 2. Jan Dvořák napsal:

  Třeba to už bylo víceméně započteno. CDS zemí (a tedy trh) to již dávno signalizoval
  Jinak si to vysvětli neumím.

 3. Miroslav Piták napsal:

  Naprosto souhlasím Honzo, ratingové hodnocení již dávno neodpovídalo hodnotám CDS.

 4. VoDo napsal:

  Toxic: Trhy to maj zapocitany, dalsi co ma vliv na rust je technicka analyza, vypada to na delsi rust a nedivil bych se kdyby se pristi rok dosahlo na maxima roku 2007. Treba takovej nasdaq 100 uz all time maxima prekonal. Jasne korekce budou, podle me jsme ale stale v bycim trhu. A pozor na banky, ty prave prekonaly resistenci a vypada ze pojedou nahoru. https://finance.yahoo.com/q/bc?s=%5EIXBK&t=my&l=on&z=l&q=l&c=

Přidat komentář