Články týdne – 20. června

Autor článku: 20. 6. 2014

MMF snižuje výhled americké ekonomiky. Jak ho naopak vidí Fed – informace k poslednímu zasedání vedení Fedu.

Proč ekonomika neroste? Protože není „pořádná“ válka… Tak to snad ať raději ekonomika neroste.

Staré rozdělení sil na Blízkém východě zaniklo. Nové se teprve hledá a nebude to určováno jen stávajícími silami. Jaké nové síly se objevují na globální scéně  

Nejkratší kniha o ekonomii. Celá přečtení za pár minut.

Štítky: , ,

Komentáře

  • Kolda napsal:

    Růst růstu musí byt, protože, tak je to zprávne a tak to má byt, souzi. Nám nezbývá než věřit, že tak jako Západ outsourcuje výrobu na východ, tak tam bude outsourcovat i tu válku. Jinak dobrá věta v jednom z článků: Kurdistan is guarded by a system of checkpoints and command posts that are impossible to penetrate. Indeed, any Arab who enters without proper credentials disappears, and so do all his friends and family.

  • DEERRICK napsal:

    já bych napsal,že nejlépe to rozštípnul ten vůdce /dnes je o něm článek v HN/ těch radikálů v Iráku.Ten vzal útokem nějakou banku nebo banky,vyloupil je a všichni mají po ptákách.Má prý 500 milionů USD na nákup zbraní.Nic tisknout nemusí,nic zdůvodňovat taky a může vesele válčit.

  • Jo, to jsem zaregistroval taky už před pár dny. Říkal jsem si, která banka má v hotovosti půl miliardy dolarů... Pak jsem narazil na info, že vybrali centrální banku včetně zlatých cihel...

  • Kolda napsal:

    Tak ono ani s tou hotovostí možná nebude problém. Do Afganistánu vozili Američaní plná letadla hotovosti. Mj. je potřebovali na uplácení talibanců, proti kterým bojovali, aby jim nechali projet kolony s palivem z Pakistánu na základny v Afganistánu. V Iráku se určitě i spousta velkých obchodů dělá hotovostně.

Napsat komentář