Články týdne – 20. července

Maloobchodní obrat Spojených států v červnu nečekaně poklesl.  Pokles o 0,5% v červnu oproti květnu nevypadá na první pohled nijak dramaticky, ale pokud by tento vývoj měl pokračovat i nadále, bude to významný faktor ovlivňující HDP Spojených států.

Finanční deriváty jsou opředeny řadou pozitivních mýtů a podle všeho jsou mnohem nebezpečnější než se o nich tvrdí.  Také toto interview Jima Rickardse ohledně obchodování na trzích by nemělo uniknout vaší pozornosti.

Německý ústavní soud odložil rozhodnutí o zákonnosti ESM na 12. září. Veškeré záchranné balíčky tak budou ještě téměř dva měsíce v nejistotě.

Že by evropské akcie mohly být zajímavou investiční příležitostí? Podle Goldman Sachs tomu tak skutečně je. A pro případ, že jste fandy W. Buffetta, tady je komentář k vývoji ceny akcií Berkshire Hathaway. 

Téma manipulace sazeb LIBOR  i nadále hýbe trhem. Podle amerického ministra financí T. Geithnera by reforma sazeb LIBOR neměla být nechána „jen na Britech“.  S tím souhlasím. Kam to podle mého názoru směřuje a o čem se v souvislosti se stanovováním sazeb LIBOR prakticky nemluví si přečtete v mém komentáři v neděli večer.

Na závěr dodávám názorný obrázek, jak funguje keynesiánská ekonomika 🙂

 

 

Archiv – Předchozí články týdne

 

Aktuální investiční trilogie:

  1. Rýsuje se nový finanční systém
  2. Volby ve Francii jako katalyzátor dalšího vývoje
  3. Devizový trh se změnil k nepoznání

Hledáme nejlepší články čtenářů:

 

Komentáře
  1. Jan Dvořák napsal:

    Do příspěvku jsem přidal názorné zobrazení keynesiánské ekonomiky 🙂

  2. diego004 napsal:

    🙂 palec za ten obrazek, opravdu vystihujici 🙂

  3. Kolda napsal:

    Dobrý článek je „Finanční deriváty jsou opředeny řadou pozitivních mýtů“

    Líbí se mi myth No 2 – over-reporting či až zbožňování CDS cen mi vždy přišlo choré.

Přidat komentář