Články týdne – 12. srpna

clanky_tydne

Událostí týdne bylo bezpochyby úterní zasedání Fedu. Asi nejjednoznačněji se k jeho závěrům vyjádřil Marc Faber. To nejlepší, co by vedení Fedu mohlo udělat je podle jeho názoru kolektivní rezignace.

Globání ekonomika je v problémech, o tom lze jen sotva pochybovat. Moc se nemluví o jednom vedlejší produktu. Tím je zánik (i když zatím je to silné slovo) konzumní společnosti.  To jde ruku v ruce s narůstajícím vlivem Číny a dalších zemí v globální ekonomice. Ve hře je ještě jeden faktor – tím je potřebné množství peněz. Je vůbec potřebné množství k dispozici?  Efektivní alokace kapitálu je zkreslena aktivitami centrálních bank.

USA přišly v týdnu o rating AAA. Jak si s něčím podobným poradila v 90. letech minulého století Kanada? Mimochodem, v době snížení ratingu dosahovalo zadluženíKandy 72% HDP. Některé banky (mluví se hlavně o evropských), mají být v problémech, o zákazu short sellinu jsem psal už v klasickém příspěvku na webu. Něco se ale v bankách vaří i v USA – sice jsem to dával odpoledne na twitter, ale sem ten článek patří bezpochyby také.

Nejzadluženější země světa jsou názorně vidět na nádsledující grafice Spieglu.

Hledáte vhodné investice? Vybíráte akcie, komodity… nezapomínejte, že hotovost je také důležitá složka portfolia. V případě poklesu trhů může svým pozdějším použitím přinést zajímavé výnosy.

Komentáře
  1. ricmund napsal:

    Neodpověděl jsi si tak trochu sám v tomhle příspěvku? Proč se z toho „blbá“ Kanada dostala a USA ne? Já vím, že je spousta nesrovantelných věcí, které teď hrají proti USA, ale ještě jich je pár, které jim hraje do karet. Já jen aby to nedopadlo jako vždycky, že z toho vylezou nakonec úspěšně a mi budeme čumnět jakej výmrsk udělali.

  2. Jan Dvořák napsal:

    Dnes vyšel koentář od Johna Mauldina – přidávím tak článek navíc – https://www.johnmauldin.com/frontlinethoughts/the-beginning-of-the-endgame

Přidat komentář