Články týdne – 21. října

clanky_tydne

Krize v eurozóně není nic malého. Ohrožuje totiž celý globální bankovní systém.  Proč? protože světový business je extrémně propojený – necelých 150 firem má pod palcem 40% světového bohatství. Většina těchto firem je totiž navíc z finančního sektoru. Proto také takové mohutné záchranné operace v Evropě. Mimochodem, objevují se informace, že Německo posune jednání o záchranném balíčku z 23. října na pozdější termín, případně svolá dodatečný summit na příští týden. To samo o sobě nevěští nic dobrého. Americké banky na nic nečekají a se snaží si zajistit politickou podporu jak je to jen možné.

Na komoditním trhu se také v dnešní době děje spousta věcí. Casey Research se zamýšlí nad tím, zda mají pravdu komoditní býci či medvědi.  Pokud hledáte pro krátkodobou spekulaci, podívejte se na komoditu, jejíž cena se může relativně výrazně změnit v horizontu dvou týdnů. Pokud sledujete zlato, doporučuji k přečtení následující článek. Za pozornost také rozhodně stojí snížení produkce vzácných zemin v Číně. To se může projevit na řadě míst, např. u mobilních telefonů.

Čtenářům využívajícím při nákupu akcií Value přístup, doporučuji následující prezentaci. Opravdu stojí za shlédnutí.

Na závěr přidávám komentář k akci „Occupy Wall Street“.

 

 

Předchozí články týdne

Komentáře
  1. Jan Dvořák napsal:

    Doplnění: na finmagu vyšel výhled P.Kohouta budoucnosti. Asi nejvíce se mi líbil následující odstavec:

    Když je řeč o ostrovním království – v roce 2022 má být odhalen pomník George Sorose v centru Londýna. Podstavec sochy v nadživotní velikosti ponese nápis: „Zachránci libry věnuje vděčná Británie.“ Bez Sorosova spekulativního útoku by totiž Británie v roce 1992 nevystoupila z režimu ERM, za pár let by přijala euro a v roce 2009 by se zhroutila stejně jako Irsko. Více než devadesátiletý finančník to komentoval slovy: „V životě jsem hodně vydělal sázkami na události, které většina lidí nečekala. Toto jsem však neočekával ani já sám.“

  2. Toxic napsal:

    Tak krize je prozatím vyřešena, do bank se naleje 100 mld EUR..

  3. Miroslav Piták napsal:

    Stávající řecký dluh budu považovat za vyřešený, až se odepíše +-80% stávajícího dluhu.

Přidat komentář