Bacha na Francii

Autor článku: 9. 11. 2011

Spread francouzských obligací rychle roste…

Připravme se na divoké dny.

Kdo bude další?

 

 

Štítky: , ,

Komentáře

 • VoDo napsal:

  Kdy se zacne zase resit USA? To je oc tu bezi, mozna ze eu politici neco na USA vytahnou :-)

 • Jan Dvořák napsal:

  Nejdříve eurozóna, pak přijde na řadu Velká Británie a USA zřejmě až nakonec (mají vlastní tiskárnu peněz)

 • Toxic napsal:

  Francie ještě není na pořadu dne, nejdříve bych to viděl na nějaké snížení ratingu. Ale nejdříve se podusí Itálie..

 • VoDo napsal:

  A co spanelsko? To bylo vsechno tech par tejdnu nekdy pred pul rokem? To neni fer, chudak recko se resi dva roky, pritom je to takovej malej, pravda, ten mensi je vzdy nejvic sikanovanej.

 • Jake napsal:

  Doporučuji knihu The tragedy of the euro od Baguse. Tam je to krásně popsané. Politici, centrální bankéři, komerční bankéři a korporace jsou vlastně jedna a tatáž entita. Vytvořila si systém, ve kterém má prakticky neomezenou moc a zároveň v něm dokáže získávát ohromné benefity a bohatství na úkor zbylých 99% (eurovčanů). Budou se za každou cenu snažit si svoji moc a bohatství udržet, takže se bude tisknout a tisknout a tisknout. Druhou variantou je totiž totální kolaps, změna režimu, válka, sociální nepokoje a nástup nových vůdců. Ruling class takovou změnu nepřipustí, proto se bude tisknout :-)

 • VoDo napsal:

  Jake: jojo, jeste tu mame moznost revoluce, ale tomu davam tak 5%, lidi nevyjdou dokud to nebude fakt blby. no a italie je vyresena :-) https://zpravy.kurzy.cz/292084-ecb-nakupuje-ve-velkem-italske-dluhopisy-tvrdi-obchodnici/ udela se agentura kam se dluh presune, zamrazi a inflace ho rozpusti.

 • Toxic napsal:

  Moc to nechápu. Zde se píše, že jsou spredy na 21letých maximech: https://ftalphaville.ft.com/blog/2011/11/10/740611/goodbye-risk-free-hello-french-spreads-at-21-year-high/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter Ale výnos 10letých bondů klesá: https://www.tradingeconomics.com/france/government-bond-yield To by mělo být pozitivní, ne?

 • Cena pětiletého kontraktu CDS Francie dnes překonala úroveň 200 bodů.

Napsat komentář