Záporné úrokové sazby ve světě a zrada na grafu

Aktuálně se každý šestý dluhopis ve světě (cca za 8 biliónů dolarů) obchoduje se zápornými úrokovými sazbami. Pokud se podíváte na graf, uvidíte, že největší objem dluhopisů se zápornými sazbami se obchodovalo cca 13 biliónu dolarů koncem roku 2016. Od té doby klesl jejich objem o 5 biliónů, hlavně díky rozběhnutému zvyšování sazeb Fedem.  To vše při podobné celkové výši závazků.

Na grafu z dílny Deutsche Bank chci upozornit na jednu věc. Pokud se na graf podíváte jen letmo, může se vám zdát, že objem, dluhopisů se zápornými výnosy je minimálně na stejné úrovni jako těch s kladnými výnosy.

Zakopaný pes je nastavení osy Y. Ta nezačíná od nuly, ale až od čísla 34.

 

 

🎓🎓 Budujte vzdělání. Nezapomeňte, že je obrovský rozdíl něčemu opravdu rozumět, nebo jenom něco odpapouškovat 🎓 Od toho je tady Kurz Ziskové akcie Basic, který vám dává plný přístup do diskuzního fóra, kde probíráme naše obchody. Hodnotíme zde firmy, dividendy, budujeme pasivní příjem.

Kurz Ziskové akcie Basic vás dostane mezi lidi, kteří těží z výsledků amerických firem pěkný balík peněz. Naučíte se vše potřebné, jak s pár korunami  získat pasivní příjem, jak zabezpečit vlastní rodinu i jak vybudovat skutečné bohatství, které budou užívat i vaši potomci.

 

Komentáře
  1. Ives napsal:

    Chybička nebo že by to byl něčí záměr data takto „zkreslit“?

Přidat komentář