Záporné úroky v ČR

Česká republika dnes emitovala tříleté dluhopisy v objemu 3,75 miliardy s úrokem -0,001 %.

Teď jde o to, na co získané prostředky použije. Pokud je použije na refinancování staršího dluhu s vyšším úrokem, je to dobrý počin. Ušetřených pár desítek miliónů korun není k zahození.

 

 

 Kniha věnovaná fundamentální analýze:

EBOOK ZDARMA
ZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

 • – Růstové akcie
 • – Dividendové akcie
 • – Tajné informace
 • + „třešnička na dortu“

Ke stažení ZDE

Komentáře
 1. VoDo napsal:

  Paroubek rikal ze dluhy se neplati, tak honem vymenit vsechny s urakama za tyhle.

 2. VoDo napsal:

  Ale i tak je to dobrej kup, az soudruhum v CNB dojdou penize a kacka se uvolni na 23 za ojro tak ti co dneska koupili za minus budou desitky procent v plusu.

 3. Pet napsal:

  Německo ušetřilo za dobu od vzniku řecké krize dle nedávných odhadů cca 100 mld. EUR díky snížení nákladů na obsluhu dluhu, tedy v ČR to může již pár desítek mld. Kč, rozdíl je jen v tom, že Němci se dopracovali k vyrovnanému rozpočtu.
  Docela by mne zajímalo, jak si představujete další vývoj v ekonomice, která má růst HDP 4%, devalvující peg na EURo, vysoce deficitní rozpočet a sazby na 0. To mi přijde jako zajímavá nerovnováha

 4. diego004 napsal:

  Pet: jednoduse, z pohledu socialniho statu prozrat vsechno co to jde = na co nam pujci… 🙂

 5. Marja joseph, tyhle dluhopisy jsou investice pro totální zoufalce…

 6. VoDo napsal:

  MK nemusi tomu tak byt jak pisu vise. Az se zrusi vazani meny na ojro tak kurz poskoci a ti co dneska kupuji na tom vydelaji, pisu o zahranicnich investorech ne o cesky babicce.

 7. VoDo : Ano, to mám na mysli. To není investice ani trade, to je ruleta na crash. Typické zoufalství dluhopisového fondu …

Přidat komentář