Zajímavé komentáře čtenářů končícího týdne

VoDo: Plukin s urcitou pravdepodobnosti lze urcit kam trh pujde, to urcite vis, posledni dobou je na SPX hodne casto double bottom nebo top a pak se to otaci, mluvim o minutovych ci 5min grafech. Oba vime ze nakoupit neni problem horsi je to s nastavenim stop loss :-) a je jedno kdo co pouziva na vstup, jestli MA, MACD, RSI nebo patterns, vzdy je to o tom vypadnout driv nez to jde proti. Intuitivni trading je mozny, ale vim jen o jednom a je za tim roky koukani na grafy.

 

Jakub Bezděkovský: Ohledně gapu – ta hlavní myšlenka je ta, že zde docházelo k obrovským výprodejům/nákupům. Jsou to psychologické hladiny, kde bude docházet k reakci ceny – zastavovat se nebo otáčet. Tzn. v tomto přístupu není gap míněn jako klasická cenová mezera, kde trh nebyl kotován. Price action je diskreční metoda a je dobré mít nakoukáno a být si vědom hlavního trendu (nyní gold, eurusd, ropa = downtrend; usdjpy, usdcad, dax, gbpusd = uptrend)

 

Pet: Německo na řecké dluhové krizi vydělá i v případě, že mu Atény nevrátí žádné peníze. Pokles úroků u německých státních dluhopisů, k němuž krize výrazně přispěla, totiž v německém rozpočtu od roku 2010 ušetřil více než 100 miliard eur. Řecko přitom dluží Německu zhruba 90 miliard eur, takže i kdyby Atény už nic nezaplatily, stále je Berlín v plusu o 10 miliard eur.

Zlato se včera dostalo krátce nad hranici 1100 USD za unci, aby dnes ráno opět pokleslo – reakce na noční krok Chiny – řízená devalvace juanu pomohla americkému dolaru, který tak získal část ztracených pozic ze včerejšího odpoledne zpět. Zajímavá je reakce komodit – kovů, které na oslabení juanu reagují poklesem. China reaguje na slabý výsledek obchodní bilance, zvláště pak na pokles exportu a zdá se, že vláda upřednostní odliv kapitálu oproti podpoře exportu. V této chvíli se ukazuje, že nedávno zveřejněné údaje o menším množství zlatých rezerv než se předpokládalo, budou blíže k realitě, než naopak. Zavádět zlatem podložený juan se tak opět odkládá, stejně jako zlatý rubl. Čas ukáže, zda investice Chiny do různých afrických a jihoamerických zemí bude mít předpokládané výsledky a zda bude pokračovat podpora nedávno zřízeným bankám. Měnové války tak nabírají na síle a lze očekávat, že USA se začnou zabývat silným USD.

 

Jan Dvořák: Jak napsal Jim Rickards – možná současným cílem Číny vůbec není zlatý juan, ale protlačit juan do SDR. Tím by se juan stal pátou nejvýznamnější globální měnou.

 

 

 

 

EBOOK ZDARMAZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálnì

  • – Růstové akcie
  • – Dividendové akcie
  • – Tajné informace
  • + „třešnička na dortu“

Ke stažení ZDE

 

Komentáře

Přidat komentář