V Itálii se hlasuje o euru

Jak pravděpodobně víte, v neděli 4. prosince se v Itálii koná referendum o změnách v ústavě.  Hraje se v něm o posílení většinového principu hlasování. Mělo by to napomoci omezit křehkost vlád, kterou je Itálie proslulá. Na první pohled krok dobrý směrem, jenom by volby nesměly dopadnou tak nečekaně, jako britské referendum anebo prezidentské volby ve Spojených státech.

Jenomže nyní se referendum může stát ne hlasování o ústavě, ale de facto soubojem zaběhlých stran se nově vznikajícími stranami, které se vymezují proti Evropské unii, jak ji známe dnes a které získávají čím dál větší podporu. V případě neúspěchu referenda, totiž slíbil premiér demisi. To by znamenalo volby v příštím roce, kdy by se dalo očekávat další posílení hnutí pěti hvězd. Volby ve třech největších zemích eurozóny – Německu, Francii a nyní i Itálii (+ volby v Nizozemsku) se sílícími pozicemi euroskeptických stran a hnutí by mohly hodně podkopat pořádky v Evropské unii.

Co se týče finančního dopadu – pravděpodobně by následoval pokles ratingu země včetně otřesů na trzích dluhopisů. Tyto faktory by dramaticky zasáhly italské banky, které by musely poskytovat Evropské centrální bance za její půjčky výrazně větší zástavy než nyní.

V Itálii se hlasuje o budoucnosti eurozóny. Investoři by si toho měli být vědomi chovat se podle toho.

 

Pokud vás zajímají akcie, stáhněte si zdarma můj ebook a podívejte se na moje postupy při vyhledávání těch nejlepších akcií světa:

 

EBOOK ZDARMA ZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

 • – Růstové akcie
 • – Dividendové akcie
 • – Tajné informace
 • + „třešnička na dortu“

Ke stažení ZDE

 

Moje kompletní know-how jsem shrnul do Online kurzu Ziskové akcie, který absolvovalo již přes 700 lidí. Vstupte do kurzu a naučte se

 • jak vybudovat penězovod, který zabezpečí i vaše potomky
 • jak získat pasivní příjem z dividend
 • jak budovat s pár korunami skutečné bohatství
 • a mnoho dalšího
 • vstupte do Online kurzu Ziskové akciezačněte ihned pracovat na svém bohatství!

 

 

Komentáře
 1. plukin napsal:

  Necekanost vysledku? Zalezi kdo ma jake zdroje. 🙂
  Martin Armstrong jak Brexit tak Trumpa odhadl..teda jeho model tohle indikoval.
  Armstrongum nazor byl, ze se to muze podarit jedine prinde-li k volbam hodne lidi, v obou pripadech..jinak, ze to zfalsujou.

 2. Jan Dvořák napsal:

  Jasně, že nečekanost. To zděšení nad výsledky mluví za vše.
  Že někdo má jiné zdroje (Armstrong je super), je jiná věc…

Přidat komentář