Trump, kurz dolaru a mezinárodní obchod

Zvolení D. Trumpa americkým prezidentem a jeho představy o dalším vývoji dopadly na finanční trhy všeho druhu. Pokud jde o kurz dolaru, některé jeho představy jsou proti sobě. Ne, že by mě to překvapovalo.

Nejnověji například jeden z Trumpových poradců Peter Navarro obvinil Německo z využívání „velmi podhodnoceného eura“.  Podle něj je euro „implicitně německou markou“. Alespoň víme, jak se Spojené státy budou dívat na veškeré kroky – jako by je dělalo Německo. Přitom Německo má přebytek obchodní bilance jak se zeměmi mimo Evropskou unii, tak i v jejím rámci.

K tomu se Spojené státy pokusí vrazit klín mezi další země Evropské unie. Brexit jim výrazně usnadnil práci. Proto také relativně brzké oznámení o tom, že Spojené státy a Velká Británie budou jednat o dvoustranné obchodní dohodě.

Na všechny tyto kroky je dále třeba se dívat optikou snahy o stažení amerických společností zpět do Spojených států. A nejen, ale chce přitáhnou do Spojených států i jejich subdodavatele.  Něco takového může zásadním způsobem ovlivnit globální toky zboží. Proto také řeči o dovozních clech (i když zde se může jednat o výchozí vyjednávací pozici).  Výsledkem je smíšená rekce americké korporátní sféry podle toho, zda se jedná o importně nebo exportně laděné společnosti.

Kroky směrem ke clu by mohly vést k posílení dolaru. To je přesně v rozporu se slovy o podhodnoceném euru. Silný dolar by následně ani nepomohl exportu ze Spojených států. To by šlo přesně proti slibu prezidenta Trumpa o snížení deficitu zahraničního obchodu.

Ani Evropská unie není vývojem nijak nadšená.

Takže se nechme překvapit, co kurz dolaru udělá.

 

Budujte vzdělání, které vám bude k něčemu užitečné. Finanční nezávislosti lze samozřejmě dosáhnout i bez miliard. Od toho je tady Finakademie.
Jedna z cest je investovat do fundamentálně zdravých akcií vyplácejících zajímavé dividendy. Pokud vás zajímá, jak tyto fundamentálně zdravé akcie, stáhněte si zdarma můj ebook a podívejte se na moje postupy při vyhledávání těch nejlepších akcií světa:

 

EBOOK ZDARMA ZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

  • – Růstové akcie
  • – Dividendové akcie
  • – Tajné informace
  • + „třešnička na dortu“

Ke stažení ZDE

 

Moje kompletní know-how jsem shrnul do Online kurzu Ziskové akcie, který absolvovalo již přes 700 lidí. Vstupte do kurzu a naučte se

  • jak vybudovat penězovod, který zabezpečí i vaše potomky
  • jak získat pasivní příjem z dividend
  • jak budovat s pár korunami skutečné bohatství
  • a mnoho dalšího
  • vstupte do Online kurzu Ziskové akciezačněte ihned pracovat na svém bohatství!

 
 
 

Komentáře

Přidat komentář