Články týdne – 22. listopadu

clanky_tydne

Čína podle vlastního vyjádření nehodlá již navyšovat devizové rezervy.

Hledáte zlato? Zkuste toalety v letadlech 🙂

EU se snaží bránit krizi všemi možnými způsoby. OECD ale tvrdí, že její politika je neúčinná. Výsledek? V příštím roce plánuje přijímat nové zaměstnance jen každá sedmá společnost.

Velkému množství Američanů končí letos podpora v nezaměstnanosti.

 

 

 

Komentáře
 1. cipinek napsal:

  https://www.investicniweb.cz/zpravy-z-trhu/2013/11/22/goldman-sachs-ocekava-v-roce-2014-prudky-propad-ceny-zlata/
  tak kdo nakonec bude mít pravdu pane Oracle?:-))) musím všechno prodat, jinak prodělám kalhoty jako na sojových bobech:-)))

 2. mimi napsal:

  cipinek: jo, to budete prodávat brzo :)) ..někdo jinej bude v tý době/kolem 1050$ asi teda nakupovat, ale budiž 🙂 Jinak dávat odkazy na Goldman sucks a jejich rady.. nevim no, nechci bejt neslušnej.

 3. František Sousedík napsal:

  Pro cipinek:
  Ačkoliv nesouhlasím s panem Oracle o příčině a ani zakončení, myslím, že se nebaví o cenách, ale o hodnotách a o podstatě věci.
  Nezdá se Vám, že „banka“ je přímo ve střetu zájmů?
  Neslyšel jste nikdy, co komunistické zrůdy slibovaly před vítězným únorem lidem?
  Neslyšel jste nikdy, že lidem, které vezli do lágru ke konečnému řešení, říkali, že jedou do rajchu na nasazení?
  Poučná je kniha: „Den, kdy došly prachy.“ nebo „Investujte do zlata a stříbra.“ nebo „Peníze, banky a hospodářské krize.“ nebo spousta dalších.
  Jinak, mne taky nenapadají slušná slova.

 4. Libri napsal:

  Cipínek, já jsem ještě z generace, která pamatuje co to znamenalo, když se říkalo, že televize lže jako když Rudé právo tiskne. Tehdy jsme získali dovednost jak správně číst mainstreamový newspeak (např, když tisková zpráva zněla, že na náměstí dělalo povyk několik zkrachovanců a imperialistických štváčů, věděl jsem , že se tam objevili svobodomyslní lidé, nejspíše z charty, kteří se snažili říkat pravdu). Bohužel mám silný pocit DEJA VOUS, a se stejnou pozorností čtu mezi řádky současného mainstreamu, a TV zprávy už raději ani nesleduji vůbec.
  Jinak k cenám drahých kovů vyjádřených papírovou formou (různé deriváty jako jsou ETF, futures ap.) u nich je možné opravdu vše, pokud budou velcí kluci chtít cenu shodit, tak ji shodí a ještě na tom vydělají. když ji budou chtít nechat vyšroubovat nahoru (jakože nejspíš nechtějí), tak ji nechají. tipec jim mohou zatnout akorát připravovaná burza fyzických kovů nebo vznik nějaké komoditní měny. do té doby budou manipulovat. někde jsem četl jednu velkou pravdu – když se lidi nechají okrádat, tak proč by s tím proboha měli přesat? Je to stejné jako se rozčilovat, že smečka hyen klidně ukradne levhartovi kořist. Je to nemorální? je! Přestanou to hyeny dělat? ne! tak se nedivme 🙂

 5. Lime napsal:

  Kennedy kritizoval bankstery již dávno a zřejmě proto zemřel.

  „Kennedy se ale nezastavil na projevech. Neváhal také jednat. Ačkoli věděl, s kým má tu „čest“, přesto se pokusil o nápravu. Jako první (a taky poslední) se pokusil zlomit moc banksterů. Kennedy se postavil proti bankovní mafii a svým prezidentským dekretem č. 11 110 se rozhodl vrátit státu ústavní právo vydávat peníze. Tímto rozhodnutím by FED ztratil možnost půjčovat emitované peníze vládě Spojených států za úrok. Kennedy dal příkaz vytisknout 40 miliard dolarů a měly být pojmenovány US Bank notes. To bylo proti vůli bankovní mafie, která vlastní od roku 1913 Federal Reserve Bank. Kennedy se snažil zavedením nových peněz krytých stříbrem vymanit z vlivu FEDu. Po jeho zavraždění byly staženy z oběhu. Bylo mu toto jeho rozhodnutí osudné? Jeden z největších bankéřů světa Rotchild řekl : „dejte mi možnost vydávat peníze a nebude mě zajímat, kdo vládne“. Ale tady narazila kosa na kámen. Kennedy vzal rotchildům jejich právo vydávat peníze. A to se nesmí. Teď už každý vládce ví, co by ho čekalo. Hlavně z tohoto důvodu jeho cestu do Dallasu doprovázely letáky s jeho fotografií a nápisem „wanted for treason“ (hledán pro velezradu).

  Málokdo ví, proč a kým byl Kennedy zavražděn. Ale 7 z 10 Američanů nevěří oficiální verzi předložené vládou. Opět je to zajímavé ve srovnání s útoky v New Yorku – i tady jen málokdo věří oficiální verzi. Je to smutné, když lidé nevěří své vládě. A je signifikantní, že té vládě je to jedno. To je ta pravá demokracie. Každý může nadávat prezidentovi, nevěřit vládě, ale establišmentu je to jedno. Kára jede dál. I my v Česku máme s tím své zkušenosti.“

 6. cipinek napsal:

  být Kennedym já, tak bych nechal před podpisem tohoto zákona všechny majitele FEDu zatknout a postřílet na náměstí, tak jak to dělal třeba Hitler nebo Stalin a pak bych ten zákon podepsal a FED zrušil, proti zlu musíš bojovat ještě větším zlem, jsi pak ale zlo, když zničíš zlo větším zlem?, já myslím, že ne, že zůstáváš pořád dobrem, protože jednáš ve jménu dobra:-)))

 7. Lime napsal:

  Koho z Vás to zajímá, může si přečíst celý článek.
  Jsou tam Kennedehy výroky upozorňující na nebezpečí vládnutí bankovních mafií. Celé zde: https://www.blisty.cz/art/61108.html

 8. cipinek napsal:

  https://www.patria.cz/zpravodajstvi/2499857/draghi-ucast-veritelu-na-sanacich-bank-je-treba-zavest-rychle.html
  že by se to už konečně začalo hroutit ten domeček ze špatných karet? úvěry ve španělských bankách na novém rekordu přes 10%, spekulanti, kteří si koupili swapy úvěrového selhání na tyto španělské sračky si určitě mnou ruce, ale možná se už kluci poučili z amerických CDO a žádné takové sračky do balíčků nebalili a neprodali nikomu takovou sázku na další apokalypsu…:-)))

 9. Standa napsal:

  Goldman Sachs nám mezi řádky sděluje, že právě uzavírá své poslední shorty na zlato, a nyní nás vyzývá, abychom jim levně prodali své fyzické zlato.

  Když něco předpovídá Saxo nebo Goldman Sachs, neměli bychom to brát na lehkou váhu!

 10. Oracle napsal:

  Niekoľko poznámok/postrehov:
  1.Goldman-Sachsovi a JPM Chase neverím ani „dobrý deň“ ani nos medzi očami. Dôvod je jednoduchý boli a sú vyšetrovaní z podvodu a z manipulácie trhu robili to nielen Američania a Briti (dostali smiešne pokuty). Príjemným bonusom je, že aj Švajčiari ich vyšetrujú z manipulácie s menovými kurzmi, vzhľadom na to, že Švajčiarske banky odkázali „rizikovým klientom“ aby šli kade ľahšie (asi bol tu o tom aj článok/správa) tak sa mi zdá, že GS a JPM Chase nevyjde z toho len opomenutím a smiešnou peňažnou pokutou.
  2. Cena zlata a striebra neodráža dopyt po fyzických kovov, ktorá je rekordná nielen na Východe (https://www.zerohedge.com/sites/default/files/images/user3303/imageroot/2013/11/20131122_gold1.jpg) ale aj v USA.
  3. Tým kreténom nedošlo (až doteraz), že tým že tlačia dole robia Číňanov a Rusov šťastným, pretože za čoskoro bezcenné USD kúpia viac zlata ako za normálnych tržných cien. Robia to jednoducho COMEX-ová banka, ktorá chce investorov znechutiť a odplašiť od zlata vydá zlaté certifikáty, tieto certifikáty nakúpia „investori“, LENŽE Východniari prišli na fintu, tieto certifikáty nakúpia za 1,05-1,2 ich ceny od investorov a potom požiadajú o dodanie zlata, keďže sú tí čo požiadajú dodanie sú štáty resp. firmy ktoré sú napojené nejakým spôsobom na štát (vlastneným štátom alebo vlastnení nejakým príbuzným pohlavára), takže keď nedodajú zlato, alebo keď dodajú pozlátený wolfrám majú veľký problém. Z tohoto vyplýva, tým že začali túto psychologickú operáciu proti vzácnym kovom (v minulosti boli dosť dobrým indikátorom inflácie a v nedôveru vo finančný systém) vyrobili si pre seba ešte väčší problém, nielen že kvôli nízkym cenám sa vyprázdňujú trezory COMEX-ových bánk, ale na východ ide aj zlato vypožičané od CB a aj tieto zásoby sa míňajú. Túto manipuláciu ukončí buď Singapurská burza s fyzickým zlatom, alebo komoditná mena. Striebro je trochu iná pesnička, lebo tento kov má aj priemyselné využitie.

  4.QE FED ani ostatné CB nemôžu ukončiť, z jednoduchého dôvodu QE1/2 boli ukončené na niekoľko mesiacov, nedopadlo to dobre. Jedno je však je isté, FED a ostatné CB budú donútený ju ukončiť, dôvod je jednoduchý Saudi môžu povedať, že budú prijímať Yuan aj od iných ako sú Číňania, v tom momente USD poklesne a inflácia čo USA vyexportovali sa vráti a zdvihne aj oficiálne(sfalšované) čísla, keď v takýchto podmienka budú pokračovať v QE tak do USA sa zavíta hyperinflácia. Ďalšia vec čo môže ohroziť USD je rezervný systém založený na zlate od BRICS-u do ktorého, keď vstúpi aj SA, tak s USD je koniec. (Prečo mám ten pocit, že kroky SA, zavedenie paralelného rezervného systému od BRICS-u a Singapurská burza fyzického zlata bude konvergovať, žeby zákon schválnosti?)

  5. Banky sa nepoučili, som ochotný staviť veľkú sumu na to, že tie španielske papiere sú zabalené do nejakého „inovatývneho“ produktu, patrične napákované a ociachované na AAA a predané fondom a investorom.

  6. Ekonomika Západu je v ťahu (až na niektoré výnimky), hovorím to na základe rastu HDP ktorá v reálnych hodnotách klesá, „vtipné“ je to, že finančný systém je dimenzovaný na nekonečný rast, takže zrúti sa to v dohľadnej dobe.

 11. Standa napsal:

  Oracle: 5. Ale poučily! Kolik bankéřů skončilo kvůli AAA tranším subprime hypoték ve vězení? A kolik s mimořádnými odměnami? Tak proč si to nezopakovat? Too Rich To Be Jailed!

 12. Oracle napsal:

  Standa prečítajte posledný príspevok v tomto vlákne od Cipinka, reagujem na tento príspevok.

  jedinú vec čo zistili, že ich zamestnávatelia za podvodné chovanie ich obmenia a Anglo-Americké úrady ich podporujú, LENŽE Švajčiarske úrady a karma je neúprosná, stále môžu skončiť na kandelábroch či prísť o majetok.

 13. František Sousedík napsal:

  Další zajímavé knihy:
  Adolf Lambl – Inflace (CZ)
  Jakub Rákosník, Jiří Noha – Kapitalismus na kolenou (CZ)

Přidat komentář