Zajímavé komentáře čtenářů z uplynulého týdne

Standa: Vše kolem energetiky je dnes politika, která nemá nic společného s technologickou ani fyzikální realitou.

Pokud se vlády rozhodnou, že nejekologičtějším zdrojem energie jsou krávy otáčející rumpálem, začnou se všude stavět „zooelektrárny“, novináři začnou nadšeně psát, jak je to skvělý zdroj „obnovitelné“ energie, a že krávy navíc mají chutné maso, a peníze z centrální banky zajistí, že „zooelektrárny“ budou ekonomicky výhodné natolik, že se na nich bude dát vydělat tolik, že se investoři pohrnou.

A to vše zcela bez ohledu na to, kolik elektřiny vyrobí.

marwin: Na pořádné baterie elektromobily čekají již 120 let. A nic nenaznačuje, že by se v dohledné době dočkaly.

Tesla to ukazuje názorně, když do svých vozů montuje několik tisíc článků baterií určených do notebooků. Ty navíc tvoří většinu ceny auta, a životnost nemají o nic vyšší, než v notebooku.

 

VoDo: SPY na polovicni hodnote, toho se nedockame nikdy, takovy propad jako byl 2007-2009 se deje jednou za lidskej zivot.

 

lulinak: jojo nelze to nazvat jinak nez uboha komedie, snazit se vyresit Reck oktere v podstate rozumne reseni nema a je potreba do toho riznout bud z jedne strany (dluhy odpustit, nemyslitelne) anebo z druhe (prestat „zachranovat“ a nechat vratit k drachme, nemyslitelne), a tak budeme dale a dale vymyslet umele konstrukce a zatacky, clovek se tomu uz musi fakt smat…. :-) a drahe kovy by si v teto souvilslosti mohly paradoxne pripsat dalsi minima, at je tohle soucasne kasparkove divadlo kompletni.

 

 

Komentáře

Přidat komentář