Zajímavé komentáře čtenářů z uplynulého týdne

Martin Kopáček:  Ale já nepíšu nic o tom, že pro větší výnos je nutné víc riskovat :) Píšu jen o tom, že „bezrizikové“ investování neznám. Vždy je možnost černé labutě atd.
Prostě podstoupím přiměřené riziko a diverzifikuju kvůli příležitostem, nikoliv kvůli eliminaci rizika.
Eliminace rizika je hedge, ne diverzifikace, jak ji chápe většina. Protože většina si postaví portfolio typu long x short nebo akcie x dluhopis nebo hledá jinou protichůdně korelující vazbu. Výsledek je : +1 -1 , čili nula… ve většině případů.
Tolik moje zkušenosti s tím, co jsem zatím v „diverzifikovaných“ portfoliích viděl :)

 

plukin: MK: pravda. Ja to zminil, protoze mam pocit, ze vetsina je tak nejak ockovana co je „bezpecna“ investice a co je „riskantni“. A pritom nejvetsi nebezpeci je trader/investor sam a to s cim si hraje je prakticky vedlejsi, vi-li co dela. A nevi-li..trati stejne jenom to vetsine bude dele trvat, nez jim dojde, ze vlastne nevi tak nejak jak si ty zisky udrzet a nedelat koniny. :)
A diverzifikace kvuli prilezitostem urcite, kdo vi co vynese vice.

Hedge jako eliminace rizika? Jsou pripady kdy si to dokazu predstavit. Nejspise u velkych pozic. U tech menovych by se hodil dobry timing jinak to zbytecne ukusuje zisku.

Vubec by bylo zajimavy koukat se profikovi pres rameno jak co hraje a proc.

 

plukin: Btw co kdo osobne povazujete za cernou labut? Jak na to ja koukam posledni dobou, tak tech opravdu nepredvidatelnych a nevyhnutelnych a tudiz nebezpecnych/riskantnich situaci je minimum, pokud vubec nejake. A to co vetsina za cerne labute povazuje, zadne cerne labute nejsou.

Je to dost kontroverzni tema to uznavam. Nicmene, sam vim, ze clovek je schopen vedet opravdu „neveditelne/nemozne“. Jak? To je mi celkem jedno, hlavne, ze to funguje.. Zatim aspon obcas.
Vyzva je umet to tzv „na pockani“ tj. kdyz je potreba, kdyz se to hodi.

 

Jan Dvořák to plukin: souhlas.

Vzhledem k „honu“ na černé labutě, kdy se různí investoři či analytici potenciální rizika odhalovat, skutečné černé labutě pomalu, ale jistě mizí, respektive se z nich stávají „šedé“ labutě. Tedy ne naprosto neočekávané události, ale události zmíněné, ale zároveň považované za velmi málo pravděpodobné. Pokud však náhodou přiletí skutečná černá labuť, dopady budou řádově větší.

 

 

 

E-BOOK ZDARMA
Průvodce burzou a investicemi

  • – Akcie
  • – FOREX
  • – Indexy
  • – Futures
  • – Opce a další

Ke stažení ZDE

Komentáře

Přidat komentář