Zajímavé komentáře čtenářů z uplynulého týdne

plukin: Souhlasim, lepsi je mi vejce v jednom kosiku a poradne ho hlidat. Uz jenom proto, se veci zjednodusi. Lepe se to hlida nez hlidat hafo pozic vsude mozne.

Vyzaduje to ovsem dostatecnou duveru v sebe sama a ve schopnosti nejenom rozpoznat pripadne mraky na obzoru ale taky verit, ze se dokazu zavcasu spravne tj. profitabilne rozhodnout.

Naucit se poznat ten spravny obchod, ten spravny okamzik, tu spravnou cenu..jak pro koupi, tak pro prodej.. on ten spravny/pravy obchod tak nejak lepe „zni/je citit“. Tzv to nechat „uzrat“. A naucit se verit tomuhletomu instinktu/intuici a nenechat se zviklat „logikou“ ci nikym jinym. A to muze byt leckdy dost velka vyzva..koneckoncu kdo jsem abych mohl vedet neco co ani „odbornici“ a „profesionalove“ ci ti ktere za takove povazuju, nevi ci tvrdi, ze to neni mozne vedet? Nicmene at si to klidne za nemozne povazuji vsici okolo, ja verim sobe a svym novym zkusenostem..

Zvlastni je, ze cim vice je clovek ochoten a pripraven se mylit a priznat si chybu..tim mene se myli a tim mensi chyby dela.

 

VoDo: BRIC je minulostí a to z prostého důvodu, komodity jsou v bear marketu. Brazílie-komoditní země, Rusko též, Indie zpracovatel komodit stejně jako Čína. Kolečko se uzavírá.
A nejen BRIC Austrálie začíná dost pociťovat obrovskou nadzásobu komodit, Kanada též. Peníze se stahují zpět na západ.

 

J@: Za poslední 15 měsíců investoři vyvezli z Velké Británie 356 miliard dolarů. Přitom na 1.místě vývozu jsou Rusové, sděluje The Times.

 

Martin Kopáček: Tohle je platné i pro trading: když vidíme příležitost, osolíme ji pořádným počtem kontraktů.
Naopak na nevýrazné šedé myši nedáváme nic, i kdyby se tvářily jak královny diverzifikací.

Mýtus o „bezrizikovém portfoliu“ je podobný snaze alchymistů o Kámen mudrců :) Riziko prostě k investování a k tradingu patří – kdo ho nechce podstoupit, ten sice neprodělá, ale ani nevydělá :)

 

Toxic: Diverzifikace jak ji chápu já je spíše ochrana majetku za cenu nižších výnosů a již z této logiky nemůže soutěžit s výnosem strategie „jednoho vejce“. Každému pak je vlastní něco jiného.. Navíc, diverzifikuje každý z nás, ač si to třeba neuvědomuje a i když nakoupí velké množství kontraktů, pořád má k dispozici něco dalšího jako např. cash, nemovitost, drahé kovy, veterána, dobře vychované děti..

 

plukin to Toxic: kdyz dva delaji totez, neni to totez. Jak bohati tak chudi zdanlive stejne „diverzifikuji“. Ale bohati premysli jinak nez chudi, premysli jak vydelat, zatimco chudi premysli jak neztratit. Muze to vypadat jako maly, ale je to zasadni rozdil.

MK: To, ze chci-li vetsi vynos musim vice riskovat je povera a neni to pravda. Muze to byt neco cemu veri cely svet ci drtiva vetsina, ale to jeste neznamena, ze to je pravda. Koneckoncu vime, jake ma vetsina vysledky. Od tech ja se ucit nehodlam, ale kazdy jsme jiny, takze klidne si myslete, ze musite byt risker. :)
I Donald Trump vi, ze je treba nechat rozhodnuti uzrat a pozna tak spravny obchod, Cas od casu se muze zmylit, ale lepsi se trenovanim sveho instinktu kdy Ano a kdy Ne. A to pak ziskovost roste a rizikovost klesa.
I Warren Buffet vi, ze je treba mit odvahu kdyz se ostatni boji a naopak. Delaji tihle dva rizikove obchody? Z meho pohledu minimalne. Vetsina lidi riskuje vice nez oni kdykoliv prechazi silnici.. Receno s nadsazkou.

Komentáře

Přidat komentář