Zajímavé komentáře čtenářů z uplynulého týdne

Jan Dvořák: Připomínky k redesignu webu sbírám na adrese jandvorak119@gmail.com

 

Jan Altman: Pokud by byla povolena (alternativní) měna typu e-gold, resp. pokud by bylo povoleno bankám vést účty v miligramech zlata, dělat zlaté bezhotovostní převody a lidem by bylo povoleno nechat si v takovéto měně vyplácet mzdu, uzavírat v ní smlouvy, atd… tak by podle mne fungovala. Otázka je, kolik lidí/firem by ji používalo, ale to by bylo čistě na jejich svobodném rozhodnutí.

A nějaká jiná finanční organizace by mohla nabízet vedení účtů (a provádění transakcí) ve stříbře.

Kurz Au a Ag by byl plovoucí. Každý by měl právo kdykoli si ze svého účtu ten kov vybrat ve fyzické formě. Kdyby banka byla nedůvěryhodná (měla by na skladě méně, než na účtech), hrozil by jí run a zánik.

Vedle toho by klidně mohly existovat i nekryté fiat dolary, eura a koruny i virtuální bitcoiny, atd… (pokud by je někdo chtěl)

A lidé/trh by rozhodovali, která měna by se používala nejvíce.

Zcela jistě by nehrozily problémy, jakými odpůrci zlata argumentují (typu „nedostatek peněz“).

 

Oracle: Systému frakčných rezerv nedochádza dych. Dych dochádza zadlženým štátom a ľuďom. Skratka štáty nedokážu obsluhovať svoje dlhy (čiastočne aj preto existuje ZIRP a NIRP) nemajú príjmy a často majú negatívnu obchodnú bilanciu (aj preto musia splácať staré dlhy novými).
Ďalej občania kvôli inflácií (skrytej aj zjavnej a CPI je dezinformácia) a starým dlhom nedokážu konzumovať toľko ako kedysi (teraz sa prejavujú následky), teda banky sa musia spoliehať na CB.

 

diego004: to je jeste beh na dlouhou trat, dnes napr. Svedove rozjeli QE + zaporna urok. sazba, u 9 evropskych zemi se uz objevily zaporne vynosy dluhopisu, menove valky se staly novym normalem… a co pak? to je ta otázka za bilion :-) nejake skrtani a zapocty – a urcite se tomu tak nebude rikat, ovce to nemaji rady :-) – bude az uplne posledni, nouzove reseni… fiat meny se ted pretahuji, kdo bude slabsi a to muze trvat dalsich XY let… ovcan mezitim zjisti, ze ta „deflace“ mu na uctu, v penezence nenecha uz vubec nic… ale nema na to zadnou medicinu, takze jen pokrci rameny a zadava si u piiiva :-)

 

VoDo: deflace je previt!

Nasdaq zavřel tam kde nebyl od Března 2000. To Hugo: retail burza ještě nezajímá, nejsou ve zprávách příběhy o tom jak se dalo vydělat. Pamatuju léto 2011 jak se psalo o zlatě a jak to dopadlo.

 

E-BOOK ZDARMA
Průvodce burzou a investicemi

  • – Akcie
  • – FOREX
  • – Indexy
  • – Futures
  • – Opce a další

Ke stažení ZDE

Komentáře

Přidat komentář