Zajímavé komentáře čtenářů z uplynulého týdne

lulinak: obecne je dneska problem najit jakykoliv funcni zpusob ulozeni financnich prostredku tak, aby byla alespon kopirovana nejaka inflace (jedno jaka).
Byty a domy v teto demograficke krivce spis ne, pozemky ano (ale bez extra vynosu), zlato a stribro mozna po troskach az spadnou o dalsich 20 procent (coz nebude douho trvat), cili zbyvaji trebas akciove indexy (po vetsi korekci alespon o dalsich 20 procent), dividendove fondy (vetsinou vsak uzavrene) a samozrejme vzdelani sve a svych deti a pripadne podnikani.

 

josch2: Ke smysluplnosti spoření?…. Bylo by možná vhodné se nejdřív pokusit na těchto stránkách zamyslet nad kurzem koruny.
Co si položit otázku:
Nebylo by logické nahradit cíl ČNB : udržování cenové stability,cílem -zpevnˇování kurzu koruny nebo přesněji udržování jeho výše v reálné výši-udržování kurzové stability?
Nezpůsobuje náhodou dlouhodobé podhodnocení kurzu bilionové ztráty na HDP a tím i na životní úrovni občanů?

Nabízí se řečnická námitka,co je spornější?Zkušební příklad?

Předpokládejme i možnost,že:
Roční podhodnocení kurzu je o 5%.Co když to snižuje HDP o nějakých cca 150MLD tj. v přepočtu dle HDP na hlavu cca
300000 obyvatel.Dejme tomu takové BRNO , pak musí rok makat,aby to dalo dohromady.
Zaplatˇpánbů ,že se nám letos zvedla ta…. zaměstnanost.

Je to jen příklad,jakákoliv podobnost ,je čistě náhodná.

Osobní iniciativa při investování je nezbytná to nelze zpochybnit.

 

Petr Gejdos: Všechno souvisí se vším… Když si nějaký stát každoročně (já nevím kde) furt půjčuje a kryje rozpočtový deficit ve výši 3% HDP = že prej tak je to v pořádku – potom aby byla alespoň šance ten ekonomický Titanic udržet “nad vodou”, když už se s ním rozumně nedá nikam plout, potom musí roční růst HDP činit alespoň o 1% více = 4%.

V podstatě celý tzv. “Západ” až na čestné výjimky má deficity přes 3% HDP, zadlužení blízko 100% HDP a roční růst HDP pokud ne záporný, tak opět až na čestné výjimky menší, než 3% HDP. Kdo se nad tím zamyslí, nemůže nedospět k názoru, že to jinak, než celo-společenskou kataklysmatickou implozí skončit nemůže. Kdyby tento stav trval pět roků = jakože od krize v roce 2008 – šlo by nad tím přimhouřit oči, jakože je to přechodné krizové řešení. Ovšem ono to takhle je již 30 roků nejméně – jak kde.

Pokud nějaký stát fakticky uměle drží svou měnu podhodnocenou – třeba ČR nebo ČLR, potom jsou pouze dvě hlavní možné vysvětlení.
a)Jedná se o nesvéprávný stát a’la kolonie a “někdo” z takového státu má dojnou krávu, takový stát chudne.
nebo
b)Jedná se o strategický záměr a smyslem je vytvořit velmocenskou ekonomickou světovou dominanci. V takovém případě se jedná o dlouhodobou strategickou investici – takový stát bohatne.

Když se na to podíváme takto – je to jasné, jak to je. Z tohoto hlediska je poněkud nesmyslné říkat třebas : “…To je sporné. Dlouhodobé podhodnocení kurzu koruny na druhou stranu zvyšuje možnost exportérů a tím vytváří pracovní místa…..”

 

josch2: Ke smysluplnosti spoření?

Jedna věc je vybrat správnou třídu aktiv přinášející zisk, ale bez obeznámení se s pravidly zdanění v dané lokalitě ,může být naše vynaložená práce i prakticky zbytečná.

Představme si:
Ten kdo ovládá tvorbu těchto pravidel se postará o to ,aby běžný investor neměl šanci dosáhnout zajímavého výnosu.

-stát má přehled o všech platbách občanů uvnitř i na venek
ze země
-majetek neodpovídající tzv. prokázaným příjmům se zabavuje
popř.zdaní 100% sazbou
-stát má online přehled o vašich příjmech

Jakákoliv podobnost je čistě náhodná.

 

 

 

Komentáře
 1. josch2 napsal:

  SBOHEM BANKOVNÍ TAJEMSTVÍ….občane,investore, spi sladce!!!

  Stát -Výkonná moc/ podle definice demokracie/ si přisvojuje
  stále více práv ,které dosud náležely moci soudní/policie
  pod dozorem prokuratůry/.Státní úředník ,chráněný služebním zákonem,bez hmotné odpovědnosti…bič na nevolníky!!Realita!!Nebo jen sen??

  KDO jiný než ANO bude líp u toho?

  Nabízí se zase otázka ….KDO JIM DAL SOUHLAS?
  Odpovědˇasi voliči ,že ANO.

  zdroj:

  https://ekonomika.idnes.cz/zastupci-51-zemi-uzavreli-dohodu-ktera-ma-omezit-danove-uniky-p5t-/eko-zahranicni.aspx?c=A141029_171639_eko-zahranicni_nio

Přidat komentář