Zajímavé komentáře čtenářů z uplynulého týdne

Toto je první výběr z mého pohledu zajímavých komentářů čtenářů u plynulého týdne. Zdůrazňuji, že se jedná o můj vlastní subjektivní výběr. Na koho nedojde řada teď, může být vybrán příště.

 

Plukin: Pres vikend jsem si uvedomil, ze vedet co cloveku funguje, co nefunguje a co pripadne zmenit je alfa a omega JAKEHOKOLIV uspechu, ne jenom v pristupu k obchodovani. Obchodovani na burze je jenom jeden smer kterym se muzeme realizovat. Ale ten kdo takhle ZIJE, ma vyhrano kdekoliv a kdykoliv. To je to co spojuje vsechny uspesne, vyjimecne lidi napric vsim.

VoDo: Parita s € do pěti let.

Jan Altman (reakce na VoDo výše): Může euro padnout dříve, než dolar? Teoreticky ano – ale pouze v případě, že by šlo o nějaké řízené padnutí – vystoupení jihu, založení severního/nordického eura, a podobně. Ale pokud půjde o neřízený spontánní kolaps měny, pak mám pocit, že propojení USD-EUR, resp FEDu s ECB to dolaru nedovolí přežit. Resp. pokud by k něčemu takovému došlo, smete to i GBP a CHF (pokud Švýcaři neudělají nějaký rychlý kotrmelec o 15 let zpět k částečnému krytí).

Ale ani jedno bych nepředpokládal do 5ti let – zde bych také vsadil na posílení USD k EUR.
A vzhledem k současné fixaci CZK na EUR se to projeví citelně např. na korunové ceně Au.

DEERRICK: No ono to je jinak.ETF – zde není rozpad časové hodnoty,ale je jen u té vypsané opce.A tak ten čas hraje pro vás.To za prvé.Za druhé pokud jste přiřazen,máte možnost to prodat přes opci.Při stejném striku 26,50 je 10 denní premie 0,5 – 0,6.čili na kontrakt 50-60 USD.Pokud jste na short callu přiřazen,zbavíte se předtím přiřazeného short putu,resp. akcií ETF ProShares Ultrashort S&P 500.

Já myslím,že teď SP500 půjde do strany či dolů.Není možné,aby to každý den vylezlo o 75 bodů.A to je přesně to,co na obchod přes vypisování opcí potřebujete.Proto jsem to sem napsal.

Předvídáte,co se asi nestane.Jsem minulý týden vzal takhle ropu.Je hodně nahoře,tak si myslím,že se do 17.6.2014 nedostane přes 105,50.

A dnes je uterý,a už mám opce v plusu.3 short call opce, premie na kontrakt 970 USD a 17.6.2014 za chvíli.Proč to nevzít,když to trh nabízí.A čas pracuje pro mne včetnš sobot a nedělí.

Light Sweet Crude Oil – jul 2014 105,50 17-6-2014 Krátká pozice Call 3 0,97 0,86 -2 580 285 USD 285 11,34

DEERRICK: no vidíš,ano,přesně,kde bych to uzavřel.Ale jak to můžu tedy řící v případě té ropy,když to sám nevím,protože o tom teď nepřemýšlím,jelikož to není aktuální.

Jedna možnost je uzavření pozice se ztrátou.

a už jste přemýšleli,že to jde i jinak.

Mám otevřenou short call opci na index DJ,strike mám 16550,premii 152 bodů,expirace 20.6.2014.Dnes je cena DJ na 16636,čili beru ztrátu v případě otevření 86 bodů.To je také jedna možnost.

A teď ten bonbonek.

Mám ale taky otevřený podklad na ceně 1520.Co z toho plyne?

Jestli to půjde na 20.000 bodů mne totiž nezajímá.Až mne přiřadí,dostanu krátkou pozici na DJ cenou 15550,čili budu mít prodaný podklad za 15550.A pokud mám nákup 15520 a prodej 15550,mám zisk 30 dalších bodů.čili zisk z tohoto obchodu je 152 + 30 x 5USD=910 USD.Můžu prodělat,jedině když by index začal klesat pod 1520 a hodně dolů.Opět otázka,jaká je to pravděpodobnost,že index klesne někam třeba 16398?

E-mini Dow ($5) – Jun 2014 20-6-2014 Dlouhá pozice 1 16 520 16 640 578 USD 11 600 0,73

E-mini Dow Jones ($5) – jun 2014 16.550 20-6-2014 Krátká pozice Call 1 152,00 220,00 -1 100 -354 USD -7 448 -44,74

závěr:

short call pozice s jakouli ztrátou v tomto případě neuzavřu.Vždy budu mít zisk.

Opět říkám,chce to myslet,nebát se a jde to.A proto nikdy neumím řící ten risk,neb nevím,jak se sám zachovám.Chápete?

lulinak: inu kdyz nekoho neposlouchaj uz ni doma, ani v praci, ani v hospode, je treba se realizovat alespon na foru… :-)
Prehistoricke pravidlo o nabidce a poptavce a jejich efektu na vyvoj ceny je v tomto pripade prezitek, to je prece kazdemu jasne, boze muj…
A z opacne strany – co takhle si treba pripustit, ze virtualni komedie s nemeckym zlatem je opravdu umela komedie? Ale ono je jednodussi verit tomu, co pisou na tom “serioznim netu” a v novinach a soustredit se jen na clanky co se mi libi.
Ale jo vlastne, prohlasila to ta nemecka vlada ci buhvi kdo a to je prece echt seriozni zdroj, ti by lidem nelhali, to je uplne jina liga….
Uz si konecne pochopme, ze jsme v urcitem pohledu loutky se vsim vsudy a nemame ani tuseni, kdo prave dneska taha za snurky nahore, pak je ten zivot vyrazne jednodussi.

VoDo: QE moc na akcie teď vliv už nemá, jsou to firmy samotný který kupují svoje akcie zpět za půjčený peníze tak aby snížily počet akcií na trhu a tím pádem zvětšily zisk na akcii tak aby se to analytikům líbilo.

xmart: Pro ty co to ještě nechápu použiji přirovnání pana Roberta Holmana z jeho výborné učebnice Ekonomie:
“Inflaci si můžeme představit, jako zkracování metru, kterým měříme ekonomické veličiny.” Jistě budete souhlasit, že kratším metrem bychom měli naměřit vždy více (to je důvod proč musí HDP neustále růst). A když naměříme i kratším metrem méně, tak už musíme být v pěkném průseru.

 

To je pro dnešek vše.

 

Komentáře
 1. plukin napsal:

  VoDo: Dle dostupnych info maji firmy prebytky hotovosti (napr: yahoo.com), protoze zatim nevi kam s nimi. Takze nevidim jako realne aby si pujcovaly na zpetny nakup svych akcii. Proc? Kdyz maji tunu vlastni cashe v bance a ani pripadne akvizice je procentualne moc nestoji?

 2. Jan Dvořák napsal:

  …ale musí si půjčit…

  Hotovost mají ve většině případů ne v USA, ale na účtech v zahraničních pobočkách. Kdyby si stáhly hotovost domů, Strýček Sam si řekne o 35%.
  Proto si raději půjčí, vyjde je to levněji.

 3. VoDo napsal:

  Plukin: já jsem si to nevymyslel to je fakt, z dostupných dat. Třeba Apple to dělá.

 4. Jan Dvořák napsal:

  Apple je právě firma, která má peníze v pobočkách po celém světě, v USA jen minimum…

 5. VoDo napsal:

  Jednou se bude v učebnicích učit jak bylo QE geniální tah. Peníze se netisknout způsobem jako se tiskly za říše, kdy se lidem házely lopatama. Peníze jsou použity na posílení technologické základny v USA a tímto USA opět uniká celýmu světu. Teď nemluvím o korporátech či velkých firmách, mluvím o garážových projektech kdy tyto mají dostupné peníze jako nikdy v historii. Kdo se trochu zajímá o dění okolo technologii tak nestačí žasnout, za dobu „krize“ tento sektor vytvořil milióny pracovních míst a tisíce nových produktů-po kterých je poptávka. Ano i Asie na tom vydělává, má co vyrábět a chytří a schopní Asiaté se stěhují právě do Kalifornie nebo po studiu v USA tvoří v Asii, ano problémy to nese ale stejně tak problémy nesla industriální revoluce, procházíme další, ještě převratnější

 6. DEERRICK napsal:

  https://www.investicniweb.cz/zpravy-z-trhu/2014/5/29/vsichni-se-boji-nizke-inflace-podle-chicagske-pobocky-fedu-vsak-ceny-rostou-az-o-33/

  mne zajímá tohle.Pokud to už napíšou z nějaké pobočky FEDU,tak to něco znamená.Mne nezajímá,že je vyvinutý mobil s funkcemi úplně zbytečnými.Lidi zajímá a bude zajímat,aby se najedli,měli teplo v zimě atd.K čemu jim budou technologie,když jídlo pro ně bude nedostupný.Řekni tohle černochovi v africe a utrhne ti koule,protože bude mít hlad.

  QE pro je svintsvo nejvyššího možného řádu.Ničí mi moje úspory a vše mi zdražuje.Ale tobě to nemá smysl vysvělovat,jak fungují fiat peníze,pokud QE označíš jako geniální věc.Chlape nechoď tolik v té Australii na sluníčko,pak nepíšeš moc rozumné věci.

 7. Oracle napsal:

  @ DEERRICK
  Môže sa človekovi uvariť mozog z tepla vo vychladenej miestnosti?
  Že by na to bol VoDo živím príkladom?
  Ktovie, ale jedno je isté nazvať QE geniálnym ťahom, pričom vieme, že časť vytlačenej meny končí na dlhopisových, akciových a komoditných trhoch vo forme lacných pôžičiek (obzvlášť ropa a obilie), môže len človek s problémami v hlave. Či už sú to problémy fyziologické alebo mentálne (totálne zblbnutý štátnou propagandou z MSM a Yahoo news) je jedno, taký jedinec končí zle.

  Teraz ma to napadlo, kto kupuje väčšinu tých dlhopisov u Apple, že by pobočky? Keď áno, tak veci sú OK, keď nie, no sú veľké problémy.

 8. VoDo napsal:

  Lidé byli upalováni za rozdílný názory, Země je placatá, ufouni jsou za dveřma, zlato je v bull trhu, Čína má skvělou budoucnost a všichni by tam chtěli žít, západ je prohnilej a Rusák nás zachrání. Snad už máte vlaječky aspoň u oken. Jo a kolaps nastal v květnu a vlastně už loni v březnu a možná bude další do konce roku 2014 to je přeci jistota v oknech máte pořád mříže a přemýšlíte jak se pomstít za vámi spackanej, nešťastnej a mrzutej život.

 9. doom napsal:

  Zdravim vsechny. Chodim sem, uz nejaky patek a je tu celkove
  dost zajimavych nazoru, snad neco taky prihodim :o)
  Jinak soukrome dotaz na VoDo v jakem meste si ? Pokud je
  to tajemstvi, tak alespon territory. Predem diky.

 10. marwin napsal:

  Jasně,že to tak bude. V ekonomii se bude učit,jak byl QE geniální-až osvícený- počin. A v hudebce a výtvarce zase o tom,jak geniální vynález byly drogy,a kolik pozoruhodných uměleckých děl pod jejich vlivem vzniklo…:)

 11. VoDo napsal:

  Doom: Perth, Western Australia

 12. Oracle napsal:

  @ marwin
  Asi budete mať pravdu. 🙁
  Mimochodom VoDo sa včera opýtal PG, či berie prášky. Myslím si že buď Vodo berie prášky, alebo by mal brať, či fajčí fakt silný matroš čo rozožiera mozog( 10-20%THC). 🙂

  PS: NIKDY som nevyskúšal žiadnu nelegálnu drogu a lieky obchádzam veľkým oblúkom.

 13. VoDo napsal:

  marwin: drogy doopravdy ovlivnily hudební i výtvarnou scénu, třeba Picasso, Dali, hudba snad ani nemá cenu připomínat.

 14. Oracle napsal:

  @ VoDo
  To ešte neznamená, že treba ich propagovať.
  Čo sa týka QE, vidím to na vlastné oči ako to pomáha ekonomike. (Napoviem nijako.)

 15. VoDo napsal:

  Jak nepomáhá, kdyby nebylo QE tak je celý svět v hluboké depresi, já vím někteří lidé si toto přejí.

 16. plukin napsal:

  Jan Dvorak: ok, to jsem nevedel. Po detailech jsem se nepidil.

 17. Libri napsal:

  VoDo – to co je pro housenku konec světa, to je pro motýla nádherný život 🙂 nepochybuji, že by to nebolelo, ale považoval bych to za návrat k rovnováze, která je vychýlená a umělými zásahy se od těžiště ještě vzdaluje. mezitím se fundamenty dále zhoršily a FED (ECB a ostatní) nám ordinuje stejnou pilulku, akorát ve větších dávkách. alkoholikovi když se udělá špatně, taky ho na nohy postaví panák slivovice, akorát to nikdo nenazve léčbou 🙂

 18. marwin napsal:

  Pro mne hodně zajímavé čtení v kontextu zdejších názorů…:)
  https://www.investicniweb.cz/2014/5/16/seznam-plny-svindlu-ktery-vam-pomuze-bez-obav-investovat-vsechny-vase-penize/

 19. Oracle napsal:

  @ Libri
  Ďalšie dokonalé prirovnanie, ostatne QE prirovnávali aj k heroínu pre závislého. Ostatne Einstein definoval šialenstvo ako „robiť vždy tú istú vec a očakávať rôzne výsledky“, tak ECB a FED vedú šialenci v lepšom zločinci v horšom prípade. Mimochodom svet je v depresií, ale VoDo to z nejakého dôvodu odmieta brať na vedomie. Asi je príliš zahladený do svojho života a to „trhov“. 🙁
  @ marwin
  Skvelí článok, čiastočne nesúhlasím len s 1 bodom, zlato a striebro boli vždy peniaze, kupovať ich je ako kupovať poistku na horšie časy.

 20. Pet napsal:

  2 VoDo – píšeš – mluvím o garážových projektech – můžeš to nějak rozvést? že je v USA technologická změna, která ovlivňuje zaměstnanost je zřejmé a garážové firmy mohou mít vliv na zaměstnanost mimo oficiální tabulky – tak mne zajímá co si pod tím mám představit. Dík. P.

 21. VoDo napsal:

  Pet: oficiálně to jsou startup. Aplikace pro telefony, chytrý věci se senzorama, atd. O spoustě firem se ani nedozvíme jsou koupeny většíma hráčema. Apple jich koupí ročně několik desítek, jen pro příklad.

 22. Pet napsal:

  no jo, tohle jsou věci, které jdou do služeb – sice vytvoří prac. místa, alespoň na čas ,ale v podstatě to nevytváří novou hodnotu – vylepšují již vytvořenou přidanou hodnotu o pár %. Myslel jsem jestli nenarazíš na tvorbu prac. míst spojenou s rozvojem těžby ropy a plynu – bo to je reálně vytvořená hodnota( byť na čas) tenhle boom se moc nezmiňoval a zajímalo by mne kolik dělal přírůstek pr. míst od r. 2008. v tomto sektoru a následně při zpracování ropy, bo to je jeden z mála oborů kde se krize moc nekonala.

 23. VoDo napsal:

  Ne každý den se vytvoří něco co zaměstná milióny dělníků. Tyto startupy tvoří, tvoří produkty či služby po kterých je poptávka, nové technologie atd… Který pak zaměstnává ty dělníky, ale nejdřív je třeba produkt vymyslet, zaplatit vývoj (zde pomáhá QE) pak vytvořit první kusy a pak když to uspěje tak to jde masivně do prodeje. Příklad třeba Misfit, a mnohé další. Mimochodem nejnovější statistika mluví o tom že se po několika desetiletích opět vrací výroba do USA, neslyšel jsem to už někde? Konkrétně 600,000 factory jobs za poslední 4 roky. Někdo namítne že je stále ještě desítky miliónů nezaměstnaných.

Přidat komentář