Zajímavé komentáře čtenářů končícího týdne

Vybrané komentáře čtenářů bývaly standardně publikovány v pondělí brzy ráno. Počínaje tímto týdnem dochází k přesunutí publikování vybraných komentářů vás, čtenářů, na nedělní dopoledne. Počínaje zítřkem, bude v pondělí  místo toho vycházet jiný článek. Pondělní článek pro předplatitele zůstává zachován.

 

plukin: Gold The Panic Cycle is Here: „Gold is headed sharply lower and it will break the $1,000 level and everyone will then start to look for $600-700 area.“
https://www.armstrongeconomics.com/archives/35149

 

lulinak: ano, to nicmene potvrzuje jen jedno, ze zlato a stribro jsou jedine komodity na svete, ktere jsou pry „neuveritelne levne“ a to zcela bez ohledu na jejich cenu (kazdy at si to v hlave probere sam… :-) ).
Kazdpadne jejich cas nekdy nastane a zlato se k USD 2000 zase podiva, ovsem jestli to bude za 5 let nebo za 20 let netusi nikdo z nas, a urcite to neodhadnou odbornici na ZH….

 

VoDo: Zlato je zraly na korekci nahoru, ale kdy se tak stane….. Nedivil bych se 50% korekce, to by nam to vychazelo krasne k nekolikalety byvaly podpore, kolem 1530, ale je to az moc viditelny :-)

 

Toxic: Až bude zlato za 600 USD, pár uncí si koupím. Tedy pokud nebude dolar za 40…

 

Pet: Řecký příběh se dostává pod kontrolu, pokud do podzimu nepřijdou volby, bude Tsipras vítěz. Co na to Rusko? Řecko jako klín do EU a Nato neprošel, tak bude zapotřebí využít počasí pro případné konflikty na východě UKR. Problémem zůstává ekonomika, které dostává zabrat díky nárůstu výdajů do vojenského rozpočtu, ale hlavně snahou EU a USA o snížení příjmů do RUS rozpočtu. Pokles cen ropy je jistě cyklická záležitost, ale z hlediska vlivu na inflaci, také nepříjemným faktorem i pro tzv. rozvinuté ekonomiky, které ovšem nejsou ochotny zatlačit na zvýšení ceny ani za cenu poklesu inflace. „Ruský premiér Dmitrij Medveděv – Prakticky všechny ruské regiony mají problémy s příjmovou částí svých rozpočtů.Objem ekonomiky v Rusku neroste, ale naopak se snižuje, přiznal Medveděv. Vláda proto chce letos nejpotřebnějším regionům rozdělit subvence ve výši 310 miliard rublů. Pro letošní rok počítal rozpočet s příjmy 15 bilionů rublů, ale podle odhadu ministerstva financí budou nižší až o 2,5 bilionu. V příštím roce dosáhne propad příjmů částky 1,8 bilionu a v roce 2017 to bude 1,6 bilionu rublů.Počátkem června bylo v Moskvě oznámeno, že Novgorodská oblast, která leží na západě země nedaleko hranic s Estonskem a Lotyšskem, se jako první ruský region přiblížila bankrotu kvůli neschopnosti splácet vysoké dluhy. Její dluh se vyšplhal na téměř dvě miliardy rublů.“ (investicniweb)

 

 

Komentáře

Přidat komentář