Víkendové zamyšlení : Zakladatelé a ti druzí

V posledních týdnech jsem dostal tolik mailů, jak jindy za celý rok Důvod? Tři případové studie a webinář zaujaly. Díky, vašeho zájmu si moc cením.

Dnes se s vámi chci podělit o zajímavé poznání:

Lidé se dělí na dva typy, na Zakladatele a na „ty druhé“. Který typ jste vy?

Kdo je Zakladatel? Zakladatel ví, že je třeba budovat zdroje příjmů, zdroje peněz pro zabezpečení rodiny, zdroje pro zabezpečení na stáří atd. Zakladatel si přeje, aby zajistil nejen sebe, ale i svoji rodinu, potomky a následovníky.

Zakladatel ví, že spoléhat na vlastní pracovní sílu je rizikové. Stáří, nezaměstnanost, nemoc – to vše může tento zdroj příjmu ukončit. Zakladatel ví, že spoléhat se na stát je ekonomická sebevražda, protože většinu lidí v nemoci ve stáří čeká chudoba.

Zakladatel má náskok před ostatními, protože na sobě pracuje. Zakladatel získává nové a nové postupy, jak budovat svoje malé finanční impérium. Učí se, přijímá know-how. Zakladatel používá získané informace v praxi. Buduje si další zdroje příjmu. Zakladatel se těší, že tyto zdroje příjmu jednou předá svým potomkům a bude jen inkasovat trvalou rentu.

A kdo jsou „ti ostatní“. Ti ostatní jsou lidé, kteří se spoléhají na štěstí. Spoléhají se na to, že si udrží zaměstnání, že se o ně ve stáří a v nemoci postará stát. Tito lidé samozřejmě podvědomě tuší, že je ve stáří nebo v nemoci čeká chudoba. Tito lidé ve skrytu duše vědí, že se o svoji rodinu nijak dobře finančně nepostarali. Vědí, že nemají žádné jiné zdroje příjmů, než svoji vlastní práci. Tito lidé vědí, že jednou s prací budou muset skončit – a že to bude ekonomický problém pro ně i pro jejich rodiny.

Ti druzí jsou zkrátka hazardéři. Hazardují se svojí budoucností, i s budoucností svých rodin. Nemají nic než vlastní práci, ale přesto doufají, že „jednou bude lépe“. Jejich budoucnost ale nebude růžová. Chybí jim houževnatost. Tito lidé místo budování nových zdrojů příjmů jen doufají, že to „nějak dopadne“.

Mám pozitivní zprávu: Maily, které mi píšete, jsou v duchu Zakladatelů. Jsem nesmírně rád, že s vámi budu moci už za pár dnů odstartovat společnou akci. Budeme sdílet postupy budování rodového majetku. Budeme si ukazovat, jak získáme nové příjmy. Pro mnoho z vás to bude naprosto nová zkušenost a jsem rád, že mohu být vašim průvodcem.

Zakladatelé, držím vám palce a těším se na společnou cestu, která je před námi.

 

Ing. Jan Dvořák, FCCA

 

 

 

 

Komentáře
 1. Martin Kopacek napsal:

  Podepisuju. Taky jsem si všiml, že jedni makají a mají úspěch, vydělají si peníze, mají byznysy a firmy, daří se jim. Poznáte je podle dobré nálady, klidu a pohody. Nikdy si nestěžují, jsou opravdu v pohodě.

  Ti druzí remcají, vykládají co a proč nejde. Řeší nesmrtelnost chrousta a hydrogeologii subsaharské Afriky, nadávají a stěžují si. Mají málo. Zato mají moc důvodů, proč se do čeho vůbec raději nedávat…

  Jo jo, každý svého štěstí strůjcem, každý svého rodu tvůrcem 🙂

 2. Libri napsal:

  „Tvrdá práce se vyplatí v budoucnosti. Lenost se vyplatí teď.“ 🙂

 3. Jan Altman napsal:

  Vcelku souhlas.
  Jen nezapomínat na zvrácený systém, ve kterém žijeme a kde „ti druzí“ mají většinu, dokonce ústavní.
  Nezapomínat, že celá demokracie je v podstatě jen o tom, kdo koho jak okrade.

 4. diego004 napsal:

  JA: velice vystizne receno 🙂

Přidat komentář