V krátkosti: Čína zvyšuje úroky z důvodu inflačních tlaků

Autor článku: 6. 7. 2011

Z důvodu rostoucích inflačních tlaků, zvyšuje s zítřejší platností, čínská centrální banka jednoletou zápujční sazbu z 6,31 na 6,56 a jednoletou depozitní sazbu z 3,25 na 3,5 procenta.

Inflační report zveřejňovaný příští týden, podle předpovědí, ukáže, že inflace v červnu vzrostla na 6,2%. V květnu byl nárůst spotřebitelských cen 5,5%, což byl největší nárůst od července 2008.

Štítky: ,

Komentáře

  • VoDo napsal:

    Takze cinskej zazrak dopadne jako ten Irskej?

  • Miroslav Piták napsal:

    No podle mého mínění má Čína daleko větší manévrovací prostor než Irsko, díky svým obrovským devizovým rezervám, které v případě nutnosti může použít. A jak je již z minulosti patrné, Čína jedná v oblasti měnové politiky narozdíl od Evropy agresivně, alespoň mě to tak připadá.

  • Jan Dvořák napsal:

    Tady nejde jen o úroky. Pohyb úroků byhc přirovnal k výstřelu z pušky. Hezké, ale tank to nezastaví. Zato taková dělostřelecká salva v podobě zvýšení povinných minimálních rezerv, to je jiná. Jde o tak těžký kalibr, že EU ani USA ho nepoužívají vůbec... Čína zvyšuje povinné minimální rezervy již nějakou dobu - pokud si vybavuji, pohybují se někde kolem 15-16% - v ČR jsou na úrovni 2%.

Napsat komentář