To je náhodička

dollar

Podle statistik zveřejněných minulý pátek se státní dluh spojených států již téměř dva měsíce (přesněji od 17. května letošního roku) nepohnul ani o dolar. Konkrétně je na hodnotě 16,699,396,000,000.00 USD.

Čím je tato hodnota zajímavá? Tím, že se nachází pouhých zhruba 25 miliónů dolarů pod zákonem schváleným limitem zadlužení Spojených států.

Přitom v tomto období americké ministerstvo financí vydávalo nové dluhopisy a pokladniční poukázky v částce převyšující objem dluhopisů a pokladničních poukázek splacených.  Rozdíl v tomto období činil přibližně 50 miliard dolarů.

Hold, ne každý si může dovolit účtovat jako vláda Spojených států. Jí se stačí se odvolat na mimořádná opatření…

Zářijová bitva v Kongresu Spojených států o posunutí limitu zadlužení země se blíží.

 

TOP 5 letošní vybrané články


10 dosud nejčtenějších článků na serveru:

 

Tagy:
Komentáře
 1. lulinak napsal:

  jako by ta „zariova bitva“ nemela jiz predem jasny vysledek, jako vzdy, jen s umelymi opickami kolem toho…

 2. Jan Dvořák napsal:

  Výsledek je jasný, souhlas V bitvě půjde hlavně o to, za jakých podmínek bude limit posunut.
  To může být důležitější, než samotný posun limitu zadlužení…

 3. Oracle napsal:

  Keby nejaký súkromný subjekt veľká firma (okrem bánk) by používal takéto obskúrne účtovné metódy, tak zavrú nielen celé vedenie, ale možno aj účtovné oddelenie, ako to bolo v prípade ENRON.

  Keďže takéto obskúrne metódy používa štát vedená mafiou, tak sa nič nedeje, až do doby, kým veritelia nerozhodnú, že nepožičajú peniaze a USD a USA prepadnú sa v prepadlisku dejín.

 4. Jan Dvořák napsal:

  Kdyby státy účtovaly jako firmy, dopadlo by to takhle:
  https://proinvestory.cz/co-kdyby-staty-uctovaly-jako-firmy-2

 5. VoDo napsal:

  SPY OCT 18 ´13 PUT 159

 6. Oracle napsal:

  Pán Dvořák, tak v tom prípade každá Západná krajina vedie v istom zmysle podvodné účtovníctvo, nehovoriac o tom, že sú de facto skrachovanci.

 7. Jan Dvořák napsal:

  Oracle:
  Ano,kdyby účtovaly podle podvojného účetnictví, je dluh USA cca 200 biliónů USD. I země EU by ke svému dluhu měly připsat tak jednu nulu navíc.

 8. Lime napsal:

  Mezinárodní ratingová agentura Fitch snížila dlouhodobé ratingy největších francouzských bank – Credit Agricole, Societe Generale, Groupe BPCE Dexia a Dexia Credit Local na A z A+, oznamuje se v tiskové zprávě agentury.
  Tento krok následovat za snížením ratingu Francie 12. července, což bylo podmíněno novými prognózami týkajícími se státního dluhu, růstem nezaměstnanosti, pomalým tempem obnovování ekonomiky a poklesem HDP v roce 20113.

 9. Lime napsal:

  Oprava: v roce 2013

 10. Oracle napsal:

  Lime znamená to len jedno, ekonomický kolaps je prakticky za rohom lebo k PIGS treba prirátať aj Francúzsko.

 11. Lime napsal:

  Oracle- Myslím, že ano, blíží se to „pomalu“, ale jistě.

 12. Lime napsal:

  Pohledy velkých osobností finančních trhů na zdroje aktuálních rizik se mnohdy značně liší, v jednom se však shodují – kolaps trhů je nevyhnutelný.

  Doporučuji pročíst BOMBA: https://www.investicniweb.cz/2013/6/13/pravdepodobnost-kolapsu-trhu-v-letosnim-roce-je-87-muze-byt-hure-nez-pred-peti-lety/

 13. VoDo napsal:

  Jiste, ale na tento cintat nemusim byt Bufet ze.
  „Krátce po pádu burz v roce 2008 se novináři Buffetta ptali, zda existuje hrozba, že na trzích v budoucnu vzniknou nové bubliny, jejichž prasknutí způsobí další hlubokou recesi. „Ano, to vám mohu zaručit,““

 14. Lime napsal:

  VoDo – články jsem pročetl, vůči Číně jsem optimistický. I když budou, nějaké ekonomické otřesy v Číně, myslím si, že opravdu má potenciál se z tohoto problému dostat. Čína má hlavně k dobru nevyužitý vnitřní trh. Její problémy spíše padnou na nás.

  Co se týká druhého článku o zlatě:“Podobné případy z minulosti nejsou nijakou novinkou, nejznámější je příklad USA, kdy za úřadování prezidenta Roosevelta museli občané „prodat“ veškeré své zlato za cenu kolem 20 dolarů za unci. Kdo tak neučinil, hrozila mu pokuta 10 000 dolarů, nebo vězení až deset let. Krátce nato pak hodnota zlata vzrostla na 35 dolarů – s klidným svědomím se dá říct, že vláda lidi okradla, i když oficiální důvod byl odvrácení stavu nouze v bankovnictví.
  Pro většinu stále jediná alternativa

  Nakupování zlata jako alternativy k měně, která má potenciál ztrácet hodnotu, je však důvodem nejenom ve Vietnamu. Až polovina investorů, kteří nakupují zlato, neudává jako důvod svého nákupu diverzifikaci portfolia, ale právě alternativu k papírové měně, píše Adrian Ash ve svém článku na serveru bullionvault.com. Zlato bude stále považováno za osobitý druh investice, která sice dnes slouží také spekulantům v případě obchodování papírových nástrojů, ale v mnoha asijských (a nejenom těch) zemích má žlutý kov mnohem větší tradici a lidé jej stále berou jako fyzickou alternativu k papírovým, resp. dnes stále více virtuálním penězům.

  Mnoho odborníků říká, že největší nevýhodou zlata je fakt, že jde velmi těžko ohodnotit, protože na rozdíl od jiných investičních nástrojů nenese pravidelný kvantifikovatelný výnos, ale jeho hodnota závisí pouze na ochotě protistrany zaplatit za něj určitou sumu. Jinak řečeno, jeho hodnota závisí na nabídce a poptávce. Sice by se dalo říct, že je to ten nejjednodušší, základní princip stanovení jeho ceny, ale pro mnohé je to dnes těžce pochopitelné. Ti, co nakupují fyzické zlato, většinou nechtějí pravidelný výnos a nemají potřebu každý den počítat jeho hodnotu, kterou v něm mají uloženou. Tento jednoduchý princip je ale trnem v oku centrálním bankám, které se snaží lidi přesvědčovat o tom, že fyzická měna by pro ně neměla být důležitější a vzácnější, než tisknuté peníze. Je škoda, že dnes se již lidé nemohou svobodně rozhodnout ani v tom, co má pro ně nějakou cenu.“

  Věřím, že černý trh problém vyřeší. Zaplatíte na černém trhu víc, ale..
  Nikdo mne nedonutí odevzdat zlato , kdybych nějaké měl. V USA, bylo sice vydáno nařízeno odevzat zlato, prakticky zadarmo, ale ten kdo to neudělal, nebyl souzen i když se tím strašilo.
  Je to podobné jako s alkoholem a prohibicí. Mnozí na prohibici vydělali.
  Mezi lety 1914–1933 byla postupně uplatněna v USA, v evropských severských státech a v SSSR. Nakonec od ní všechny státy odstoupily (v severských zemích byla pouze zmírněna).

 15. VoDo napsal:

  Nevim o jakem vnitrnim trhu porad pisete, 90% cinanu jsou chudaci chudi.

 16. Lime napsal:

  Ano máte z části pravdu, že na naše měřítka je většina číňanů chudých.
  Ale když si vezmete, že číňané, byli ještě nedávno tak skromní, že jim pomalu stačila miska rýže na den,a ani netoužili po majetku díky kunfucianismu a jistému filozofickému nadhledu, pak právě v tomto spatřuji jejich rezervy. Ti lidé si postupně budou zvykat na vyšší platy a naučí se postupně spotřebovávat v duchu evropské civilizace. Tím bude vznikat jejich vnitřní trh, který tam není z důvodů přirozené skromnosti i zanedbatelných platů.
  Ale situace se postupně mění i zde. Mnoho Ćíňanů jsou miliardáři a i odměny za vykonanou práci postupně porostou. Lidé si navyknou více utrácet a nakupovat. A právě v tom osobně vidím obrovský jejich potenciál.
  Ale možná, že to tak vidím pouze já osobně a tak nikomu svůj názor nevnucuji.

 17. Jan Altman napsal:

  VoDo: Číňani jsou chudí, ale zase jich je hodně 🙂
  _______________________ A ještě jízlivá poznámka: Kdo je chudší? Číňan, který má ubohý plat 400 USD a naspořeny dvě ušmudlané unce zlata, nebo evropan či američan s platem 4000 USD, dluhem za barák, dluhem za auto, dluhem za dovolenou a dvěma nezaměstnanými dětmi (vystudovali sociální ekologii – také na dluh) na krku v mamahotelu, kteří by ho (a další penzisty) měly za 20 let živit (úspory nemá žádné)?

 18. Lucif napsal:

  Lime: súhlas s Čínou. K vášmu komentáru vyššie by som si ale dovolil doplniť, že u drahých kovov neplatí úplne len to čo píšete (že majú len takú hodnotu ktorú je kupujúci ochotný zaplatiť). Drahé kovy sú ušľachtilé kovy a majú nenahraditeľné fyzikálne a chemické vlastnosti. To je samozrejme priemernému človeku naprd a život na Zemi by asi nevymrel keby neboli. Ale technologická spoločnosť na súčasnej technologickej úrovni sa bez nich nezaobíde.

 19. Lime napsal:

  Lucif – Ano částečně souhlasím, jen bych chtěl upozornit na skutečnost, že zlao má minimální využití v technologiích a průmyslu na rozdíl od stříbra. Zlato, je vesměs uloženo jako uchovavatel hodnoty bez širšího využití.
  Stříbro je masově využíváno v průmyslu a jeho spotřeba je velká bez možnosti recyklace.
  Tím bude stříbro jednou vzácné.
  Co se týká zlata a manipulace jeho ceny, právě jsem dočetl článek o Fedu a svědectví manipulace ceny zlata a věřím, že to tak je.

  Doporučím. Na konci odstavce je odkaz na celý článek.

 20. Lime napsal:

  Fed stojí v samém středu sítě i kamufláže, pokračovala Hudesová s odvoláním na taktický a dozorčí orgán, jenž sestává z členů vlád a vysokých úředníků Fedu. Dodala také, že centrální bankéři manipulují ceny zlata a potvrdila tak rozšířené obavy, které extenzivně zdokumentoval i New American . Dokonce i nepřesnost účetních výkazů, na niž se snažila poukázat, má podle Hudesové souvislost s Americkou centrální bankou.

  „Ta skupina, o které hovoří curyšská studie – to je Federální rezerva. Patří tam i jiné kousky, ale hlavně jde o Federální rezervu,“objasnila Hudesová. „Takže Federální rezerva tajně ovládla světovou ekonomiku za pomoci vzájemně propojených korporátních představenstev, která neváhají terorizovat kohokoli, kdo pochopí jejich roli, a která dosazují své lidi na důležité pozice, kde mají vše pod kontrolou.

  Nenápadná, ale nesmírně mocná Banka pro mezinárodní vypořádání těmto centrálním bankéřům „slouží jako hůl,“ pokračuje Hudesová. „Otázkou teď je, zda lidé budou mít dál zájem platit této skupině úroky z dluhů jejich zemí, až zjistí, jaké triky tato banda používá. Nezapomeňme, že se členové této skupiny výjimečně obohatili a pro případ krachu se řádně zajistili penězi daňových poplatníků.“

  Co se týče stlačování cen zlata, podle Hudesové se jedná o snahu této mocné sítě a jejích centrálních bank „podržet papírovou měnu“ – podezření sdílené mnoha analytiky i vyššími vládními úředníky. Také je přesvědčena, že navzdory oficiálním prohlášením už ve Fort Knoxu není žádné zlato. Dokonce i členové kongresu a zahraničních vlád se pokoušeli zjistit, zda tam cenné kovy stále jsou, ale setkali se s pramalým úspěchem. Hudesová nicméně věří, že tento podvod nakonec také vyplave na povrch.

  „Je to banda šejdířů, kteří koukají, co si kde utrhnout a kam se s tím schovat,“ říká Hudesová. “Tito darebáci schlamstli veškerou ekonomickou moc a navíc infiltrovali obě strany. Můžete se setkat lidmi, kteří předstírají, že bojují proti korupci, ale místo toho jen šíří dezinformace…podtrhnou nohy každému, komu dojde, jakou roli vlastně hrají. Ti gauneři si myslí, že pokud udrží svět v nevědomosti, můžou mu pouštět žilou donekonečna.“

  Odkaz na zbytek článku v angličtině

  Zdroj:https://www.osud.cz/byvala-vysoka-funkcionarka-svetove-banky-hovori-o-korupci-federalni-rezerve-neexistujicim-zlate-ve-f

 21. Lime napsal:

  Oracle – můžete mi vysvětlit o co přesně jde a jak to vidíte dál? Děkuji.

 22. Jan Dvořák napsal:

  Holandské banky nejsou jedine, už tak postupovala i svycarska banka – pokud Silverum to dopředu pamatuji, tak to byla ZKB

 23. Oracle napsal:

  Lime ja vidím Cyperský scenár v EU a USA, a potom Argentínu v rokoch 1999-2001, s tým že to u nás bude dosť krvavé (a v USA obzvlášť).

  Ekonomika USA je v stave klinickej smrti, 2. kvartál tiež nie je bohvie čo: https://investmentwatchblog.com/second-quarter-looks-uglier-and-uglier-the-feds-illusory-policies-are-paving-the-way-for-a-market-collapse-worse-than-2008/
  -takže kolaps ekonomiky môže nastať v dohľadnej dobe.

  Štáty PIGS sú de facto bankrot (akože štátna správa), stoja pred ekonomickým kolapsom tak a Francúzsko, a keď sa v hociktorej z nich prebehne cyperský scenár (horúci kandidáti sú španielske banky), tak to zloží nielen EU ale aj USA.

  Samozrejme Čína, India a Rusko z toho vyjdú len so šrámami (Čína ich bude viac, Rusko a India menej) a mám ten pocit, že ich vojská budú privolané aby tu urobili poriadok, lebo tu to bude vyzerať ako pri občianskej vojne. Na väčšinu týchto opatrení už nemáme čas: https://www.freepub.cz/2012/jak-prezit-ekonomicky-kolaps/

 24. Lime napsal:

  Ano, díky. O argentínské krizi jsem četl již dávno i ten manuál. Sám tuším, že ekonomika EU i USA a vlastně celý finanční systém je před kolapsem a je možné, že kdyby to došlo ke krvavému řešení,přijdou „osvododitelé“ tak jak píšete. Četl jsem jednu studii, že kdyby skolabovalo USA bude najato tisíce žoldáků z cizích zemí/ i z Ruska/, kteří tam budou dělat pořádek, aby to nebylo na americké represivní složky.
  Ale pořád mi to připadá jako kospirační teorie i když se již mnohokrát ukázalo, že konspir. teorie se zakládají na pravdě.

 25. Lime napsal:

  Dnes z Hlasu Ruska: Americký vojenský velitel představil Obamovi varianty intervence do syrského konfliktu
  Nálepky: Sýrie, Konflikty, Zprávy 18.07.2013, 21:05

  Martin Dempsey Foto: EPA

  Hlava Spojeného výboru náčelníků štábů USA Martin Dempsey informoval prezidenta Baracka Obamu o variantách vojenské intervence do syrského konfliktu, odvysílala ve čtvrtek agentura AP.
  Při svém vystoupení v senátu Dempsey vyjasnil, že americká administrativa nyní řeší, zda je v Sýrii přípustné použití síly. Upřesnil, jaké konkrétní varianty vojenské intervence se ve Washingtonu projednávají.

 26. Lime napsal:

  Nějak se to celé vyostřuje….

 27. Oracle napsal:

  Lime pokiaľ USD bude mať nejakú cenu, tak sa dajú najať žoldáci (aj domáci), problémy sú ale dve:
  -znehodnotenie USD, v priebehu dní môže stratiť 95-98% hodnoty;
  -vláda a miestna samospráva nebudú mať na platy policajtov, vojakov a na platy pre národnú gardu, tak tieto sily môžu byť vážnym problémom (pripomínam celé mestá a štáty sú pred bankrotom, nehovoriac o výške štátneho dlhu USA).
  Predstavte si toto: muži (a ženy) ktorí vedia ako bojovať a majú za úlohu Vás chrániť, Vás oberú o všetko. Viem hrozná a nanajvýš nepríjemná postava, ale môže to byť celkom reálne (aspoň v USA).

  Ešte niečo, mal som na mysli regulárne sily Ruska a Číny, nie žoldákov ktorí pracujú pre toho ktorí platí najviac. Mimochodom Rusko a Čína bude držať ruky od USA, im stačí keď v ich „blízkosti“ je poriadok, ale Kanada určite pomôže vláde USA, pretože nájazdníci z USA tiež budú preňho predstavovať vážny problém.

 28. Lime napsal:

  S tím USD to vidím podobně. Půjde časem ke dnu, ale nedovedu si tipovat kdy. Ale myslím, že nejpozději do 2015.

 29. Lime napsal:

  Z ČT 24 „Francouzský parlament schválil velkou reformu bank.“

 30. maxik napsal:

  Pro Lime 20:09h – americká vojenská intervence do syrského konfliktu by byla obrovskou chybou a můžeme jenom doufat, že k tomu nedojde, a že NATO nebude zataženo do mnohaleté války mezi světovými velmocemi a Íránem se Sýrií (íránská Armáda strážců může povolat 10.000.000 vojáků)

 31. Lime napsal:

  maxik – ano, bylo by to chyba s nedozírnými důsledky pro celý svět.

 32. Lime napsal:

  maxik – Íránské ozbrojené síly lze rozdělit na dvě samostatně fungující
  části, mezi nimiž je třeba rozlišovat. Tou první je regulérní íránská armáda zvaná Arteš. Tu druhou představují Revoluční gardy. Po islámské revoluci v roce 1979 začalo mít vládnoucí duchovenstvo potřebu vlastních ozbrojených sil, které by podléhaly přímo jeho velení, udržovaly nově nastolený islámský pořádek v zemi a především ochraňovaly vládní garnituru. Na tomto základě vznikly Revoluční gardy (IRGC), jejichž primárním úkolem byla ochrana revoluce. V roce 1985 pak došlo na přímý příkaz ajatolláha Chomejního k vytvoření pozemní armády, letectva i námořnictva Revolučních gard, čímž se naplnilo vytvoření plně funkční paralelní armády oddané pouze nejvyššímu duchovnímu vůdci.

  Revoluční gardy v jistém smyslu fungují spíše jako stát ve státě. Vlastní více než stovku společností a kontrolují přístup k majetku o hodnotě vyšší než 12 miliard USD. Disponují vlastními výrobnami zbraní, pod jejich kontrolou je hlavně vývoj a výroba íránských raket, mají vlastní vězení a zatýkací pravomoci. Vstoupit do Revolučních gard mohou jen politicky prověřené osoby. Tyto osoby pak mají možnost uplatnit se také v politice.

  Firmy pod kontrolou Revolučních gard také aktivně působí v petrochemickém průmyslu a do vysoké míry kontrolují produkci, transport i export ropy a zemního plynu. Revoluční gardy jsou také zapojeny do šedé ekonomiky země, kdy především díky kontrole hranic, dopravních uzlů a některých letišť dovážejí i vyvážejí nejrůznější zboží bez jakékoli daňové či celní kontroly. IRGC také pašují za hranice země íránskou vládou dotovaný benzín a prodávají jej se ziskem 200 až 300 %. Odhaduje se, že takto IRGC kontrolují až 68 % celého íránského exportu. Všechny tyto aktivity zajišťují Revolučním gardám obrovské finanční prostředky, kterými je zajišťováno vybavení a chod této armády. Není proto překvapením, že jsou Revoluční gardy označovány za nejlépe vybavenou a zásobovanou součást íránských ozbrojených sil. Armáda strážců islámské revoluce provozuje v Íránu několik rozhlasových a televizních stanic.

 33. Lime napsal:

  maxik – jinak Váš údaj , že Armáda strážců, může povolat až 10.000.000 vojáků se mi zdá přemrštěný, vzhledem k tomu, že Čína má k dispozici zhruba 2,5 mil. vojáků. Ale jinak souhlasím.

 34. maxik napsal:

  Pro Lime 21:23h – název Revoluční gardy není správný, vymyslel ho Západ, aby Írán mohl očerňovat. Správně se jmenuje tato souběžná vojenská síla Armáda strážců (persky Sepáh-e Pásdárán). Zkratka IRGC je západní výmysl a nemá s oficiálním názvem nic společného. Pravidelná armáda Arteš-e Džomhúríye Eslámíye Írán a armáda Sepáh-e Pásdárán jsou obě armády, slovo Arteš znamená armáda, stejně jako slovo Sepáh, které je ale starobylého staroperského původu, viz. Příruční slovník persko-český autorky Dariny Vystrčilové, na jehož tvorbě jsem se podílel, vyd.2002. Perština má z hlediska slovní zásoby a mluvnice tři fáze: staroperština, středoperština a novoperština. Škoda, že se necháváte tolik ovlivnit nepravdivými informacemi o Armádě strážců. Obchodní triky souvisely se špionážními úkoly Armády strážců. Též musím objasnit smysl této armády, neboť nejde o nějakou libovůli vládců, ale o ústavní ochranu státního zřízení ještě spolu s Radou dohlížitelů. Dvě ozbrojené síly má jako pojistku každý režim: v USA kromě pravidelné U.S.Army mají Národní gardu, u nás byly dříve Lidové milice a nyní Městská policie, řízená také na politické rovině.

 35. maxik napsal:

  Pro Lime 21:38h – údaj opravdu není přehnaný, proč USA spolu s NATO a Izraelem neútočí na Írán, zeptejte se těch co žili v Íránu, že všude tam svítily vývěsky s obrázkem samopalu a pod nimi bylo napsáno, že mají deset milionů záloh pro Armádu strážců, tyto štíty svítily i v noci, je to oficiální údaj íránské vlády, v autobusech MHD svítily zase politické texty proti USA a Izraeli

 36. maxik napsal:

  Čína má k dispozici 2,5 milionu regulérních vojáků. Já jsem napsal, že Írán může povolat 10.000.000 vojáků. Myslím tím tedy záložníků. Nevidím proč by stomilionová země nemohla povolat desetinu obyvatel jako záložníky? Článek o íránské ekonomice upozorňuje na to, že Írán má sto milionů lidí. Pokud jde o Váš příspěvek z Hlasu Ruska o válce v Sýrii, tak já odkazuji na http://www.sme.sk/c/6871082/novy-iransky-prezident-podporil-asada-aj-hizballah.html

 37. Lime napsal:

  maxik – Írán má něco k 75 mil. obyvatel a nedokáži si představit, že by měli možnost naverbovat 10 mil. vojáků. Jedině i s dětmi a starci, ale nechci se o tom dohadovat, nevím to. Spíše si myslím, že je to propaganda, ale vojenskou sílou nesporně disponují.

 38. maxik napsal:

  Pro Lime 22:17h – když věříte nepravdivým údajům o počtu obyvatel, tak chápu, proč došlo k tomuto nepochopení, i když deset milionů by bylo reálných pro povolání záloh též u 75 milionů obyvatel, struktura věku lidí je tam úplně jiná: přes polovinu obyvatelstva tvoří mladí lidé

 39. Lime napsal:

  maxi – Írán- vycházím z Wikipedie:
  Írán je muslimský stát v Přední Asii, dříve nazývaný Persie. Na západě sousedí s Irákem, na severozápadě s Tureckem, Arménií a Ázerbájdžánem, na severu s Turkmenistánem, na východě s Afghánistánem a Pákistánem. Wikipedie
  Hlavní město: Teherán
  Prezident: Mahmúd Ahmadínežád
  Měna: Íránský riál
  Vůdce: Sajjid Alí Chameneí
  Počet obyvatel: 74,8 milionů (2011) Skupina Světové banky
  Úřední jazyk: Perština

  Pro dnešek se loučím, jdu se uložit ke spánku….

 40. Lime napsal:

  No dnes už Mahmúd Ahmadínežád není prezidentem, vím…

 41. maxik napsal:

  Mahmúd Ahmadínežád je ještě prezidentem až do 2.srpna 2013. Dnem 3.srpna 2013 se ujme prezidentské funkce nově zvolený prezident Hasan Rúhání, který vyhrál ve volbách 14.června 2013 se ziskem 51% hlasů. Dosavadní prezident Ahmadínežád má v tomto měsíci na programu zahraniční návštěvy ještě jako prezident Íránu a 4.července 2013 měl jet navštívit ruského prezidenta Putina.

 42. Jan Dvořák napsal:

  Na komentář ohledně íránského prezidenta si počkejte do příštího tydne. Poslal mi ho jeden z čtenářů.

 43. Lime napsal:

  Detroit zadusily dluhy, vyhlásil největší bankrot města v USA

  Zadlužené americké město Detroit ve čtvrtek požádalo o bankrotovou ochranu před věřiteli. Podle soudních dokumentů jde o největší městský bankrot v dějinách Spojených států. Žádost podal krizový finanční manažer Detroitu Kevyn Orr, jehož správcem města už dříve určil stát. Dluhy Detroitu se odhadují na 18,5 miliardy dolarů (asi 365,7 miliardy Kč).

 44. Oracle napsal:

  Lime, Detroit je 1. lastovička, ktorá bude ďalšia?

 45. Jan Dvořák napsal:

  Kalifornie?

 46. Oracle napsal:

  Kalifornia, prečo nie?
  Prečítajte si toto, je to veľmi poučné aj pre nás Európanov: https://rinf.com/alt-news/breaking-news/everything-is-fine-but/51489/

 47. Lime napsal:

  Oracle – díky za informaci, odkaz jsem pročetl. Pisatel má pravduv tom, že lidi v USA jsou velmi zpracováváni mainstreamem, zvláště pak TV vysíláním. Mám v USA švagra a když přijel po delší době se švagrovou k nám a povídali jsme si o dění na politické scéně, měl jsem pocit, že oni žili na jiné planetě.

 48. Lime napsal:

  maxik napsal:
  18. Červenec, 2013 v 23:04 Děkuji za informace. Běžně se k takovým informacím člověk nedostane, proto rád chodím na tyto stránky.

 49. Oracle napsal:

  Lime aj naše spravodajstvo je mizerné, v TV (zväčša v tých komerčných), je to skôr hra s emóciami verejnosti-vytvorenie emocionálneho napätia potom katarzia (žiaľ nie je to z mojej hlavy), než informovanie verejnosti. Celé TV spravodajstvo (aspoň na Markíze je to tak) je latinsko-americká mini-telenovela na spôsob Ružovej záhrady či Búrlivého vína, skutočne dôležitú informáciu z nej nedozviete.

  Čo sa týka „našich“ novín, tie informujú o dôležitých udalostiach aspoň 2-3 krížiky po funuse, či vôbec. Americký New York Times tiež nieje najlepší, lebo zväčša ten publikuje dôležité veci tak na 6. strany prílohy, a aj to v sobotu či v nedeľu (za to nielen ich Celente „pochválil“).

  Takže, keď niekto chce skutočne dôležité informácie, tak musí chodiť buď na obskúrne miesta, alebo objednať Trends Journal.

 50. VoDo napsal:

  Celente je manipulátor a do nedávna nevěděl že Československo už dvacet let neexistuje, dokud jsem mu to nenapsal. To jsem se nad ním zamyslel. Pak, když v Praze stávkovalo asi deset tisíc odborářů tak do světa tvrdil že v Praze jsou nepokoje statisíců nespokojených lidí, to jsem ho přestal platit. Má v mnohém pravdu ale upravuje si jí stejně jako velký média na který nadává. A Detroit, to byla jen otázka času než to sociálně slabší obyvatelstvo ve vedení města položí, podnikatelé a střední třída žije za městem, střed prostě přenechali jim.

 51. Jan Dvořák napsal:

  Celenteho Trend Journal jsem si jeden rok předplácel, poté jsem předplatné neobnovil. Z mého pohledu mě zklamal.

 52. Lime napsal:

  Oracle – souhlasím , že mainstreamová media nejsou vůbec objektivní, vysílají jen cenzurované zprávy a to, často v podobě polopravd.
  Když chcete znát celou pravdu, jste nucen projít různé servery z pohledu FBI i ty závadné. Dopátráte se tak určitého objektivního výsledku.
  Osobně mám vytipované servery, které sleduji 3 roky a podávají objektivní zprávy, ale z počátku to byla mravenčí práce, kontrol a analýz, než jste si dotyčné servry proklepl co do objektivity.

  Naše noviny hájí zájmy chlebodárců, ty beru též s rezervou.
  TV je vynikající prostředek na vymývání mozků, kde máte pocit, že jste o všem informován, ale ve skutečnosti jste opravdu držen v nevědomosti.

 53. Jan Dvořák napsal:

  Lime,
  pokud to není tajné, jaké servery (kromě proinvestory) sledujete?

 54. Lime napsal:

  Příliš bych nekonkretizoval. Jsou to servery ruské, arabské, alžírský, italský i český.

  Například wertyzreport.com/‎ je dobrý, nwoo.org/‎, http://www.algeria-isp.com/, Hlas Ruska, libya.msk.ru/‎, http://www.mathaba.net/‎ a další.
  Někde jsem to již psal, že když jsem sledoval probíhající události v Libyi, byl jsem bloknut NATO a media měla informační výpadek. Pak jsem se dověděl z arabského serveru, že to bylo proto, aby se svět nedověděl, že při dobývání kaddáfiovského města Bání Walíd byla údajně použita zakázaná munice silami NATO. Mělo se jednat o vákuovou pumu. Tehdy mělo najednou zemřít 2000 lidí, viděl jsem fota. Nevím jestli to byla pravda, ale myslím, že něco na tom bylo.
  Město Bání Walíd dobývalo NATO s povstalci 3 měsíce a nemohli se tam dostat. Obrana vynikající. Pak byl 3 dny inform. výpadek a strohé oznámení v našich mediích, že město bylo dobyto.
  Viděl jsem mnohá videa na arabských serverech z mučení zajatců i vražd. Zde se to nikdy nedávalo i když jsme to někteří přeposílali ČT. Nikdy se o tom vnašich mediích nehovořilo..Videa usvědčující NATO z válečných zločinů , byla z internetu postupně stažena.

 55. Lime napsal:

  Jan Dvořák
  Svého času jsem sledoval i soud v Malaisii, také o tom u nás nebyla ani zmínka a arabské servery tím žily.
  Symbolický soudní tribunál v Malajsii odsoudil v nepřítomnosti bývalého amerického prezidenta George W. Bushe
  Publikováno 12.5.2012 | Autor: vlastnihlavou V hlavním městě Malajsie Kuala Lumpur zasedl symbolický soudní tribunál z iniciativy bývalého malajského premiéra Mahathir Mohamada. Tento tribunál vyslechl bývalé irácké vězně i vězně ze základny Guantanamo a poté v nepřítomnosti odsoudil bývalého amerického prezidenta George W. Bushe a jeho spolupracovníky Dicka Cheneyho a Donalda Rumsfelda za válečné zločiny a zločiny proti mezinárodnímu právu. Soudu se zúčastnil také bývalý asistent generálního tajemníka OSN Denis Halliday, který řekl, že Spojené státy americké využívají Radu bezpečnosti OSN pro své vlastní účely a porušují Ženevské konvence.

 56. VoDo napsal:

  Osobne si myslim ze se nedeje nic co by se nedelo poslednich tisice let, boj o moc, boj o prostredky, boj o nadvladu. Jsem radsi kdyz svet ridi amici a jejich pratele (krestani) nez aby svet ridili muslimove , nemam nic proti nabozenstvi jako takovem, ale myslim si ze muslimska vira je nekde kde bylo krestantvi v patnactem stoleti.

 57. Lime napsal:

  VoDo- zde nejde kdo co řídí, ale já mám blbou vlastnost, že jsem příliš zvědavý a chci být v obraze.
  Například jeden ruský server podrobně popisoval stahování ruských válečných lodí do syrského přístavu Tartus. jinde se o tom nepsalo. Těch lodí bylo celkem 26 – válečné i doprovodné. Americké válečné lodě tam poblíž byly také. No pak máte objektivní zprávy a nejde mi o to se zastávat arabů, rusů či jiných.
  Prostě potřebuji širší rozhled. Když v USA probíhalo Occupy Wall Street, já tu situaci dávno sledoval. Zde do ČR přišlo zpravodajství až po 14 dnech.
  No a o to se jedná. Nenechat se masírovat maientreamem.protože události podávané těmito prostředky jsou opožděné a upravené. Osekané.

 58. VoDo napsal:

  Ale jo, to nemeni nic na tom ze se nedeje nic co by se drive nedelo, spis narazim na zavery ktery z toho nekteri delaji.

 59. Lime napsal:

  No , závěry si může dělat každý, takové jaké chce, záleží jestli ty závěry jsou opodstatněné či ne.
  Proto mám rád např. http://www.zvedavec.org či http://www.vlastnihlavou.cz/‎.

 60. Lime napsal:

  VoDo Také Parlamentní listy jsou dobré. http://www.parlamentnilisty.cz/‎

  Účelem toho všeho je to, že na události a věci, máte vlastní názor a nemáte „stádní“ myšlení. Máte přehled a oceníte i jiné názory, rozdílné od vašich, bez toho aby jste se pohoršoval./ To není myšleno na Vás/.

 61. maxik napsal:

  Pro VoDo 12:26h – je to věc názoru, jestli věci ve středověku nebyly lepší a účinnější (od způsobů trestání korupce a podvodů až k rodinnému právu a společenským i zvykovým pravidlům)

 62. Lime napsal:

  Už jste někde četli : Srážkami s policií skončila protestní akce v Madridu s požadavkem demise vlády kvůli finančním zneužitím, která pokračovala až do rána. Po mírovém mítinku zamířili demonstranti do historického centra města, kde se jim do cesty postavilo auto.

  Vyvolalo to pobouření demonstrantů. Policie použila obušků. Ve srážkách bylo zraněno několik lidí včetně sedmi policistů.

 63. Oracle napsal:

  VoDo napísali ste dosť príspevkov.
  Celente snaží hovoriť celú pravdu, nie vždy mu to vyjde, situácia pri odborárskich protestoch, asi si myslel, že ofic. média podceňujú číslo, to nie je celkom od veci, lebo keď boli protivládne protesty tak „české média“, vždy podceňovali číslo.
  Ostatne aj českí odborári varia svoju polievku.

  Čo sa týka mocných psychopatov, tí robia posledných asi 5000 rokov vždy to isté, klamú, vraždia, mučia a okrádajú, problém je ale:
  -ľudia sa o tom dozvedajú oveľa ľahšie a rýchlejšie;
  -tí mocný psychopati o ktorých je reč, to prehnali a doviedli nás na pokraj ekonomickej/finančnej, ekologickej, sociologickej a politickej katastrofy.

  Ako a prečo sa títo psychopati dostali k moci a kto im to umožnil, to je na dlhú polemiku, čo nie je témou tohoto webu.

  Krach Detroitu je vlastne dôsledok dezindustrializácie USA, čo sa deje už 3 desaťročia, nehovoriac o tom, že stredne ohodnotené pracovné miesta boli nahradené mizerne ohodnotenými pracovnými miestami: https://rinf.com/alt-news/breaking-news/everything-is-fine-but/51489/

 64. Lime napsal:

  Oracle- psal jste o PIGS o možnosti krvavého řešení. No a má předchozí zprávička jen potvrzuje to, že můžete mít pravdu. Nic víc, nic míň. A pokud má tedy někdo více informací, může se připravit i na takovéto situace.

 65. Oracle napsal:

  Lime, najhoršie na tom je, že to mnohí z čitateľov považovali za nemožné.

  Čo je ešte horšie mnohí stále považujú za nemožné tohtoročný kolaps de facto celej globálnej ekonomiky a následné krvavé nepokoje aj v Prahe.

 66. maxik napsal:

  Všimli jste si, že výběr komentátorů a komentářů na ČT 24 je účelový? Karol Piovarcsy, ředitel Saxo Bank pro skupinu CEE, se tam před chvílí vyjadřoval o Íránu. Tvrdil, že Írán je v bankrotu a očerňoval tuto zemi. Nebo viděli jste, jak informuje „nezaujatě“ ČT a paní Janků z Káhiry?

 67. Oracle napsal:

  Maxik nie, ja som si to nevšimol, z jednoduchého dôvodu, odpadové kanály ako ČT24 nesledujem. Keď je tam rozhovor s nejakou váženou/zaujímavou osobnosťou, tak to pozriem online. 🙂

 68. Lime napsal:

  maxik – máte naprostou pravdu to kdo bude vystupovat v ČT 24 je podmíněno přísným výběrem.

  Když se NATO účastnilo války v Líbyi, chtěl v ČT 24 vystoupit čecho-libyec pan Ammar Otman. Jeho otec bojoval v Kaddáfiho armádě. Samozřejmě, že tento člověk nebyl vybrán, aby situaci nějak komentoval.

 69. Lime napsal:

  Později to pan Otman komentoval na svém blogu.

 70. Toxic napsal:

  Oracle: „Čo je ešte horšie mnohí stále považujú za nemožné tohtoročný kolaps de facto celej globálnej ekonomiky a následné krvavé nepokoje aj v Prahe.“

  Žádný kolaps letos nepřijde, snad nějaká mírná korekce, peníze se tisknou, akciové trhy jdou nahoru, vše mají pánové zatím pod kontrolou. Jak jsem to již mnohokrát opakoval, až se to bude těm, co tahají za nitky hodit, tak to shodí, zatím jim to takto vyhovuje. To, že se vše manipuluje a švindluje, je věc jiná.. Jsou to samé kdyby, co by.. kdyby nebylo QE1/2/3/n vypadalo by to tu určitě úplně jinak.. Krvavé nepokoje v Praze v tomto kontextu vidím jako hotové sci-fi (navíc v Praze by byly nepokoje až když už by všude kolem ustávaly 🙂

  Mimochodem, tech. gigantům se nějak nepovedlo čtvrtletí: MSFT (pokles o cca 10% se u MSFT jen tak nevidí), GOOG..

 71. VoDo napsal:

  Hehe přesně tak, v Praze budou nepokoje až bude jasný kdo vyhrál a kdo prohrál a pak se budeme bít do prsou jak jsme to těm poraženým nandali!

 72. Oracle napsal:

  Toxic, žijeme v dobe kde sci-fi sa stáva skutočnosťou.

  Krachujú mestá a štáty, hrozí bail-in veľkých bánk veľkých krajín (napr. Španielska-ich najväčšia banka je insolventná), bola vytvorená obrovská bublina na burzách, EU má dlhodobo problémy, vnútorný trh v Česku zaniká, export Česka škrípe a HDP Česka klesá.

  Keď k tomu pridáme údajné krvavé zrážky španielskych protestujúcich s policajtmi, ktoré môžu vymknúť kontrole a nabrať na intenzite; a typické správanie populácie v takýchto podmienkach (vyberanie/presun hotovosti) tak pre mňa krvavé nepokoje v Prahe nie je až také sci-fi (hlavne keď začne žatvu exekútorská mafia).

  Správanie českej exekútorskej mafie je sám o sebe kapitola.

 73. VoDo napsal:

  A mezitím nám v imperialistických laboratořích tisknou lidský orgány aby nám je za pár let mohli prodávat za přemrštěný ceny.

  The world is your mirror for understanding yourself.

 74. Toxic napsal:

  Oracle: Máte s Lime podobné názory, víte, za normálních okolností by se vše to, co říkáte, vyplnilo. Že to není v pořádku a že zítra/do týdne přijde kolaps všeho slyším už asi 3 roky a určitě to ještě pár let poslouchat budu. Jenže současný systém logický není, neplatí to, co před x desítkami let. Možná to tu v někdy v blízké budoucnosti opravdu praskne, že se budeme divit, ale v současné situaci, kdy se mlží a lidé všemu věří a všem to takto vyhovuje, není důvod, proč by dění na trzích nemělo pokračovat, komu to prospěje když to vše půjde do kopru? Doufám, že investujete úplně opačně, jak píšete, neboť byste prodělal kalhoty. A to myslím v dobrém, protože i když mám názory na trhy úplně jiné jako Vy, mám rád argumentaci s opozicí pokud jsou dané argumenty logické a z diskuze si něco odnesu..

 75. Jan Dvořák napsal:

  Toxic:
  kdy k problémům dojde, těžko říci. Pak na to ale bude stačit prodloužený víkend a vše bude jinak…

 76. Toxic napsal:

  Jan Dvořák: Ano, přesně o tom mluvím, možná k nim dojde v blízké budoucnosti, ale bude to za 3 měsíce, za rok, za 5 let, za desetiletí? Samozřejmě pokud člověk bude říkat dostatečně dlouho – zítra to praskne, zítra bude průšvih, tak se jednou určitě trefí..

 77. VoDo napsal:

  Čeká nás bear trh na trzích. Nyní jsme svědky formování vrcholu, volatilní období právě probíhá. Vrchol ohlásím. 🙂

 78. Oracle napsal:

  Aby sme to vyjasnili, Toxic na to poukázal, ľudia veria všetkému čo sa im povie (akože veria TV a novinám), práve to je ten problém a pán Dvořák na to poukázal, že na to aby veci zmenili stačí jeden predlžený víkend a áno žijeme vo svete so svojskou logikou (obzvlášť v poslednej dobe), kde k zmenám vo vedomí ľudí a v správaní spoločnosti dochádza skokovo.

  Takže kto pozná 5 krokov spracovania straty ten vie, že sa to skladá z:
  1. popierania;
  2. z hnevu;
  3.vyjednávania;
  4. z depresie;
  5.prijatia straty; a tiež vie to, že každý človek tieto kroky prežíva rôznou rýchlosťou. V prípade veľkej a rýchlej zmeny popieranie má dĺžku niekoľkých hodín, hnev a ostatné kroky môžu trvať mesiace a roky. Bližšie: https://psychcentral.com/lib/the-5-stages-of-loss-and-grief/000617

  Čo sa týka napr. kolapsu EU, keď v Španielsku sa protesty naberú silu, tak peniaze sa začnú presúvať preč z týchto bánk, buď na zahraničné kontá alebo do vreciek vkladateľov a je len otázka času (hodín), kým sa vyhlásia bankové prázdniny čo samozrejme vyostrí už tak napätú situáciu a vyvolá paniku v ostatných krajinách EU a potom to už naberie rýchly spád a členské štáty EU sa postavia na hlavu v priebehu dní čo týždňov.
  Samozrejme keď vypustí dušu najprv NYSE či iná burza, nuž sme viac menej na tom rovnako (medzi odpustením z bubliny-o čo sa teraz pokúša FED-a jej vedomím prasknutím je veľmi tenká hranica), len rozdiel bude to, že peniaze z EU nebudú smerovať na túto burzu (ako to v 1. prípade), ale preč z nej. Otázne je či sa tam potom nenastane bail-in, kvôli prasknutiu bubliny?

 79. greenhorn napsal:

  Jedna z udalostí, ktoré možno podporia skorý obrat podľa Oracle.
  Two Months Until The German Elections And The Return Of Reality

 80. Oracle napsal:

  Greenhorn, veríte či nie, ale ten článok na ZeroHedge som čítal.

  Myslím si, že autor by kľudne mohol byť investorom tzv. smart money.

  Podľa mňa to nemusí (ale môže) vydržať do konca septembra resp. konca roka.

 81. Jan Dvořák napsal:

  Autorem toho článku je hlavní provozovatel (zakladatel) Zero Hedge.

 82. Oracle napsal:

  Pán Dvořák, čo máme o ňom vedieť(okrem toho čo je na wiki)?

Přidat komentář