Tiskárna ECB nebrzdí

Co se na trzích dělo poslední týden?

  Minulý týden Tento týden Změna
S&P 500 2316,10 2351,16 +1,51%
Zlato 1232,90 1234,60 +0,14%
Ropa Brent 56,65 55,81 -1,41%

 

Americké akcie měřené indexem S&P 500 posílily a bezpečně se tak udržel nad hranicí 2300 bodů. Rostla většina sektorů, největší „brzdou“ byl segment „Basic Materials“ – hlavně ropné společnosti

Cena zlata tentokrát posílila o necelá dva dolary za unci. Takže vlastně klid…

Cena ropy Brent se sice za týden změnila sotva o dolar, ale v procentuálním vyjádření jde o změnu srovnatelnou s pohybem akcií (i když jiným směrem). Proto zde nemluvím o klidu jako v případě zlata.   

 

ECB pokračuje v tisku peněz

Vysocí představitelé ECB naznačili, že ECB nebude trvat na přísném dodržování vlastních pravidel na nákup obligací. Důvodem je udržení expanzivní monetární politiky. Je to kvůli situaci v Itálii a Španělsku, protože dluhopisy právě těchto zemí reagovaly na zmíněné prohlášení růstem cen.

Je to rozhodnutí typu „něco za něco“. ECB si sice na jednu stranu sice uvolňuje ruce, na druhou stranu se však snižuje předvídatelnost politiky a zvyšuje se inflační riziko. Co je pro eurozónu výhodnější může posoudit jen a jen vedení ECB.

Moudřejší budeme 8. března po zasedání ECB.

 

Budujte vzdělání, které vám bude k něčemu užitečné. Finanční nezávislosti lze samozřejmě dosáhnout i bez miliard. Od toho je tady Finakademie.
Jedna z cest je investovat do fundamentálně zdravých akcií vyplácejících zajímavé dividendy. Pokud vás zajímá, jak tyto fundamentálně zdravé akcie, stáhněte si zdarma můj ebook a podívejte se na moje postupy při vyhledávání těch nejlepších akcií světa:

 

EBOOK ZDARMA ZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

  • – Růstové akcie
  • – Dividendové akcie
  • – Tajné informace
  • + „třešnička na dortu“

Ke stažení ZDE

 

Moje kompletní know-how jsem shrnul do Online kurzu Ziskové akcie, který absolvovalo již přes 700 lidí. Vstupte do kurzu a naučte se

  • jak vybudovat penězovod, který zabezpečí i vaše potomky
  • jak získat pasivní příjem z dividend
  • jak budovat s pár korunami skutečné bohatství
  • a mnoho dalšího
  • vstupte do Online kurzu Ziskové akciezačněte ihned pracovat na svém bohatství!

 
  

Komentáře

Přidat komentář