Technická analýza zlata

Jak vypadá aktuální situace na trhu zlata? Při poklesu ceny zlata bychom se mohli podívat až na cenu 1350 dolarů za unci, což by pro nákup zlata rozhodně nebylo špatné. Ovšem v případě proražení dosavadních rezistencí na úrovni 1550 dolarů můžeme sledovat růst ceny zlata až k hodnotě 1800 dolarů, což by nepochybně potěšilo ty, kdo již mají zlato za dobrou cenu nakoupeno.

Důvody pro optimistickou i pro pesimistickou variantu jsem shrnul v technické analýze ceny zlata publikované na silverum.cz

Komentáře
 1. Miroslav Piták napsal:

  Cena zlata v EUR vytvořila nové maximum překonáním hranice 1100 EUR, aktuální kurz je téměř 1108 EUR

 2. Pavel Hála napsal:

  analyza v pravy cas. Zrovna sme na zajimavem rozhrani. Ale otazka je jesi v tomhle mrtvem obdobi se muze vytvorit dostatecny volume pro nejaky vetsi pohyb (at uz to bude jakymkoliv smerem).

 3. VoDo napsal:

  A co na to tradicni letni korekce? Ja si myslim ze bude.

 4. Pavel Hála napsal:

  jinak kdyz bych pridal muj pohled tak pro zlato to vypada z hlediska COT smisene. Analyza producers ukazuje jednoznacne na rust https://goo.gl/S3pbn

  Presto ale situace neni tak pozitivni jako v lednu kdy se mi podarila fakt pekna predikce – viz https://goo.gl/3HcTv

  Nyni mi chybi predevsim reakce spekulativnich penez https://goo.gl/9K16V

  Kdyz si vezmeme i to ze jsme v mrtve sezone, tak bych radsi na zadny vyzivny pohyb nahoru nesazel a spis si pockal po prazdninach az se trhy vrati do normalu.

 5. Miroslav Piták napsal:

  To VoDo: V analýze jsem zmínil možnost poklesu k 1350 USD. Očekáváš snad silnější výprodej? V grafu je vyznačena úroveń 1030 USD, ale osobně si nyní nedokáži představit, že by takový „výplach“ na zlatě nastal.

  Jak jsem zmínil v článku, v konzervativní variantě očekávám pohyb po spodní části růstového kanálu s možností poklesu k již zmíněným 1350 USD. Pokud se výrazně změní situace, samozřejmě přehodnotím i prognozu. Nechci zde skálopevně tvrdit, že cena zlata půjde tam a tam, na to už se na trzích pohybuji delší dobu.

 6. VoDo napsal:

  Ten muj komentar mel spis znit „vic verim ty cerveny care nez ty zeleny“ 🙂

 7. Miroslav Piták napsal:

  to Vodo Tak to promiň, špatně jsem tě pochopil. No já už raději ke zlatu přistupuji tak, že obchoduji hlavní trend a mám plán jak využít příležitostí. Už jsem se totiž párkrát spálil krátkodobými spekulacemi obchodováním proti trendu. Čím nižší TF je, které obchoduji, analyzuji, tím mi klesá pravděpodobnost prognoz/obchodů. Ale to asi není nic divného.

 8. VoDo napsal:

  Ja taky drzim, cekam na bublinu, korekce bude jen nakupni prilezitost junioru.

 9. Miroslav Piták napsal:

  Vypadá to, že cena zlata definitivně prorazila rezistenci 1550 USD. Včera se vytvořila intradenní rezistence na úrovni cca 1555 USD. I kurz zlata v EUR míří up, když dosahuje aktuální hodnoty 1115 EUR

Přidat komentář