„Superčlánek“ týdne

Autor článku: 18. 9. 2011

Tento článek si zaslouží velkou pozornost.

Názorně v grafické formě ukazuje, kdo komu vlastně v Evropě dluží. Díky názorné grafice je podle mého názoru článek srozumitelný i neangličtinářům.

Navíc vzali v úvahu možné dvou a třístranné zápočty.  Výsledek si můžete prostudovat sami.

Z grafu vyplývá, že by se věřitelé měli bát situaci v Itálii a Španělsku (o nich jsem psal zde). K tomu se přidala Velká Británie. Ta, jako nečlen eurozóny, je trochu mimo hlavní záběr médií. Tak se jí na zoubek podívám v nejbližší době.

Váš pohled na věc uvítám v diskusi pod tímto příspěvkem.

Štítky: , ,

Komentáře

  • VoDo napsal:

    No tak se dluhy navzajem skrtnout a zbyde jen mala cast a pojede se znova, cina kdyztak pomuze. To jeako ty mi dluzis 1000 ja tobe 800 tak si to navzajem zrusime a ty mi budes dluzit jen 200.

  • Jan Dvořák napsal:

    Kdyby dluhy držely jen státní subjekty, šlo by to relativně snadno, i když by jistou komplikaci způsobily rozdílné úrokové sazby a nestejné splatnosti. Jenže v dnešní době je část dluhů zemí držena soukromými investory.

  • VoDo napsal:

    Ja vim, ale podle mne to takhle nejak vyresej, pamatujete nekdo na ceskou konsolidacni agenturu? Kolik bambilionu tam bylo? Kde je tomu konec? Nejak se to rozpustilo nebo jeste rozpousti a v ty dobe, konec 90, to s ceskem bylo taky vazny.

Napsat komentář