Šumy kolem D. Trumpa a co ignorovat

Jsou to dva a půl týdne, co je D. Trump v úřadu a téměř denně se na titulní strany novin po celém světě dostávají jeho kroky. Zaujal mě článek, jak filtrovat to, co je skutečně důležité a co je pouhý šum. Pro komunikaci si oblíbil twitter a protože je prezidentem USA, nelze jeho výroky jen tak ignorovat. Proto jsem pro předplatitele připravil tento stručný souhrn.

Čím začít? Starým známým „sledujte činy, se slova“. V předvolební kampani sliboval řadu věcí (od investic do infrastruktury, přes silné ozbrojené síly až po snížení daní), které navíc často nejsou zcela kompatibilní. Prvním krokem, kde bude možné vidět, zda to s nimi skutečně myslí vážně, je návrh státního rozpočtu na příští fiskální rok. Na to má měsíc.

Ignorujte řeči o vtazích mezi Bílým domem a Kongresem. To jsou opravdu jen řeči. Spíše sledujte, zda někteří republikánští Kongresmani vystoupí proti Trumpovi nejen slovy, ale i činy (například při hlasování i Trumpem navržených zákonech). Nebo zda na tyto řeči D. Trump nereaguje tak, že by se snažil omezit svobodu slova a projevu (první dodatek ústavy Spojených států). To by byl velký problém.

Dnes nemá cenu sledovat debaty o tom, kdo povede Demokratickou stranu tam či onde, případně kdo se přihlásí do primárek před příštími prezidentskými volbami.

Opravdu sledujte činy, ne slova. Celý článek je zde.

 

 

Komentáře

Přidat komentář