Spojené státy a EU se připravují na finanční a ekonomickou válku s Ruskem. Chystá se i Rusko.

Spojené státy a Evropská unie se chystají na finanční válku proti Rusku. Na případnou invazi ruských vojsk na Ukrajinu neodpoví vojensky, ale na finančních a komoditních trzích.

Cílem budou ruské banky, energetické a těžařské společnosti. Vzhledem k závislosti EU na dovozu komodit z Ruska nemůže být použit zákaz dovozu těchto komodit. Řešení bude o něco jemnější než v případě Iránu. O kolik, to ukáže až čas. ‚“Jemnějších“ nástrojů se nabízí celá řada.

Rusko pracuje na obraně a nejde jenom to v posledních dnech diskutovaný barter se Sýrií.

Více podrobností se dočtou předplatitelé v analýze v noci z neděle na pondělí.

 

 

Komentáře
 1. Oracle napsal:

  Zle, Rusko sa už dávno pripravil resp. plány sú už dávno pripravené, len čakali na vhodnú zámienku aby ich mohli spustiť, napr. vlastný platobný systém, opustenie US$, alternatívny odberatelia atď.
  Samozrejme Rusko nemá v záujme spretrhať obchodné styky s EU, lenže už má toho dosť, že ho opíjajú rožkom. Takže EU má 2 možnosti:
  -skákať ako Rusko píska;
  -skrachovať spolu s USA.
  Vyzerá to tak, že vybrali tú 1. možnosť: https://www.zerohedge.com/news/2014-04-11/putin-tells-europe-pay-ukraines-gazprom-bill-or-else

 2. senil napsal:

  Rusko by na sankcích tratilo víc jak Západ, stačí se podívat na statistiky exportu USA EU Rusko. Ruská opatření můžou v případě obchodní války mírně zmírnit krizi, ale stejně by měli katastrofický dopad na ruskou ekonomiku. Ruská ekonomika, to jsou jenom nerostné suroviny a zbraně, nic moc dalšího. Západ krachuje, ale to neznamená, že ostatní krajiny(napr. Rusko) jsou silné.

  https://www.epshark.cz/clanky/201404/c201404c03.php

 3. kubik napsal:

  Nevím jestli jste byl v rusku asi ne,jsou velice skromní a donedávna žili v podmínkách,které u nás panovaly před 200 lety a víc(vesnice a osady),viděl jsem tam i malomocné,jsou většinou soběstační,spoustu půdy leží ladem,ropu na to mají,traktory vyrobit umí a porovnejte to s čr,když nám sem nedojde rok plyn a ropa,polovina obyvatel čr jde do kytek-pomrznou,protože si neumí rozdělat ohen,nebo ani nemají kamna,umřou hladem,protože si nic nevypěstují a nebude nafta,traktory nepojedou ….

 4. Oracle napsal:

  @ senil
  Nomen est omen (akože starý)? 🙂
  Teraz vážne, Rusko síce nemá veľké produkčné kapacity, ktoré síce to len tak tak stačia pre vlastné potreby, to ale nebráni 2 veciam:
  -rozvinúť svoje, v Rusku pôsobí 6000 nemeckých firiem, získava tak civilné technológie a produkčné kapacity;
  -robiť biznis s Čínou a Indiou, ktoré tie produkčné kapacity majú.
  Pričom všetky 3 krajiny majú obrovský ľudský potenciál, v Rusku je najväčší pomer vysokoškolsky vzdelaných ľudí, India síce chudobná, ale populácia je chytrá a Čína detto.

  Samozrejme pre tieto 3 krajiny to nebude med lízať, ALE budú na tom vždy lepšie ako tie západné.

 5. senil napsal:

  Já jsem mluvil o současnosti. Dnes Rusko není dost silné a na obchodě s Evropou dost závislé. Za 10 let může být všechno jinak. Ale Rusku moc nevěřím, Putin možná dokáže udržet v zemi pořádek na rozdíl od Jelcina, ale co se týče ekonomiky je slabý. Na to aby se Rusko stalo ekonomickou velmocí potřebuje kapitalismus typu USA, Británie v 19. století(ne v současnosti!), nebo Singapur dnes. Putinův zkorumpovaný státní kapitalizmus to moc daleko nedotáhne, i když je lepší, než to co bylo za Jelcina, nebo za ZSSR.

 6. Ferin napsal:

  Situace je poněkud jiná. Rusko už dávno není chudou a zaostalou zemí. Zimní olympijské hry ukazují sílu Ruska dost jasně. Stejně tak se prudce rozvíjejí i ruská města. V současné době Rusko opouští dolar a zavádí Zlatý rubl. Centrální ruská banka má tento rubl ve znaku. Nadále bude Rusko vyžadovat platby za suroviny v rublech nebo ve zlatě. Jsou uzavřeny smlouvy s Čínou o dodávkách neomezeného množství ropy a plynu do Číny. Platby v národních měnách. Minulý měsíc spustilo Rusko zlatý důl Natálka, kde má druhé největší zásoby zlata na světě. Přes 40 milionů uncí. Takže nějaké bláboly o slabé ruské ekonomice jsou směšné. Svět určitě přijme zlatem podloženou měnu raději než bezcenný zelený papír z USA.

 7. senil napsal:

  Kdyby nemělo Rusko nerostní suroviny, je na tom asi jako Ukrajina. Za Putina došlo k výrazné zvýšení životní úrovně Rusů a HDP Ruska na osobu dnes není výrazné nižší než v ČR. Ale příjem na sobu nižší než v ČR, HDP tvořící asi 1/8 HDP EU nebo USA, to není žádná sláva. Netvrdím že Rusko je bezvýznamné nebo že je to země třetího světa, ale ekonomická velmoc to určitě není.

 8. Jan Dvořák napsal:

  Oracle:
  Nemám tím na mysli jenom hrozby přerušením dodávek ropy a plynu, to jen krátkodobá obrana (přední bojová linie). V analýze se budu věnovat spíše věcem dlouhodobějšího charakteru, na kterých se „téměř v tichosti“ pracuje, o kterých se moc nemluví.

 9. Oracle napsal:

  @ Pán Dvořák:
  Plyn je len nástroj na spacifikovanie EU (pudlíka USA) a vytvorenie rozkolu medzi USA a EU. Nič viac nič menej.
  Čo je ale dôležité Rusko sa stavia na svoje nohy, istým spôsobom v ekonomike sa deje niečo podobné ako sa dialo v sovietskom Zväze za Stalina v 30. rokoch, v podstate sa buduje ekonomika odznova t.j. buduje sa poľnohospodárstvo vo forme malých fariem/farmárskych osád/zeleninových záhrad, vytvára sa nový platobný systém, krajina sa re-industrializuje, buduje sa infraštruktúra, vracia sa doma kapitál atď.
  Znie to ako chválospev na Stalina, ale keby za neho nevybudovali mechanizované poľnohospodárstvo a neprebiehala tá industrializácia, tak polovicu nás (každého Slovana) nacisti vyhladili a druhá polovica by podľahla kulturálnej genocídy západných mocností.

 10. Petr Gejdos napsal:

  Já jsem v Rusku (SSSR) byl v době asi největšího úpadku – 1973 – ducha a morálky ruského Imperia. Pracoval jsem tam a pozoroval to tedy částečně „zevnitř“. Když odmyslím důsledky na myšlení z titulu apriorní animozity z roku 68 – potom nemůžu, než říci toto – jak jsme na „Rusáky“ nadávali, tak tak již brzy jim budeme naopak blahořečit. Připadají mi skutečně směšné ty propagandistické kecy některých zde diskuterů, kteří o těchto věcech patrně neví vůbec nic. Nejvýše ví to, co se dozvěděli formou „USA-filních PŠM“ mainstreamu. Je mi jich líto a nebudu se ani snažit s takovými diskutovat. A ani jim nic zlého neopřeju – již si sami zaseli.
  Vůdčí ideou všeho co zde píšu je pooznání a z toho podložené tedy tvrzení, že ekonomika, založená na švindlech a manipulacích je ekonomika vlastně fiktívní a dopředu mrtvá. Kecy o tom, jak je která ekonomika sílná – počítajíc to v přepočtech na US dolary a podle švindl-údajů a kriterií všelijakých prolhaných „ekonomů“ – to tedy vážení přátelé je fakt k smíchu. Jenže ono je to spíše k pláči. Protože ti ukecaní švindlíři nebo snaživí užiteční idioti, kteří se domnívají býti následovníky a dědici Šalamounova vševědění, nemůžou nikdy vyvrátit všeobecnou pravdu – síla, ta skutečná síla – ta je v reálné ekonomice ! Ekonomice chleba a oceli !
  Jsem tady na „keťas-diskutárně“, kde jsou adorovány všelijaké „podezřelé“ způsoby a zvyky ekonomiky, které s ekonomikou nemají ale ve skutečnosti nic společného. Ekonomika není o hausnumerech na burzách. Ekonomika je skutečně o chlebu a soli ! Přiznejte si to konečně !!
  Pravím to zcela vážně – kecy o tom, jak Rusko je slabé a nesoběstačné, to jsou skutečně jen a pouze kecy. Ve skutečnosti dnes právě země tzv. „Západu“ jsou v roli mrzáků z povolání a parazitických hajzlů, neschopných žít „za svoje“. To, co se děje – to je pokus toho největšího parazita a hajzla se zachránit.
  Co se musí stát – to se i stane. Každá pyramidová hra jednou skončí. Pokud to skončí šoatně pro všechny, protože z toho bude zničující světová válka – než umřete, uvědomíte si svůj podíl na tom, pánové. Tomu nikdo neuteče, na to vsadím vše co mám a budu klidný, že to neprohraju !

  Pan senil – ó jak případný nick – tvrdí: (citace) „…Ale Rusku moc nevěřím, Putin možná dokáže udržet v zemi pořádek na rozdíl od Jelcina, ale co se týče ekonomiky je slabý. Na to aby se Rusko stalo ekonomickou velmocí potřebuje kapitalismus typu USA, Británie v 19. století …“ a skutečně se už ani nesměju…

 11. VoDo napsal:

  PG už si připravuje mávátka. Kdy přijdou? Už v dubnu nebo až po konci světa v červnu?
  Rusko je jen a pouze komoditní země, prodávají předražený plyn do Evropy a bojí se dne kdy američani budou vyvážet tento plyn do Evropy za třetinovou cenu. Podobně s ropou, Rusko patří na východ a mě je jen a pouze líto toho že i po dvacátém století teroru od rusáků jsou ještě pořád žijící lidi kterým se po nich stýská. Už aby starý a pokřivený struktůry odešly do pekla.

 12. marwin napsal:

  V poslední době kdekdo tvrdí,že Rusko nemá žádné zajímavé technologie (např. Neff v Parlamentních listech).
  Považuji to za automatické přežvykování informace jednou někde vypuštěné,spíše přání,které je otcem myšlenky.
  Stačí se podívat na jejich vesmírný program a současnou úroveň armády.Všichni přece víme,že ruku v ruce s tímto vývojem jde vývoj technologií,které jsou aplikovány z kosmických a vojenských programů do všedního života.
  Spoustu takových „novinek“ poslalo do světa USA z NASA výzkumu. V Rusku to -logicky-bude podobné.Ale nechávají si to asi pro sebe,mlčeti zlato (můj dojem).A k vývozu jim-zatím-stačí suroviny.(Myslet si,že US kapalný plyn dovezený do EU bude třikrát levnější je jenom zbožné přání bez kontaktu s realitou…:)
  Osobě raději zlatý rubl nebo juan, než potištěné papírky všech zemí, a to bez jakýchkoli emocí…

 13. VoDo napsal:

  marwin: fajn, ale k cemu je svetu vic zbrani, vic vesmirenjch technologii, pouze a jedine na pomerovani pindourku, svet potrebuje ty technologie pouzivat ve prospech vsech a ne jen pro par vyvolenych, to nam dava zapad, dale k Rusku, mnozi tu zapominaji ze Rusko je patnact let po kolapsu a tudiz zacinali od nuly, Cina a nejspis i Rusko zase padnou a budou opet umirat jejich lide, mocipanum na vychode je to jedno, ti se neohlizeji na obyvatelstvo, ale chapu ze spousta lidi utesuje svoji neschopnost a deprese tim ze vsechno padne a budou se mit vsichni blbe jako ja!

 14. marwin napsal:

  to VoDo-poměřování pinďourů je dobré k tomu,aby se velmoci hlídaly navzájem.Putřin Obamu,Obama Putina.
  Používání nových a ještě novějších technologií lidstvu štěstí nepřineslo,důkazy máte všude kolem sebe.
  Mocipáni na východě se neohlížejí na obyvatelstvo,zatímco mocipáni na západě jsou pravdoláskaři s těmi nejlepšími úmysly a jejich bombardování cizích území je láskyplné a humanitární.
  No,já nevím,kdo tady ztratil smysl pro realitu…? A jinak-nemám ani deprese,ani se nemám blbě,spíše naopak…:)

 15. cerny napsal:

  Prof. Hoschl- Reflex 12/14: „..Kdo si dá všechna tahle 2+2 dohromady, musí spolu s André Gidem (Retour de l’U.R.S.S.) uznat, že o Sovětském svazu (nyní Rusku) lze buď s láskou lhát, nebo s nenávistí říkat pravdu. Čech, který Putinovi skočí na jeho imperialismus, je vlastně vlastizrádce. Z Ruska sem šel vždy jen primitivismus, zaostalost, demagogie, násilí, opilství, imperialismus, zamindrákovanost, tepláky (dodnes v Karlových Varech) a namyšlená zpupnost. Vzácněji šachy a klavírní a houslové umění. “
  Pokud někdo tolik miluje Rusy a chystá se jim blahořečit (viz pan Gejdos), ať se tam přestěhuje. Já bych s dovolením raději od nich co nejdál.

 16. Oracle napsal:

  @ VoDo
  Iste VoDo vesmírne podagrami slúžia na porovnávanie kto má väčší, ale nie „pinďúrov“ ale toho kto má lepšie vedecké a výrobné kapacity.
  Čo sa týka ohľaduplnosti voči obyvateľstvu, hovoríte to ako keby Západ bol bohvie ako ohľaduplný. Prezrádzam Vám jedno malé tajomstvo, naši politici sú už dávno kúpení a nielen oni celá štátna správa je kúpená (pozrite sa na zákony). Kým na Východe často ide do krvi, keď sa niečo pokašle, vie to Putin a vie to aj Čínske vedenie, pričom Čína a Rusko nie je tá istá krajina ktorá bola v 30. a v 50. rokoch.
  Lacný americký plyn je oxymoron, frakovanie je drahá technológia a Američania nám to naúčtujú poriadne.

 17. Oracle napsal:

  @ Cerny
  Keď čítate Reflex, tak v podstate čítate Americkú propagandu. Mimochodom keď tak chválite Ameriku, tak presťahujte sa tam, najlepšie do Detroitu. 🙂
  Ja zatiaľ skúsim zlepšiť život tu na Slovensku. 🙂

 18. Oracle napsal:

  @ PG:
  Treba rozlišovať medzi investorom a „investorom“.
  Ten 1. dodáva ekonomike potrebné finančné zdroje občas ako anjelský investor a občas ako nákupca akcií ktoré vyplácajú dividendy (ani kura nehrabe zadarmo).
  Ten 2. je gambler.
  Inak čo ste napísali o ekonomike je pravda, pokiaľ ekonomika nevytvára nič t.j. neposkytuje cenné služby a nevyrába potrebné tovary, len tlačí peniaze tak v tom momente skončila a presne to je prípad USA, pretože nielen dováža energiu, ale aj tovary (keby dovážal len energiu a suroviny, tak to by bolo v poriadku).
  Rusko zas potrebuje civilné technológie a domáci kapitál, čo sa práve získava.

 19. havran napsal:

  Byl někdo z Vás v Rusku v posledním půl roce třeba?Podle toho co tu čtu tak nikdo si myslím.Já tam jsem docela často a na kupní sílu obyvatel Moskvy si fakt nemůžu stěžovat.:)Zajímá mě co je ted a ne co bylo a nebo bude.Bylo a kdyby mi nepomůže v tom co je ted.

 20. havran napsal:

  @cerny
  Komunismus a ty časy před rokem 89 nesnáším a bylo to hrozné,ale kdybych si měl vybrat JEN ze 2 možností kde žít TED,tak by to byla rozhodně Moskva než ČR.
  Ale naštestí nemám jen 2 možnosti,tak žiji většinu roku úplně jinde.Nikoho nebhajuju a neříkám že to bude pořád stejné.Situace se stále mění.

 21. cerny napsal:

  @oracle V mém příspěvku nic o Americe není. Jen pár příkladů, co obnáší ruský export – kromě plynu a ropy.

 22. marwin napsal:

  Já mám z Ruska motorku -Ural 750 s hnanou sajdou…!
  (Kromě toho z Itálie Moto Guzzi 1200 a z USA dovezenou Hondu Shadow 1100).
  Ale ta ruská z nich má největší charizma,věřili byste tomu…?:)
  (Doufám,že mne kvůli tomu místní moralisté neprohlásí za vlastizrádce se všemi myslitelnými dopady- včetně konfiskace…:))
  Pěkný den všem…:)

 23. Petr Gejdos napsal:

  Já mávátky nemával ani v době, kdy takoví pánové typu VoDo měli mávátka doma do zásoby na věčné časy. To je zřetelné z toho, jak je tento pán neustále dobře namazaný – v blahém očekávání análního průzkumu amerického ráje na zemi. Pane VoDo, dejte si pohov. Ty kecy o zaostalosti Ruska, to je v podstatě obecné nechápání souvislostí v komplexu s vlezdoprdelectvím coby patrně osobním charakterovým rysem. Je to symptomatické a o každém takovém análofilním propagandistovi mluví jejich vlastní myšlenky, takto prezentované.
  Pane Cerny !
  Já mám dnes již opravdu velmi dobře vyvinutý a spolehlivý „iks-tý smysl“ pro rozeznávání oné původně goebbelsovské propagandy – kterou ovšem americká propaganda dnes překonává již řádově. Můžete mi věřit jedno – pokud tomu všemu co tu říkáte i věříte, jste opravdu politování-hodný člověk.
  ………………………………………………..

  Rusko samo o sobě vskutku může být spíše nekomplexní rozvíjející se společnosti s ekonomikou podstatně nadlepšovanou exportem surovin a energií. Ovšem Rusko je až na nepodstatné výjimky soběstačné s velkýma rezervama. Kdyby došlo na „lámání chleba“ – potom Rusové budou mít co lámat. Západ chleba na lámáni mít nebude, lámání akcií smysl nedává a tak se tam budou lámat hlavně charaktery ! Potom bych si rád poslechnul kecy některých zdejších „znalců světa“. Rusko navíc totiž je uznávným a historicky vůdčím členem vzájemně se podporujícího společenství, které dohromady je naprosto dokonale již soběstačné ve všem. Kdo podstatu a význam tohoto nechápe a bude tu stále cosi mluvit o jakýchsi ekonomických teoriích, ukazatelích od prolhaných agentur a podobně, ten vytrubuje do světa pouze svoji naivitu = v tom lepším případě, nebo svoji sprostou vylhanost = pokud jde o profíka propagandistu.

 24. marwin napsal:

  Pane Gejdos,
  jmenuji se Pavel Mareček,MARWIN je název mé firmy.Na tomto webu jsem cca 1,5 roku,protože jsem chtěl zjistit,jak nejlépe „diverzifikovat finance“.A to jsem si tady docela ujasnil-díky všem diskutujícím…:)
  (A propos,budou to akcie…:)
  Nepamatuji se,že by tady někdo prosazoval svoje názory s takovou arogancí a snahou znemožnit své spoludiskutující,jako to děláte vy.
  (Mám takové pravidlo,že naslouchám nejpozorněji těm,kteří mluví tiše.)
  Nejsem tady od toho,abych vás školil o tom,co a jak máte říkat.A vy tady nejste od toho,sbyste někomu implantoval do hlavy vaše názory a životní zkušenosti…:)
  Rád si do budoucna přečtu o vašem vidění světa,pokud to bude bez vulgarit a dehonestace těch ostatních…:)
  p.m.

 25. VoDo napsal:

  Co nam Rusko za poslednich sto let prineslo? Co se tam vymyslelo a ujalo na celem svete? (nejde jen o to neco vymyslet, ale taky umet rozsirit mezi lidi) Uz zapominate ze kazdodenni pomucky a potreby pouzivame diky kapitalismu/zapadu, ktery neni spasou, ale je to nejmensi zlo, protoze dava prostor pro ty co CHTEJI. Prskate na ty kteri vam dali dnesni spickovy standard ziti, lidstvo se v historii lip nemelo.

 26. Oracle napsal:

  @ VoDo
  „Co nam Rusko za poslednich sto let prineslo?“
  Že existujeme ako národy a štáty Vám nestačí, pretože bez Ruska by nás nacisti vyhladili nielen kultúrne ale aj fyzicky.
  Len tak na margo, z Ruska máme lacné suroviny.
  Mimochodom za socíku sme mali kvalitné jedlo, kvalitnejšie než to západné smetie čo teraz máme (k nám sa dostáva šunt, sme v podstate smetiskom EU a naše poľnohospodárstvo je systematicky likvidované, nedostávame ani štipku toho čo francúzsky či iný západoeurópsky farmár) a mali sme zabezpečené základné životné potreby (často sa to dialo pod pultom). Na druhú stranu to čo máme na krku vôbec nie je kapitalizmus.

 27. VoDo napsal:

  Oracle: opet by, kdyby, asi.
  Hahah to snad ne, to je vazne uz na facku tohle, jak to vis ze ber Ruska by nas nacisti vyhladili? Nehlede na to ze Slovaci se hned k nackum hlasili, takze minimalne Slovensko by prezilo 🙂 a Cesi jsou ohebni tez, takze to je opet ze rise teorie.
  To ze si nekdo kupuje nekvalitni jidlo neni problem prodejce ale kupujiciho, ono chtit jogurt za komunistickou cenu tri koruny je tak trochu nemozny a tak si pitomci kupuji skrob atd…

 28. maxik napsal:

  Dlouho uz jsem se neprihlasoval, ale myslim, ze vymena nazoru zde opravdu jiz vybocuje ze zakladnich pravidel. Divejte se na to vice podle soucasne overene a skutecne sily ruskeho hospodarstvi. Dnes je v Rusku vsude uplne plno obchodu a obchodnich domu a cukraren s cenami, o kterych se nam muze jenom zdat, a byl jsem tam v roce 2011 v srpnu s tim, ze jsem si udelal uplne jiny obrazek nez je ten, ktery nam zde predstavuji nasi mocipani. Mimochodem Iran zrusil svoje zastoupeni v Praze a velvyslanectvi je mesic a pul zcela opustene. Zapominate i na to, ze Rusko neni samo a ma i radu vyznamnych spojencu. A Rusko ma dale vetsi dejiny, nez jen zasah Kazachu a Kirgizu s Uzbeky v ramci sovetske armady. To, co nam Rusko kulturne a odborne prineslo dobreho bylo videt pri zahajeni olympiady v Soci pri slavnostnim zahajeni, ktere vsichni sledovali. V Iranu jsem zakoupil v roce 1992 knihu Dejiny Ruska, ktera vysla ve francouzstine v Evrope u prilezitosti vyroci navstevy cara Nikolaje II v Parizi, ktera se konala v r. 1896 a byla mne ukradena v Madarsku pri navratu roku 1993 se vsemi zavazadly. Nyni se snazim tuto knihu sehnat, protoze obsahovala udaje z dejepisu, ktere se jiz kvuli dvema svetovym valkam nedochovaly. Byly v ni tri tisice let stare rytiny, kterak se Slovane spolu s Persany rozdelili na svych cestach Asii, puvodne byli jazykove velmi blizci, coz je mozne dolozit radou slovnich kmenu. Nevim proc se mame ted nenavidet, kdyz jsme patrili k vychodnimu patriarchatu.

 29. DEERRICK napsal:

  já nevím,co se tady všichni tak rozčilujete. Zkuste si odpovědět,co se bude dít,až Rusko sdělí,že ropu a plyn nebude obchodovat v USD a ani Euro nechce.Kdo bude mít větší problém?K čemu mi budou budou ty potištěné papírky,když se za něohřeji?Pak velice já sám osobně Rusku prodám či udělám,co bude potřebovat,jen abych od nich dostal měnu,za kterou prodávají ropu a plyn.A tím oni získají postavení,které dosud mělo USA.Kdo pak bude zaostalý a závislý?Rusko?Tak takovou odpověď snad tady neuslyším,jinak si o tom dotyčném budu myslet své.Kdo má ropu a plyn a neudělá tuhle věc,je u mne hlupák.Se jen divím,že tohle už neudělali dávno.Se stačí podívat na Ukrajinu.Jen Rusko zvedlo cenu plynu na úroveň,za kterou dodává do evropy,už mají problém.Chtěli k EU,prosím,ale EU není charita,plyn si musí zaplatit.A pokud na něj nemají,jejich věc,mne taky plyn domů nedají zadarmo,protože nemám peníze.Takže ať počítám,jak počítám,chtěl bych být v pozici Ruska,nikoli v pozici USA a EU.Chčeš plyn,ok,dám ti plyn a ty mne dodáš 2 ponorky a navíc mne je naučíš dělat.Jinak na plyn zapomeň a kup si ho jinde.Až mne naučí dělat ponorky,tak si koupím v té zemi půdu a řeknu,koukej makat na poli,ať máš na jídlo.Nemáš na jídlo,ti půjčím,ale makej poli,ať máš na úroky a na jídlo.A nedělej žádné povstání,mám ponorky.Takže to,co USA a EU dělali jinde,tak se krásně může Rusku podařit otočit proti nim.USA rozesralo co mohlo.Libye,Írák,Egypt,Syrie,atd.vadí jim Venezuela,Írán atd.Rusko je možná sice teď pozadu,ale to neznamená,že nemůžou být za pár let na špičce a EU v pytli.

 30. DEERRICK napsal:

  ještě jednu věc.Ono stačí,když nějaký vysoký představitel české armády prohlásí,že pokud by se měla česká armáda,resp. její torzo,účastnit mise na Ukrajině,tak musí někoho požádat,aby tam byla česká vojska dopravena,protože doposud dopravu na zahraniční mise zajišťovalo Rusko.Rusko je tedy tak zaostalé,že oni sice přepravu vojska zvládnou,ale my,stát z vyspělé evropy ne.Bych chtěl tedy být taky tak zaostalý a zvládnout přepravu.

 31. marwin napsal:

  to VoDo-zdá se mně,že poněkud ztrácíte nervy a kvalitu argumentů…? A ještě jedna připomínka-z vašich příspěvků mám opakovaný dojem,že ten kdo nešel cestou ke štěstí,spokojenosti a bohatství tak,jako jste šel vy- šel blbě…?
  Takže ne VoDo,to určitě pravda nebude…:)
  P.S…nesnáším Putina lovícího starověké amfóry z vraků a kynoucího jásajícím davům rusů.
  Stejně tak nesnáším Bushe jr.,který lhal,lže a lhát bude-jako když stiskne a cenzúru Stinga a ostatních kritiků války v Íráku v US sdělovacích prostředcích.
  Stejná banda,stejný metody.Ale je to USA,kdo si hraje na jediné spravedlivé a mydlí ty ostatní po hlavách.Ne Putin.
  Je to zfalšovaný USD,který mně FED strká pod nos jako tu jedinou správnou fiat měnu,které bych se měl poklonit.
  Ne.Nic takového neudělám…
  Až budou dolar,nebo Kč zase kryté něčím jiným,než důvěrou ve vládu-pak ano….:)

  Pěkný den.

 32. Oracle napsal:

  @ DEERRICK:
  Krásne povedané. Veľa k tomu nemôžem dodať, snáď 1 vec, Peržania podľa vlastných slov prišli zo severu. A kto je na severe? Presne tak Rusko, ktorá je v súčasnosti pozostatok oveľa väčšej ríše siahajúce od Rýna (Berlín je z pra-slovanského slova bažina/močiar-pravdepodobne aj Etúria krajina Et-Rus-kov) až do púšte Gobi (našli tam múmie bielych ľudí so vzorkami látok typické pre Keltov-od koho to Kelti prevzali?), na severe túto ríšu ohraničoval Ľadový oceán a z juhu Arabský polostrov (Egypt) až India. Táto Ríša pozostávala z kmeňových zväzov, pôvodne používajúca 1 spoločný jazyk, táto ríša existovala asi od konca posledného doby ľadovej cca do prijatia kresťanstva Zlatou hordou. Mimochodom podľa posledných genetických výskumov obyvateľstvo Slovenska a Česka je tu prítomný od mladšej doby kamennej. 🙂

 33. Oracle napsal:

  @ Vodo:
  Podľa dobových nacistických dokumentov „najväčšie nebezpečenstvo pre Nemeckých „Árijcov“ predstavujú Slovania“, preto niektorí „lekári“ násilne sterilizovali Slovanské ženy (Poľsko, Ukrajina) tým, že vstrekoval žieravinu (kyselinu) do vajíčkovodov. Keď k tomu prirátame Lidice, násilná germanizácia „Árijských“ detí z Poľska, a čo robili s Ruským civilným obyvateľstvom nacisti, tak tvrdenie, že nás chceli vyhladiť vôbec nie je od veci.
  Čo tu tvrdím je zdokumentované do bodky, skúsite to vyvrátiť vecnými argumentami? 🙂

 34. DEERRICK napsal:

  https://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/moskva-chce-dodavat-ropu-ze-stredniho-ruska-na-dalny-vychod-1077161

  ten kdo má ropu a plyn,kupce vždy najde.A pokud by byli nějaké sankce,tak si myslím,že když rusové přežili bitvu u Stalingradu a jeho obléhání,tak si myslím,že nějaké případné zhoršení životní úrovně v důsledku dalších sankcí taky přežijí déle než evropani bez ropy a plynu. a ty dvě ponorky jsem myslel tak,že bych jimi chránil tu půdu,kdyby mi jí někde chtěli vzít,kde jsem si jí poctivě koupil.

 35. marwin napsal:

  to Oracle- by mne zajímal ten mozek,který „sterilizoval vaječníky žen pomocí kyseliny…“…?
  To je džouk měsíce…:)
  Pěkný den…!

 36. maxik napsal:

  Ještě větší vtip je, že hitlerovské Německo považovalo Íránce za čisté Árijce a až do roku 1941 šáh Rezá I. Veliký (vládl v letech 1925-1941) stranil Německu. Pak na konferenci v íránském Teheránu už bylo všechno jinak (1944), když se příští císař postavil na stranu Velké Británie, SSSR a USA a rasová politika byla Němci používána jako mocenský nástroj.

 37. Oracle napsal:

  @ Marwin:
  Hovoril som o vajíčkovodoch, podstata celej veci bola, aby vytvorené jazvy zabránili oplodnenému vajíčku sa dostať do maternice resp. spermiám k vajíčku. Väčšina žien zomrela na infekciu a tie ktoré prežili väčšinou zostali neplodné.
  Inak ten „lekár“ bol „kalibru“ Mengele, viac si nepamätám.

 38. DEERRICK napsal:

  já když to shrnu,tak si myslím,že USA mají velký problém.Některé státy nemají zájem obchodovat v USD.A oni to cítí,tak se snaží vyvolávat konflikty.Přeci jen blbec jim bude dodávat energii za papír,který nemá žádnou cenu.

 39. Petr Gejdos napsal:

  (marwin 12.4.2014 v 12:12)“…Nepamatuji se,že by tady někdo prosazoval svoje názory s takovou arogancí a snahou znemožnit své spoludiskutující,jako to děláte vy…“

  Pokud reagujete jmenovitě na můj příspěvek (12.4.2014 v 10:46), všimněte si zde (VoDo 12.4.2014 v 02:07) „…PG už si připravuje mávátka. Kdy přijdou? Už v dubnu nebo až po konci světa v červnu?“ a nebo v diskusi pod článkem „Oracle: Prihára sa nám to“
  (VoDo 9.4.2014 v 23:32) „…PG: koukám že v blázinci mají dneska nějak uvolněný režim, řekněte jim že zase máte ty svoje sny, oni vám dají pilulky a půjdete si zase slintat do kouta. …“
  (VoDo 10.4.2014 v 05:30)
  „…PG: v čem poměřovat? Vaše příspěvky jsou nesmyslný slátaniny všeho možnýho bez špetky reality. Jen a pouze kdyby a možná a asi, stejně jako Oracle. Zkuste se víc zaměřit na problémy ve vámi opěvovaných státech a regionech, kde lidi nemají co žrát, kam srát a hromadně emigrují na ten hnusný západ. ..“
  Pane marwin !
  Jak hodnotíte toto ? Napište mi, že je to v pořádku a končím. Nakonec asi i tak skončím – stejně jsem si tu vždy jen tiše v podstatě ze studijních důvodů četl a naslouchal. Mám i tak dost své práce a málo času. Ano – zareagoval jsem již značně ostřeji, měl jsem patrně (podle Vás, jestli to správně chápu) neoprávněněně dojem, že to bylo potřebné a nutné. Já si ale myslel, že není nutné, aby se tady bez odezvy vedla taková jednostranná propaganda. Použil jsem stejnou dikci – jako druhý v reakci. Z pana VoFDo čiší skutečné vlezdoprdelectví nejhrubšího zrna. Proč si myslíte, že někdo tady může psát takové evidentní propagandistické bláboly a druhý na to nemá reagovat ? Co si mám myslet o člověku, který evidenně schvaluje, když Západ vyprovokuje revoltu a potom „humanitárně“ rozbombarduje příkladně Libyi na úroveň doby kamenné a ten člověk pak napíše „…Zkuste se víc zaměřit na problémy ve vámi opěvovaných státech a regionech, kde lidi nemají co žrát, kam srát a hromadně emigrují na ten hnusný západ. ..“
  PS – diverzifikujete do akcií – to je Vaše volba. Přeji Vám v tom hodně štěstí, ne že ne.

 40. Petr Gejdos napsal:

  Studoval jsem ekologii, živil jsem se ekologií a studuju doposud vše, co s tím souvisí. Souvisí s tím i ekonomie – to na okraj.
  Jsem schopen a dokonce ochoten popsat a vysvětlovat, proč si myslím, že lidstvo svou činností dospělo na sám okraj limitů své existence. Poznání tohoto stavu mě definitívně zbavilo „ostychu“ říkat prostě a natvrdo pravdu, ať se to komu líbí či nikoli. Není totiž již čas na nějaké ťuťuňuňu a na nějakou zdvořilost. Všelijací vyčuránkové celou existenci lidstva právě té zdvořilosti a umírněnosti zcela sprostě využívají a ničí tím svět. Tudíž každému bych doporučil – dívejte se na svět a uvědomujte si jej v celém kontextu a hlavně si uvědomujte, že právě ta korektnost a zdvořilost je tváří v tvář těm vyčuránkům právě ta zloba a důvod, proč jsme tam, kde jsme. Prostě možná „slabší povahy“ tím irituji, ale neiritoval bych je, kdyby věděli vše, co vím já.
  Pan marwin řekl pěknou větičku: (cituji) „…Nejsem tady od toho,abych vás školil o tom,co a jak máte říkat.A vy tady nejste od toho,sbyste někomu implantoval do hlavy vaše názory a životní zkušenosti…:)…“
  Pane marwin !
  Ta doba, ten den „D“, ten je tady. A jak říkáme my Valaši „…a teď s hrušky dolů !!“. Uvědomte si, že ustupování je stejně konečné, jako vše ostatní. Žádný strom neroste do nebe. Po mě žádáte, abych já nikomu nic do hlavy neinplantoval, přičemž žijeme ve světě, kde k daleko horší inplantaci názorů dochází stále a stále jen jedním způsobem a ve stejné m směru a ve stejný prospěch. Pokud Vy se nemíníte tomu bránit, je to Vaše (špatné) rozhodnutí – nevyčítejte však mi, že já to logicky nemíním trpět. Já dnes již mám intenzívní až obsesívní pocit, že již není kam ustupovat. Myslíte si, že se pletu ? Vy vidíte stále dostatek prostoru a času na nějaký zázrak ? Rcete – co by Vás přimělo k tomu, abyste případně i Vy již usoudil, že již není čas na trpělivé ustupování a čekání, že druhá strana se umoudří. Co by Vás iniciovalo k tomu, že byste začal uvažovat podobně jako já ? Položte mi otázku, která by to blíže objasnila !

 41. VoDo napsal:

  Marwin: ano ztrácím, neskutečně mě rozčilujou zdejší levićáci co opět vidí záchranu v někom jiném a to konkrétně v rusácích namísto toho aby se snažili oni sami. A ekolevičáci jsou jěště větší hrůza, mimo realitu, která stojí společnost několikanábně víc, než pokud by se používal zdravej rozum, ale vysvěluj to lidem co jen čtou a mudrujou u piva. Asi se do čech nevrátím, západ mě pokřivil a nějak nechápu proč bych měl čekat na to až mi někdo ukáže cestu a jak myslet….

 42. VoDo napsal:

  Pro PG, haha typická levičácká podlost, humanitární bombardování jsme nikdy nechvaloval, ano vlož mi do pusy co jsem nikdy neřekl… Vrat se na zvedavce, piš si o konci světa už loni a předloni a možná i v roce 2000, doopravdy se z tohodle serveru stala žumpa neuspěšných kteří si přejí kolaps aby se ostatní dostali na jejich depresivní úroveň o investicích toto nemá už vůbec nic.

 43. plukin napsal:

  VoDo: Pamatujes co sis psal na web? Zij podle toho, kdekoliv, kdykoliv, s kymkoliv, s cimkoliv. Pak Te nikdo a nic nemuze opravdu nastvat, protoze se stanes vdecnym za vsechny situace a to Te ucini silnejsim, lepsim a vetsim clovekem.
  Proste Love accross the board..takze i Love Thy Neighbours. Zkus to.. 😉

 44. marwin napsal:

  Už jsem reagovat nechtěl,je to tak trochu pořád dokola,leč slušnost mi velí odpovědět.
  Pane Gejdos,vaše apokalyptické vidění mně připomíná mou babičku-adventistku-ktterá mně strašila koncem světa už před čtyřiceti lety.Ve stejném duchu hřímal z kazatelny kazatel.
  Byl to přesně ten důvod,proč jsem na náboženství všeho druhu definitivně rezignoval už v mládí,přestože považuji vesmír,hmotu ,energii i vědomí za věčné a nezničitelné.
  Nejste jediný,kdo tady studoval a studuje věci kolem sebe.Nemám nic proti vašemu názoru,stejně jako proti názoru Oracla a VoDo.Ale jsou to vaše názory,ne moje.Já to-na základě svých znalostí a zkušeností (o kterých nemáte žádné informace) vidím diametrálně odlišně.Všichni tři tvrdíte,že VÍTE,jak to bude.
  Nevíte NIC ,stejně ,jako to nevím já a nikdo kolem mne.
  Takže žiju svůj život dál,bez zbytečných stresů i bez zbytečného optimismu,a v tom duchu vychovávám naše děti (celkem 5 kousků). A doufám,že to tak ještě dlouhgo zůstane.Nevím-ale doufám.
  Asi tak-pěkný den…:)
  P.S…to plukin-podpis…!:)

 45. diego004 napsal:

  ad Rusko… sice pekne vsichni papouskujete HDP na hlavu nahoru, mesta jen kvetou, rusky zlaty rubl za rohem… ale co rusky venkov? co rusky muzik, co ten z toho ma? jaka tam je situace? vzdyt Rusko ma 17mio km2 a 148mio lidi, takze to nebudou asi jen mesta…
  – ruku na srdce vubec bych se nedivil, kdyby rusky venkov vypadal jako ten ukrajinsky, tedy -100let… jen z tech par zprav,co sem „na Zapad“ prosakly, to totiz vypada na gubernie jako za cara – „daleko do Moskvy“ – okorenena brualni korupci pekne na rusky zpusob, tzn. pro kulku se nejde moc daleko
  – a pekna poznamka od tusim Kubik…ano ropu maji, traktor vyrobi…ale procpak lezi tolik zeme ladem ?! nejsou totiz lidi.. 🙂

 46. diego004 napsal:

  to Oracle: cit. „tak polovicu nás (každého Slovana) nacisti vyhladili a druhá polovica by podľahla kulturálnej genocídy západných mocností“
  – bozinku vy si toho Stalina malujete 🙂 cetl jste neco od V.Suvorova ?!https://cs.wikipedia.org/wiki/Viktor_Suvorov
  – Stalin by vyhladil pulku Evropy, kdyby dostal tu sanci.. 🙂
  – ne nadarmo byl Suvorov odsouzen v SSSR k trestu smrti.. 🙂 prolatnout takove informace…
  – ale chapu, toto nevyhovuje Vasemu videni sveta 40/95 🙂

 47. diego004 napsal:

  Havran: proboha… Rusko nikdy nebylo, neni a nebude jen Moskva… to byla/je jen vykladni skrin uspechu komunismu-Putinova mafioso soc-kapitalismu 🙂

 48. marwin napsal:

  to diego004-vzpomeňte si,v jak depresivním stavu bylo u nás zemědělství před cca 30 lety.A dneska je na srovatelné úrovni se zbytkem Evropy a v některých parametrech (amortizace techniky vzhledem k velkým výměrám v ČR)jsme na tom lépe,než třeba rakušané.
  Stačí,aby mužikům někdo tu půdu dal (což už se začíná dít),a spousta z nich přestane chlastat a začne makat…:)

 49. diego004 napsal:

  trosku jine informace o Rusku…ale autor bude urcite mistnimi Rusko-hujery oznacen za stvace v americkem zoldu na neduveryhodnem=pravicackem serveru… 🙂

  https://eportal.parlamentnilisty.cz/PrintArticle/5344-me-rusko-je-zebrak-blahopreji-vam-natalie.aspx

  – a uplne me rozsekaly zdejsi oslavne ody na OH v Soci… 🙂 kde min. 1/3 (podle jinych zdroju vice jak polovina) penez padla na korupci a peknou ruskou rozkradacku ve velkem stylu… 🙂
  – jestli si tohle dovolu u statniho megaprojektu, jak to proboha musi vypadat den co den par km za Moskvou… 🙂

 50. diego004 napsal:

  Marwin: mno nevim, myslite ze to, co nedokazal car-Lenin-Stalin-Gorbacov za nekolik stoleti zvladne Putin zazracne za par let?
  – jak dokazal/dokaze pracovat ukr./rusky muzik, co dokazal spachat rusky bolsevik – o tom mam na rozdil od nekterych nejmenovanych mistnich diskuteru informace z prvni ruky… a na zadne oslavne ody to tedy neni… 🙁

 51. havran napsal:

  diego004:
  Já jsem netvrdil že Rusko je jen Moskva.Je úplná pravda že na venkově je to jak před 100 lety u nás.Co to je a bude neřeším.Ale vidím na vlastní oči co je tam a třeba tady v ČR.A třeba mě tu někteří budou obvinovat že jsem bolševik,ale není tomu tak.Nikdy jsem nebyl ani v pionýru a nesnáším to.Ale v Moskvě je životní úroven a ekonomika úplně jinde ne u nás.Můj názor jak to vidím já osobně na živo a ne přes tv a čtení na netu.

 52. diego004 napsal:

  Havran: takze jste byl na ruskem venkove? muzete podat info? jak to tam vypada s infrastrukturou (silnice, elektrina, plyn, voda, internet), dostupnost sluzeb, prijmy/zdroj prijmu … me osobne by hodne to zajimalo …
  – ja mam posledni/nedavne info pouze z ukr. venkova – tam to nebylo -100, ale -200… tezko uveritelna realita …

 53. havran napsal:

  Ano někde jsem četl(už fakt netuším kde)že až 70% peněz jde na korupci.A na jisto vím(od lidí co znám)že až 70% peněz na výplaty je na černo vyplácených na ruku.Oficiální peníze co se daní jsou úplně jinde.To samé se zbožím na/bez fatury.A to mi má jako vadit?Já tam jezdím s reálnýma věcma.Více si každý asi domyslí ale psát to tu nebudu:)

 54. havran napsal:

  diego004:
  Osobně jsem nebyl a ani nemám zájem tam jet,ale ve vlaku z Moskvy do Petrohradu jsem viděl z okna dost.Místní o tom moc nechtějí mluvit samozřejmě,ale říkají že to je třetí svět.To nepopírá vůbec nikdo.

 55. diego004 napsal:

  Havran: jasne, spise slo o „malovani“ Ruska na ruzovo nekterymi diskutery… jaksi ale zapominaji na toho obycejneho ruskeho muzika (desitky milionu)… jak jemu se zije, jak on si uziva prijmu z ropy/plynu.. co on asi rika na velkohube velmocenske plany Putina… 🙂
  – vubec to totiz nevypada, ze by si obycejny Rus mimo Moskvu/mesta uzival alespon vzdalene zivotni urovne napr. Cecha, o cemkoliv na zapad od Krusnych hor ani nemluve… 🙂
  – a o to by melo jit hlavne… jinak tu diskutujeme jako ti zasr…. zkorumpovani politici, co na lidi zvysoka serou 🙁

 56. havran napsal:

  diego004:
  Tak to v každém případě.Život obyčejných rusů mimo města je rozhodně velmi daleko za životní úrovní čechů.Ale i v Moskvě je plno lidí co žijí tak tak,protože sice vydělají hodně,ale ty ceny tam všeho jsou naprosto šílené.

 57. marwin napsal:

  to diego004-
  Nevím,v jakém stavu je zemědělství v Rusku dneska
  Ale vím,jak to vypadalo na Státních statcích a JZD za totality,když jsem nastupoval jako veterinární lékař:
  -kravám se do krmení přidávala močovina
  -býkům ve výkrmu se zkrmovala drůbeží podestýlka (pochopitelně použitá)
  -pravidelně se aplikovaly plošně antibiotika do krmení
  -když nebylo co žrát,jezdilo se do lesa na větve
  -do mléka se naléval kvůli desinfekci koncentrovaný peroxid vodíku
  -úhyny telat dosahovaly 25% a někdy více A všude na farmách se chlastala první liga…!:)

  Dneska si traktorista pivo nedá,protože má v traktoře klimatizaci a fasuje balenou vodu.
  Ale hlavně proto,že by bez papírů letěl na hodinu.
  Což bylo za totáče nepředstasvitelné.

  Viděl jsem úroveň zemědělství v Rumunsku-také mně z toho lezly oči z důlků-a to bylo před pár lety,myslím,že už tehdy byli v EU….:)

 58. diego004 napsal:

  Marwin:
  – pozor at nejste oznacen za stvace v americkem zoldu… 🙂
  – vubec bych se totiz nedivil, kdyby se tu brzy objevilo tvrzeni, ze „az na banany a toaletak“ to bylo vsechno uplne v cajku, no problemo… 🙂

 59. havran napsal:

  diego004:
  Tak to snad žádný člověk při smyslech nemůže tvrdit že bylo vše ok:D

 60. diego004 napsal:

  Havran: pockejme, co na to 2 hlavni tahouni teto uz ne moc zajimave diskuze… 🙂

 61. marwin napsal:

  Zkusím ještě pohled člověka,který do zamědělské půdy dlouhodobě investuje.
  Proč si myslíte,že v EU nastala panika farmářů (obilnáři,drůbežáři) při zmínce o bezcelním dovozu zemědělských komodit z Ukrajiny? A to se jedná jenom o šest měsíců.
  Ukrajina má obrovský potenciál v kvalitě půdy-pro nás těžko představitelné.
  Když jsme my začali nakupovat před cca dvaceti lety půdu a provozovat na ní zemědělství,ťukali si všichni kolem na čelo.Banky neměly zájem,a když-tak za úrok přes dvacet procent.
  Ale cena půdy tehdy byla 10-15 tis. za hektar…!
  Dneska považujeme ceny zemědělské půdy za přehřáté,neboť jsou posuzovány v kontextu s dotacemi,které se na ni vyplácejí v EU.A v tom vidím problém-dotace jsou nenárokové,při eventuální finanční krizi budou redukovány,či zrušeny.Podle mého názoru. Na ukrajině je teď situace podobná,jako byla u nás před dvaceti lety.Kdo se tam teď chytne,má možnost investovat velice zajímavě,byť ne zcela bez rizika…:)
  Pěkný den všem.

 62. Oracle napsal:

  @ Diego:
  2 veci:
  -Stalin mal vojenské možnosti na to aby zrovnal Európu so zemou a zastavil by sa niekde na pobreží Portugalska, predsa to neurobil, lebo mu chýbal dôvod a voľa;
  -Putin za 15 rokov re-industrializoval krajinu, ďalších 5-10 rokov a Rusko bude priemyselná veľmoc.

 63. diego004 napsal:

  Oracle: jedina vec
  – Stalin nejen ze mel duvod (Komiterna od Kamcatky po Pyreneje) a vule? ta mu nikdy nechybela … k cemukoliv .. 🙂
  – vite, hodne lidi si lame hlavu proc Hitler utocil na SSSR tak narychlo, nepripraveny .. proc soveti dostavali tak na prdel… doslova…pritom staci si precist od Suvorova DenM a udela to krasne „cvak…cvak…cvak“ jak to do sebe zacne zapadat.. 🙂
  – jenze pro hodne lidi je to doslova ŠOK…ne ze vsechno bylo jinak… vsechno, vsechno co se ucili, co jim nalevali do hlavy cela ta desetileti…byla totiz LEZ… 🙂 a to hodne lidi nezkousne… sam jsem se o tom presvedcil…

 64. Libri napsal:

  Oracle, až si přečteš knihu Viktor-Suvorov-Všechno-bylo-jinak (myslím že je i na ulozto), budeš vědět, že se stalinem jsi uplně vedle 🙂 samozřejmě to nic nemění na faktu, že životní úroveň prostých obyvatel ruska je hluboce pod úrovní v cr nebo sr. jenze i zivotní uroven vetsiny arabů je mizerná. přesto (anebo mozná právě proto) mají potenciál západní ekonomiky rozvrátit. než si barbaři rozebrali římské impérium, také se jim římané smáli pro jejich zaostalost 🙂

 65. Oracle napsal:

  @ Libri:
  Ten chlap prebehol, teda neviem ako presné sú jeho informácie ohľadom Stalina. Neviem posúdiť nakoľko hovorí pravdu a nakoľko rozširuje (nevedomky) propagandu. Čo sa týka Žukova, možno hovorí pravdu, lebo podľa všetkého nakradol obrovské množstvo západných umeleckých diel a ukryl ich na svojej dači. Stalin aby to zahladil nariadil Žukovovi odchod do penzie a ukradnuté umelecké diela zoštátnil. K vojenským možnostiam Červenej armády, keby nedošlo k zrade na najvyšších miestach (myslím si, že príslušné dokumenty sú prístupné), tak by rusi neboli nútený odvracať útok spred brán Moskvy (to že Stalin o chystanom útoku nevedel rozširoval pologramotný Ukrajinec Chruščov). Tvrdenie, že Červenú armádu by zastavilo len more nie je až tak od veci (nemám na mysli teraz tú zradu). Pretože podľa všetkého v radoch nemeckej armády sa rozšírilo to, že keď Berlín padne, tak západný spojenci zaútočia na Sovietsky zväz. Lenže na paráde víťazov Stalin nechal demonštrovať nové ťažké tanky (asi S-74?) lebo vedel, že pôvodný plán bol to, že nechajú Nemcov aby dorazili CCCP a po tom USA a Británia „oslobodí“ Rusko a získajú prístup k nerastným bohatstvám Ruska (samozrejme po tom čo sa rozdelí na niekoľko menších štátov).
  Rozdelenie Ruska takmer nastal kvôli vláde Jelcina (jeho dedo sa volal Jeltzman), v roku 1998 Rusko takmer rozpadol, nebyť Putina mali by sme veľmi drahý plyn. 🙂

  @ Diego:
  Pred vojnou Sovietsky zväz bol pre mnohých ideál, dokonca aj pre Nemcov resp. pre Nemecké vedenie a Japonci v 80. rokov používali vo svojich továrňach Stalinovské heslá (a keď pozrieme na štatistiky vtedajšej doby, aj keď sú prikrášlené sú ohromujúce, hoci prázdne sklady neklamú).
  Takže keby Stalin by nezomrel predčasne (podľa niektorých bol zavraždený) tak o 10 rokov každá krajina by prebral sovietsky systém t.j. kombinácia družstiev a štátom vlastnených strategických podnikov (je to zdokumentované). Áno Chruščov svojimi „reformami“ rozbil fungujúci systém.

 66. diego004 napsal:

  Oracle: kdyby jste tu knihu – Vsechno bylo jinak (popripade pozdeji DenM) – vubec vzal do ruky, ihned v predmluve by jste se docetl, ze prestoze mel pristup k dodnes tajnym informacim, cela kniha je postavena na dnes uz volne dostupnych informacich a zdrojich
  – ktere si kazdy – i Vy – muze v overit…
  – takze asi tak k tomu prebehlikovi… 🙂
  – nektera fakta jsou totiz skoro sokujici – Stalin mel davno pred napadenim od Nemcu „avtostradovyj tank“, i kdyz v Rusku nebyl jediny km dalnice… 🙂
  – o predtistenych letacich v bednach, ktere nesmel nikdo otevrit a byly bez rozbaleni zniceny…tyto bedny byly promptne nahrazeny letaky se znamym symbolem Velka Vlastenecka.. 🙂
  – o tom jak Nemci prekvapene a potesene za hranicemi s Ruskem nasly nadrazi narvana strelivem, proviantem… 🙂 nacopak asi … 🙂
  – atd. atd. atd. jsou toho tam tuny… prectete si alespon predmluvu autora „Mému ruskému čtenáři … Odpusťte mi!“

 67. Oracle napsal:

  @ Diego:
  Akože čo? 🙂
  Problém je to, Trockij (pôvodné meno Bronštein) a Stalin bojovali o moc, síce Stalin dostal moc nad centrom, lenže Trockij mal pod palcom perifériu a niektorých funkcionárov (vrátane vrcholového vedenia armády) ergo reálnu moc mali Torckisti (v podstate niečo medzi dnešným multikulti-liberálom a teroristom).
  Stalin sa ich zbavoval ako mohol, niekoľko z nich ale uniklo a robili svoju záškodnícku činnosť tu jeden nezmyselný príkaz, tam ďalší (naschvál vydané)+neschopné vedenie armády umožnilo Wehrmachtu vpochodovať do CCCP.

 68. Libri napsal:

  Oracle: to jsou přesně informace z „našeho“ školství, protože potřebovali abychom toto brali jako pravdu. opravdu si dej tu práci a aspoň jednu knihu si přečti. nejlépe tu Všechno bylo jinak, protože DenM na ni volně navazuje a ještě doplňuje fakta uvedená v první knize o další důkazy. třeba mnoho dopisů od přímých účastníků války, kteří staví na hlavu to co považujeme za realitu. to jestli trockij usiloval o svržení stalina je skoro nepodstatný fakt. to že, stalin usiloval o dobytí celé evropy je fakt. vyhlašoval to bez obalu na zasedáních ÚV již několik let před II.WW a jsou o tom písemné záznamy. hladomor na ukrajině nezpůsobilo družstevní zestátňování jak nám vysvětlovali ve škole, ale prodej obilí, aby mohl nakoupit bavlnu na padáky (měl největší výsadkovou armádu na světě, padáky měl i pro celé tankové divize), popravoval kdekoho za banální prohřešky, velitele západních vojsk žukova nechal velet i po zmatcích v obraně proti němcům. vojska soustřeďovaná na hranicích nebudovala obranné zabezpečení, ženisté likvidovali podminování mostů a likvidovali protitankové zátarasy – bylo to proto že zabezpečovali hranice nebo si chystali snadný průchod dál na západ? pozavíraní důstojníci byli těsně před německým napadením „omilostněni“ z gulagů a bylo jim umoźněno opět stanout u svých jednotek – dobrý tah, strach z gulagu byl jistě větší než případné výčitky svědomí z plnění jakýchkoli rozkazů. soustředění vojsk u hranic s rumunskem (rafinerie zásobující wehrmacht), budování horských divizí a jejich soustředění na ukrajinských nížinách těsně u karpatských hranic. stahování vojsk z dálného východu. překvapení němců po proražení první armády těsně u hranic, když narazili na druhou stejně velkou armádu o které neměli ani tušení. je tam toho mnohem víc i s odkazy na archivy.

 69. Petr Gejdos napsal:

  Pánové pánové, to rozum nemůže snad ani pobrat ! S tím panem Suvorovem to je skutečně dost blbá legrace. Žijeme ve světě, kde dvě budovy v NY padnou po relatívně nevelkém poškození letadly doslova volným pádem a je nám propagandisty předkládáno k věření, že zrovna tak se to stalo, jak to tvrdí mainstream. A teď tady tato kniha, tomu taky má někdo věřit, skutečně obtížně se mi reaguje mírně… Mám tomu věřit a neklást si otázky ? To bych musel toho strašně moc zapomenout a nebo vůbec nevědět.
  Já bez mučení přiznávám, že jsem vcelku vždy byl docela slavjanofil, potažmo rusofil – to není snad charakterová vada. Ruská historie je pro mě dlouhodobě zdrojem hojného poučení. V Rusku jsem docela pobyl a mám z hlediska charakteru prostých Rusů hlavně dobré vzpomínky. Nemá nikdy skutečně dostatek duševních sil číst to celé, mysím toho Suvorova – nikoliv proto, že bych měl apriorní představu o nemožnosti jeho tvrzení, ale proto, jak zoufale se to bije s poznanou realitou a jak neskutečně z toho trčí účelovost a zároveˇserie rozporů. Já o Rusku dost vím a velmi hodně toho načetl. Když třebas jen vzpomenu takové knihy, jako byly surové de facto frontové deníky „Psáno na tanku“ a „Oděské předmostí“ – to nelze přece snadno zpochybňovat z hlediska jádra této zprávy o realitě ! Z obou těch Peněžkových knih čiší to hrůzné až zoufalství člověka z toho, jak se válka vyvíjela. Prvky ieologické propagandy v obou Peněžkovych knihách eliminuje lehce i skoro amater – zbývá pak důvěryhodné svědectví o realitě a ta naprosto neodpovídá tomu, co píše Suvorov. Naprosto s přehledem a přesvědčením nevyvratitelným říkám, že právě zde se jedná o blud a mystifikaci !
  Pane diego004 a spol – přečtěte si prosím k tomu Surovovi ještě i obě knihy toho G.I. Peněžka a položte si a odpovězte sám na tu podstatnou otázku – kde asi je pravda. Začínám si připadat jak Alenka v říši divů, když čtu některé názory tady. Hmm, to jsou čuda. Mimochodem, existuje ještě jeden velmi důvěryhodný zdroj informcí tak nějak en passant – kniha „Revír bez hranic“ od jistého Rudolfa Luskače, o tom, co bylo a jak bylo V SSSR mezi světovými válkami. Přečtěte si i tuto knihu a polkněte laskavě to lákavé vyslovení čehosi o bolševicích. Rozum by každému měl dát odpověď, že skutečně je všechno jinak – ale ještě jinak, než se snažíte naznačovat tady s tím Suvorovem. To říkám s maximání mírností a smířlivostí v očekávání použití rozumu. Alternativou pak bude naprosto jiný již přístup k diskusi. Prostě – nenechte se vysmát a nevěšejte buliky na nos… To už není ani směšné, to je docela již trapné. Jestli chcete, vysvětlím, co to je tzv. „dvojí past“ a jak se to projevuje zde u onoho skutečně pozoruhodného výtvoru pana Suvorova – ach jo, to jsou tedy čuda !!

 70. VoDo napsal:

  Odhadl jsem to dobře, snažíš se tu šířit bolševickou propagandu, na webu který si říkal pro investory, což se vylučuje s tvojí ideologií. Co tě sem vůbec dovedlo? Proč tu prudíš proč se neplácáš po zádech se soudruhy někde na webu tomu určeném? Jseš normální troll to je člověk kterej přijde do diskuze o windows s tím že stojí za prd a měli by všichni používat linux. Rusko je zlo a basta, nikdy od nich nic dobrýho nepřišlo to je fakt.

 71. Petr Gejdos napsal:

  Špatně, pane VoDo !
  Většinou vše špatně. Jediné správně je to, že „prudím“. Ano – jsme tu na foru pro investory. Ale diskuse je pod článkem, který se tomu vymyká a to podstatně. A to že „prudím“ je správně řečeno jen z Vašeho pohledu. Z mého pohledu jste ten hlavní prudič Vy, pane VoDo. Založil jste podstatnou osobní animozitu tím, že jste z jakž takž věcného tónu přešel do útoku na osobu. To Vy jste s tím začal a jediná možnost to ukončit je, že se jakkoli umiírněněn omluvíte a přejdete zase k věcnému tónu. Já to preferuju, ale jsem schopen přejít na Vaše hřiště… Je to pouze na Vás. Jestli se Vás primárně dotklo, že jsem zde začal mluvit o keťasení – stačí to věcně argumentačně a faktograficky vyvrátit. A nenadávat nikomu do bolševiků a neposílat nikoho do blázince. Prosím – je to na Vás. Opakuji, já preferuju věcnou diskusi o faktech. Tam to totiž nemůžu prohrát.

 72. VoDo napsal:

  Ne, mě spíš vadí že se tu začli šířit bludy a každý týden kolaps a válka a konec světa. Měl jsem pocit že webů z tematikou zániku civilizace a konspiračních teorií je dost. Investování je o tom jak se věci mají a ne o tom jak by to bylo kdyby možná bylo tamto jinak, ale uznávám prohrávám tu na plné čáře, kolapsářů je tu daleko víc.

 73. Oracle napsal:

  @ VoDo:
  Pretože sme na hrane kolapsu, čo konkrétne môže vyvolať kde čo, napr. situácia na Ukrajine prerastie do občianskej vojny, ktorá zas prinúti Rusko urobiť rázne kroky, čo odnesie hlavne západ, teda my alebo situácia vo Francúzsku, kde teraz vypukli nepokoje, čo môže vyústiť k pádu vlády a rozpadu EU.

 74. diego004 napsal:

  Libri: mate to marne, on tu knizku do ruky nevezme… zhroutil by se mu v ten okamzik zazity svetonazor 🙂

 75. diego004 napsal:

  PG: vite co je sranda, Vy tu „Vasi pravdu“ mate pouze a jen nactenou z knizek… na rozdil od Vas ja mam sve informace – to co dokazal rusky bolsevik – z prvni ruky od ocitych svedku… 🙂 🙂

 76. diego004 napsal:

  PG:

 77. diego004 napsal:

  chtel jsem jeste neco poznamenat k tomu zoufalemu bolsevickemu knuceni… ale ne… ztrata casu … souhlas s VoDo … HOWGH!

 78. VoDo napsal:

  Oracle: já to vidím jinak, jsme na prahu technologické revoluce která změní životy každýho jednoho na planetě, ne všichni za to budou rádi jako před lety kdy stroje „braly“ práci lidem. Krize byly a budou.

 79. Petr Gejdos napsal:

  Tak jo, pane diego004 !

  Budeme si na dálku poměřovat „pinďoury“. A Vy ste si neodpustil ty obligátní laciné kydy o bolševicích. Možná nevíte, ale tímto vysílíte do světa zprávu o svém myšlení, že dále skutečně nemusíte dodávat již nic a mám dobrou představu, co jste zač.
  Nechcete vyřknout věcně nějakou myšlenku a tu použít jako arbitrážní ? Víte, já bych se pokusil na Vámi zvoleném kolbišti a za pomoci Vaší vlastní zvolené „zbraně“ Vám ukázat, že ten BOLŠEVIK JSTE VY SÁM ! Toto navrhuju s čistým úmyslem, mám plné zuby kecalů, kteří když si argumentačně neví rady, začnou druhé straně nadávat do bolševiků – to je skutečně již trapas. Optimální je přirozeně osobní setkání a vyříkání si to na místě, kdo je kdo. Nebojte se, já se nebiju. Ale pozor – bít se nedám. Jinak já toho Suvorova četl, doufám tedy ta poznámka neplatí na mě ?? A mimochodem – já v Rusku byl a mluvil tam s lidma, kteří to vše zažili na vlastní kůži. To na okraj…

 80. lulinak napsal:

  ze vam to neprijde jako ztrata casu patlat se v dobe pred 70 lety, kdy vetsina z vas nebyla na svete, jako by lidi nemeli dneska svejch starosti dost… jeste sem muzeme dotahnout faraony a napoleona a mame to kompletni, inu hlavne ze to nese ovoce…

 81. Deetiik napsal:

  Jen k tomu Suvorovovi, napsal i pár knih o ruských speciálních jednotkách SPECNAZ. Kluci co byli na výcvikových táborech, kde se s mnohými členy SPECNAZ setkali, když se jich ptali na Suvorova, tak se vždycky smáli a říkali, že je to velký hlupák. Takže min. o SPECNAZU píše Suvorov bludy.

 82. plukin napsal:

  Vzhledem k tomu, ze za vsim stoji clovek tak co takhle evoluce lidskeho pristupu k zivotu/mysleni nez jen technologicka revoluce? Staci si vsimat co se deje tady na foru ci okolo nas. Jak se pak muze nekdo divit, ze svet je tam kde jde? Me to dost pripomina pomerovani pindouru at na osobni ci globalni urovni.. Jenom proto, ze lidi citi ze je treba zmeny a nevi jak lepe zamerit svou energii? Tezko se pak divit ze vetsina svetovych leadru dela to co dela kdyz jedinec sam neni casto o nic lepsi! Cim vice jedincu, cim drive si to uvedomi a zacnou „s uklidem“ sami u sebe, tim lepe pro vsechny. Zatim se tomu lidi dost vyhybaji jako cert krizi, zrejme to neumim spravne podat. Mate-li nekdo napad jak to zlepsit tak aby to lidi zaujalo a inspirovalo, tak napiste na plukin@centrum.cz. Diky.

  ps: Chceme lepsi budoucnost nebo horsi? Vsechno se pocita.. Kazdy se pocita.. Pojdte se mnou prispet Lepsi Budoucnosti. Zlepsime se tak i v tom ketaseni na burze a zivot bude zase veselejsi a bohatsi. A to stoji za to.. Mysli si snad nekdo ze to je nerealna fantasmagorie? Jsem vdecny za jakoukoliv zpetnou vazbu, diky. 🙂

 83. Ferin napsal:

  Pro pana Havrana.
  Chtěl jste vidět, jak vypadá ruská vesnice. na to stačí se projít vesnicemi u nás. Třeba v okolí Kladna. Tam už chybí jen Žižka na koni.

 84. havran napsal:

  @Ferin:
  Jsem nepsal že bych to chtěl vidět.Nějak po tom netoužím,ale myslím si že tam je to daleko horší než v okolí Kladna.

 85. xmart napsal:

  @Oracle, VoDo:
  Také vidím, že jsme na prahu technologické revoluce. Jen předtím nastane ještě změna finančního systému, která tuto revoluci umožní.

  Ropný a s ním spojený bankovní kartel se snaží udržet svou nadvládu za každou cenu, jen aby nepřišli utajované technologie, které již dávno máme, protože pak by přišli s svou moc, kterou jim zaručuje aktuální téměř totální kontrola na přírodními zdroji. Velice dobře to popisuje ve svém článku Paul Craig Roberts

  https://www.czechfreepress.cz/amerika/prichazi-konec-usa-nebo-konec-sveta.html

  Realita je skutečně značně odlišná od toho, co nám tvrdí mediální propaganda. I známý portfolio manažer Puru Saxena otevřeně přiznává, že v traderské komunitě nikdo datům z Fedu nevěří. (sám řekl, že jde o „bogus number“) Jak sám podotknul, nejde o to jak zkreslená čísla FED zveřejní. Spíše je důležité, jak lidé tato čísla vnímají. A dokud jim většina věří, povezou se tradeři v trendu, přestože ví, že fundamenty aktuálnímu vývoji vůbec neodpovídají. Podle mého je to pěkně úchylná hra – předstírat, že vše je OK, hlavně když na tom vyděláme. Bohužel takhle dnes funguje většina nejen finančních firem.

 86. xmart napsal:

  @plukin: Však já to již dělám. Zjistil jsem, že můžeme žít ve světě, kde je hojnost a nadbytek pro každého. Dále jsem zjistil, že toho bohužel nelze dosáhnout v současném finančním systému, který vytváří umělý nedostatek peněz.

  Přesně to vyjadřuje výrok Sira Josiahe Stampa, prezidenta banky „The Rothschild Bank of England:

  „Moderní bankovní systém vyrábí peníze z ničeho. Tento proces je možná nejvíce ohromující kouzelnický trik, který byl kdy vynalezen. Bankovnictví bylo počato v nespravedlnosti a narodilo se v hříchu. Bankéři vlastní Zemi. Vezměte jim ji, ale ponechejte jim moc vytvářet peníze, a pohybem pera, vytvoří dost peněz, aby si ji koupili zpět. Vemte jim tuto velkou moc a veškeré velké bohatství, jako je i to moje zmizí, pak bude existovat lepší i šťastnější svět pro život. Ale pokud chcete být i nadále otroci bankéřů a platit si náklady svého vlastního otroctví, nechte bankéře pokračovat ve vytváření peněz a ovládání úvěru“

  Také přispívám na další stránky a šířím informace, jak nás dnešní systém ovládá pomocí mediální manipulace. https://www.youtube.com/watch?v=Wnn2EIs2mK0

  Mám tam také sekci download, kde sdílím zajímavé odkazy na knihy a filmy nejen o financích ale také o osobním rozvoji.

  Zjistil jsem, že lidi nemůže změnit, jen je inspirovat svým přikladem ke změně. Aneb parafráze známého číského mourda pro předávání vědomostí: „Nalej žíznivému vždy jen půlku šálku a nech jej ať si přijde pro další sám“ Informace se musí předávat postupně, protože každý má jen omezenou kapacitu příjímat nové myšlenky. Když se tato kapacita překročí, dále již dotyčný nevnímá a možná již ani nepřijde pro další šálek…

 87. plukin napsal:

  xmart: to cinske moudro ma neco do sebe. 🙂

Přidat komentář