Španělsko – politická hra jak vyšitá

Kdo je na řadě? Zřejmě Španělsko

Podle agentury Reuters se na Španělsko valí problémy. Lze totiž očekávat sankce ze strany EU. Důvodem je neustálé odkládání úsporných opatření. Podle zdrojů obeznámených se situací je to dokonce velmi pravděpodobné. To není dobrá zpráva.

Španělsko je totiž pro finanční sektor jako celek jednou z nejrizikovějších evropských zemí. Je rozhodně významnější než Řecko.  Španělsko je navíc obviněno ze zkreslování loňských čísel (za které byla prakticky odpovědna předchozí vláda) tak, aby ta letošní naopak vypadala příznivěji.  Pokud účetními manipulacemi zvýší v roce 2011 o 1 procentní bod deficit rozpočtu, mohou letos o stejnou částku deficit naopak vylepšit – tedy utratit více, nežli to bude vypadat. Zvláště když se blíží regionální volby.

Politická hra jak vyšitá.

Bude velmi zajímavé sledovat další odhady o vývoji španělské ekonomiky. Drahé kovy pořád nejsou ze hry venku.

 

 

10 dosud nejčtenějších článků na serveru:

Komentáře
 1. VoDo napsal:

  Ja to tem Nemcum preju, misto toho aby se postarali o svoje stary blizky, Cechy, Polaky, co makaj, sice remcaj ale makaj, tak se staraj o lehkozivky z jihu co maj uplne jinej zpusob zivota a tak nejak neresej.

 2. Vlk napsal:

  Souhlasím s předešlým příspěvkem VoDo.Bylo by dobré znát a zveřejnit produktivitu práce mezi zeměmi v konkretním ,číselném poměru!Zemí v evropě aktivních a zemi,kde je průšvih a hraje se na mrtvýho brouka.Nebo po česku,bez práce nejsou koláče!

 3. Mattoni napsal:

  Když už jsme u politických her, všímáte si, jak se vládnoucí elity v USA bojí Rona Paula? Tím, co dělají si možná zachrání zadek protentokrát, ale do budoucna si vytvořili v mladých lidech ve věku 20-30 let, kteří jsou největší stoupenci Rona Paula, nepřátele. Později budou podporovat Randa Paula. Pokud s tím něco neudělají, tak bude zajimavé sledovat, jak v USA vzniká poměrně početná skupina libertariánů.

 4. Mattoni napsal:

  Mimochodem FEDU končí příští rok jeho smlouva s americkou vládou, podepsaná při vzniku FEDU, takže majitelé FEDU mají sakra dobrej důvod proč se Rona Paula bát. 🙂

 5. miso napsal:

  Myslite, ze zmluva s FEDom nebude pekne potichu predlzena podobnym stylom ako sa navysuje dlh? 🙂

Přidat komentář