Slovensko nepodpořilo navýšení záchranného fondu eurozóny

Slovenský parlament neschválil navýšení záchranného fondu eurozóny

Fond tak nebude navýšen z 440 na 780 mld euro. O jeho skutečné kapacitě – velmi omezené –  jsem psal již před téměř rokem. 

Dříve schválené projekty budou sice pokračovat, ale prostředků ve fondu je a bude zoufalý nedostatek. Docela jsem zvědav, jak rychle bude vyvoláno opakované hlasování.

 

 

 

3 nejčtenější články na serveru:

Něco velkého je zřejmě ve vzduchu. Děje se něco s eurem?

Kdy a jak skončí krize zadlužených zemí?

Co nám říká trh obligací?

Komentáře
 1. rar napsal:

  co konketne to znamena pro recko dnes ? dostane dalsi penize nebo nemecko bude sanovat radeji sve banky?

 2. Karel Dušek napsal:

  Tady neslo ani o Recko, jako o penize pro navyseni kapitalu problemovych evropskych bank.. Proste jde o to nevyvolat mass paniku – to by pak slo vsecko dolu, snizovani ratingu a vubec vsecko spatne a reseni jeste horsi 😉 Nicmene je to jedina spravna cesta jak to konecne rozseknout.

 3. Jake napsal:

  Opět se jasně ukázalo, že euro je čistě politický projekt…

 4. velkamedvedice napsal:

  No nevím,jestli na tom Slovensko vydělá.Sulík mluvil o cti a tak,ale realita je taková,že Slovensko jako otevřená ekonomika doplatí na rozpad eura,unie a podobně dvakrát tolik,jako třeba německo.Což by první rok znamenalo ztrátu až 50% produktu.Zde šlo evidentně jen o čas,jak řecko a pod resktrutualizovat bez šoku.Díky Ficovi stejně ve finále Slovensko nějak přitaká,takže v konečném důsledku ztratí zbytečně pravicovou vládu.

 5. Toxic napsal:

  Probuh, tady nejde o zadnou tragedii. Za prve, o efsf se bude na Slovensku hlasovat jeste jednou a to uz efsf projde, kdyz uz se bude menit vlada.. A za druhe, silnejsi zeme EZ to nejakym zpusobem nakonec navysi, se Slovenskem nebo bez nej..

 6. cmotta napsal:

  to je prave ta tragedia, ze sa efsf schvali a to do tyzdna…

 7. Toxic napsal:

  Dokud se bude dluh vytloukat dalsim dluhem, zadna castka efsf nebude dost vysoka. Takze stejne je to jen otazka casu nez se zjisti, ze efsf je k nicemu a dluhy se budou muset umazat jinak..

 8. Miroslav Piták napsal:

  No už včera se mluvilo o snížení řeckých dluhů až o 60%. Dle mého názoru optimální varianta by bylo odpuštění 80% dluhu.

 9. VoDo napsal:

  Slovaci jsou zradci a ted se urcite nemcouri a frantici dohadoujou jak je primet k tomu bejt poslusny, nojono bejvalej sovetskej svaz nikdy do evropy nepatril! 🙂

 10. Toxic napsal:

  No, jak je potrestat.. Myslím, že trest přijde, když budou Slováci nabízet dluhopisy, kupci nebudou 🙂

Přidat komentář