Průzkum čtenářů webu – výsledky a následné úpravy

Autor článku: 11. 6. 2014

Před dvěma týdny jsem spustil Průzkum čtenářů webu. Chtěl jsem poděkovat za vaše odpovědi, které jste poslali, odpovědi beru na vědomí. V reakci na ně chystám od července mírně pozměněnou strukturu publikovaných informací.

Dvakrát až třikrát v měsíci bych publikoval článek věnovaný investičním příležitostem či analýzám. Typů těchto analýz je celá řada – může jít o analýzu konkrétního cenného papíru či komodity, může to být analýza vybrané země nabízející zajímavé investiční příležitosti. Ke všem publikovaným investičním tipům bude diskuse jak „klasicky“ pod článkem, tak bude otevřeno i téma v investičním fóru. Analýzu první země najdete hned zítra, jde o Mongolsko.

O týdenní shrnutí pohybů indexů apod. jsem uvažoval i dříve, zatím nejsem rozhodnut. Použil bych ho zřejmě v případě mimořádných událostí, .

Pokud jde o informace pro začátečníky, něco časem připravím. Vzhledem k tomu, že každý začátečník míří jiným směrem (někdo akcie, někdo forex, další komodity…), půjde o velmi obecné informace. Pro zatím doporučuji začít tímto článkem.

Pokud sami máte analýzy investičních příležitostí, posílejte mi je. Vyšly by v rámci investičních tipů a můžete i vyhrát. Pokud chcete sdělit váš tip jen pár větami, využijte k tomuto účelu investiční fórum.

Předesílám rovnou, že během letních prázdnin a dovolených nemusí být výše zmiňovaný cyklus 100% dodržen.

 

Díky

 

Jakékoliv další komentáře jsou vítány, ať už pod původním průzkumem, pod tímto článkem nebo emailem.

Komentáře

 • cipinek napsal:

  týdenní shrnutí pohybů indexů, k čemu je shrnutí indexů, které už proběhlo? uvítal bych zde třeba právě týdenní predikci pohybu indexů, zejména e-mini Nasdaqu:-), to je Nasdaq 100 ne Nasdaq kompozitní:-) dělám si takovou analýzu možného týdenního vývoje sám, ale uvítal bych další pohledy opravdových investorů nebo spekulantů, kteří obchodují na reálných účtech grafů se všemožnými i nemožnými indikátory, kde se v textu člověk dočte, že pokud prorazíme nebo se odrazíme od supportu nebo rezistence tak je možný pohyb nahoru nebo dolů je všude mraky, ale celkový pohled na vyšší časové rámce v kontextu s celkovou aktuální strukturou trhu a podporou fundamentální analýzy, tak aby to do sebe zapadalo, to aby člověk pohledal:-)

 • lulinak napsal:

  uprimne, pokud to nekdo mysli s aktivnim obchodovanim vazne, stejne casem dojde k nazoru, ze nejlepsi je do niceho dalsiho nekoukat, a koncentrovat se primarne jen na sve zavery, cim vic informaci, tim vetsi maglajz... Cili tipy na konkretni papiry poslozene fundamentem a ekonomickymi udaji apod. ano, analyzy leve poloviny grafu ne, predikce dalsiho vyvoje ne, historicke porovnani delsich oken ano (zajimave k tomu pristupuje treba P.Fiala, ten se rad stoura ve vsem moznem, vymysli nove indikatory na miru a ukazuje mozne pararely s historickym vyvojem, samozrejme bez zaruky, i on sam pochopil ,ze jakkoli predikovat budoucnost necha samozvanym carodejum). Takze ono toho vlastne moc neni a primarne by to bylo o budovani aktivne obchodujici komunity, ktera si sdili nazory, dulezite S/R urovne apod., ale tady se sbihaji prevazne teoreticti filozofove a ti carodejove, takze to spis nedpadne...

 • diego004 napsal:

  souhlas s lulinak

 • DEERRICK napsal:

  kdybych já měl takový web,tak udělám tady okno moje obchody a každý si tam může psát,co obchoduje,jak k tomu došel atd. dobře to zmáklo třeba saxobank. já tam našel jednoho nicka a ten obchoduje jen výpisy opcí.Pokud někdo jede podle něj,má peníze.Se stačí podívat na jeho statistiku a má přes 95% úspěšných obchodů.Z každé otevřené pozice bere 50% a více %.Ale každý jen žvaní a skutek utek.To jsou reálné obchody.Ne fikce.Má výhodu,že trhy teď nemají velkou volatilitu. https://www.tradingfloor.com/traders/monteurcafe/performance?series=year prostě ty peníze lze bankám sebrat,ne že ne.Jen to chce vynechat kecy kolem.

 • DEERRICK napsal:

  A hlavně zase nepište teorie na nicka,kde má stopp lossy,jak si jistí ztrátu atd. On jen obchoduje a bere,co trh dává.

 • Technická analýza není moje parketa, proto o ní nikde nemluvím. Pro zájemce o TA je v sekci know-how zařazen její kurz, který připravila Česká Národní Asociace Technické Analýzy (ČNATA) https://proinvestory.cz/category/know-how/page/2 Pokud chce některý ze čtenářů závěry vlastní TA publikovat, dám mu prostor. Současná idea: Tipy podložené fundamentální analýzou. Psal jsem o 2-3 analýzách měsíčně. Může jít například o komentář k jedné zemi + 2 rozdílné akcie (různé segmenty, různá velikost apod.), nebo bude jedna akcie nahrazena komoditou. Uvidím podle konkrétního vývoje. Vyhovuje?

 • DEERRICK: Okno "moje obchody" - ve fóru - https://proinvestory.cz/forum/ - si může každý založit své vlákno a tam je psát.

 • DEERRICK napsal:

  Dobrý,je tady nějaké forum.Má to ale své ale. Já v tom foru snad v zivotě nebyl.Je z ruky.a o tom to je.Protože je z ruky,čtu jen tuto stránku a zde hlavně myšlenky a články jiných. Abych si zřizoval nějakou kolonku na moje obchody,na to jsem zase líný,musel bych určitě něco vyplňovat atd.A tak to neudělám. Maximálně hodím nějaké své obchody sem. Já jsem původně myslel,že když je to web pro investory,tak se tady rozebírá,co kdo koupil,prodal,jak obchodovat a kde vydělat.Ale nic takového zde není.Diskuse je někdy zajímavá.ale chybí tomu něco. A to je přidaná hodnota ve formě rad,jak kde vydělat.Ono totiž obvykle stačí,když sem někdo napíše obchod,ten druhý je udělá stejně,ten kdo to udělal stejně,to řekne někomu druhému a pak ve finále se zjistí,že web má měsíčně návštěvu díky radám pro obchodující 5000 namísto 500.A tam bych já to směřoval. Třeba takový Libry obchoduje spready.A já,protože to vím,tak ho s tím budu otravovat,aby sem lepil ty svoje obchody a já mohl eventuálně do nějakého také vlézt.Sice mu to nemusí vyjít,ale alespoň namísto psaní teorií,obchoduje.A smát se mu,že mu to nevyšlo,může jen trouba.

 • marwin napsal:

  No-já nevím... Investuji ročně slušné sumy-ale podle zdejších investičních guru nejsem investor,žádné opce,shorty atd....:) Diskuse o mých investicích je zde prakticky nulová (investuji do zemědělské půdy,kovů a chystám investice do akcií farmaceutických firem. Třicet let používám ve své praxi určité druhy léků,a preparátů,o nichž si myslímn,že mají budoucnost,ale nevím to jistě...:) Jediné,co mne tady baví,jsou názory ostatních-aniž mám vnitřní pnutí je měnit.Jenom se snažím bagatelizovat ty pravdoskvoucí pravdy ala VoDo,Oracle a Peter Gajdoš.Nic doopravdy neví o tom,co se stane.Jenom se domnívají...:) O to více oceňuji nadhled a věcnost příspěvků - např. pana Dvořáka,DEERRICKA,Altmana a ostatních-a díky za ně. Jsem tu teprve druhý rok,ale za mne-nic neměnit,takhle je to príma...!:)

 • Kolda napsal:

  Napište, marwine, jak investujete do půdy. Louka?, les?, celý zemědělský podnik?, roponosné písky?, ...

 • Les není špatná varianta, podmínkou nutnou je mít správce, kterému důvěřujete.

 • Petr Gejdos napsal:

  citace: "...Třicet let používám ve své praxi určité druhy léků,a preparátů,o nichž si myslímn,že mají budoucnost,ale nevím to jistě…:) Jediné,co mne tady baví,jsou názory ostatních-aniž mám vnitřní pnutí je měnit.Jenom se snažím bagatelizovat ty pravdoskvoucí pravdy ala VoDo,Oracle a Peter Gajdoš.Nic doopravdy neví o tom,co se stane.Jenom se domnívají…:) ... Pane marwin ! Ani já snad nikomu "nestrkám rypák do koryta !" Tím, že zde kupím jasné indicie, ba až nesporná fakta, tím snad nikoho k ničemu nenutím. Mě udivuje, co Vás vede k přepisu mého jména Petr Gejdoš na "Peter Gajdoš" a uvažuju, čeho je to symptom. Dále jsem se se zdviženým obočím pozastavil nad ím, co jsem výše od Vás citoval, zvláště nad první větou prvního souvětí té citace. Možná tím v jakési aktivistické euforii říkáte více, než jste původně zamýšlel a chtěl říci. Já si velmi dobře pamatuju na slova vašeho doktorského guru Davida Ratha v době jeho fungování v LOK a poté ČLK. Ještě jako předseda LOK v ČT krásně "plakal" nad tím, jací jsou ti doktoři chudáci, žijící od výplaty k výplatě a ani korunu nemají na to, aby si ještě kupovali nějakou odbornou literaturu, aniž mají čas pro samé služby, aby se vzdělávali. Každý člověk nutně zná nějaké doktory. Mne nemusíte podezřívat, že bych jim cokoliv záviděl, bráno takto zjednodušeně - já nejsem chudobný člověk, díky panu Bohu. Neberte tedy - důrazně o to žádám, když uvážím Vaši schopnost napsat Peter Gajdoš - další moje slova jakkoli jako projev nějaké závisti !! Uvědomte si ale, že každý to dobře vidí, v jakých autech doktoři jezdí, na jaké dovolené lítají, jaké mají nastavěné podnikatelsko-barokní domečky atd atp ! Zkuste to popřít, ať se zasměju. Protože Vy sám jste teď napsal a já ocitoval něco, čeho možná již litujete. Mám dobrou "přítelku" lékařku a jakýkoli pokus něco vyvracet je dopředu poměrně jasně zbytečný. Kontraproduktívně utracené olbřímí náklady na bezedný sud zvany zdravotnictví - to je obří tunel, proti němuž je tunel Blanka projev rozmaru nudícího se krtka ! Tedy - investujte do farmaceutiky, jak symptomatické. JÁ JEN CHTĚL NAZNAČIT SOUVISLOSTI. A nikoho nestrkám do jednoho pytle. Nic víc, nic míň. Závěr si laskavě udělá každý sám, podle vlastního pozorování.

 • Eudius napsal:

  Sledujem tento web uz dlhsiu dobu a co mam na clankoch a komentaroch rad je to, ze sa tu clovek najde zmes faktov, emocii a predikcii (oba extremy). Pre mna je tento web s tymto obsahom jedinecny. Nakoniec kazdy clovek so stipkou kritickeho zmyslania si vytvori svoj vlastny nazor. Co sa investovania tyka som dost konzervativny a hlavne nie som trader :). Moju strategiu som pred rokmi postavil na nakupe aktiv, ktore som rozdelil na tie co mi generuju zisk a tiez co mi "uchovaju hodnotu" . Do tej prvej skupiny v mojom pripade spadaju nehnutelnosti (stare domy) a to hlavne kupene za zlomok ceny v drazbach. Nasledne tieto nehnutelnosti necham prestavat na jednoduche a lacne byvanie a prenajimam ich.Do druhej skupiny patria drahe kovy, ktore kupujem v malych objemoch poslednych 8 rokov. Ak mam nedostatok hotovosti, tak pouzivam na to jeden "zaruceny instrument" :) Na letnu sezonu 3-4 mesiace si prenajmem v Barcelone byt a nasledne ho ponukam na kratkodobe prenajmy turistom. Pri obsadenosti na cely mesiac je vynos cca 200% Mozno ma niekto nazve paranoidnym blaznom,ale za posledne 2 roky som kupil priblizne 400 Kg potravin (susene ovocie a zeleninu, cerealie, sol, Cukor.) a zabalil do vriec z mylaru. Jeden nikdy nevie a nakoniec stastie praje pripravenym... Tiez to nazyvam aktivum, ktore mam v uctovnictve pod polozkou Genesis :)

 • plukin napsal:

  xmart: re odkaz na vyplaceni MF Global: Budes muset pohledat. Nevzpominam si kde jsem na to narazil, nicmene rekl bych ze to bylo letos.

 • marwin napsal:

  to Kolda - do zemědělské půdy,cca 800 ha máme ve vlastnictví,cca 500 ha v nájmu.Většinou louky a pastviny...:)

 • marwin napsal:

  oprava - ne Peter Gajdoš ale Petr Gejdos (nebo Gejdoš ?)Nevím.Jednou to píšete se "s" , pak zase se "š"...?Každopádně smyslem mého příspěvku nebylo komolení něčího jména-za to se omlouvám. Jinak zajímavý komentář,ale tradičně mimo mísu,jsem sice lékař,avšak veterinární...:)

Napsat komentář