Pozor na banky

Je to už nějakou dobu, co jsem se věnoval situaci bank. Nyní však požaduji za nutné na ní opět upozornit. Ceny akcií evropských bank jsou na úrovni roků 2011 a 2012, hodnota CDS Deutsche Bank také vystřelila k výšinám, kterých nedosahoval po několik let.

Celé to signalizuje rostoucí nedůvěru v banky. Navíc, představitelé nejvíce sledované banky poslední doby – Deutsche Bank – uvedli, že další uvolňování měnové politiky ze strany ECB nebo BoJ bankám neprospěje. Naopak, že jim může výrazným způsobem ublížit.

Jaký je největší rozdíl mezi lety 2011, potažmo 2012 a nyní? Na rozdíl od let 2011 a 2021, nyní probíhají problémy evropských bank mimo zájem médií, jsou vytěsněny ze zpráv uprchlickou krizí a podobně. Že se o něčem nemluví v hlavních večerních zprávách, neznamená, že to neexistuje.

Hlavně, si všichni uvědomte, že peníze na bankovních účtech jsou banky, vy máte jen pohledávku za bankou. Pohledávku sice do výše 100.000 euro garantovanou Fondem pojištění vkladů, ale pořád jenom pohledávku.

Navíc banky nejsou jediným rizikem letošního roku. Co s tím?

Diverzifikovat, diverzifikovat a zase diverzifikovat. Tím ale nemyslím jenom mezi jednotlivými bankami. Mám na mysli vybrat peníze a dát je jinam.

Relativně málo korelovaných aktivem jsou komodity. Základní informace o nich a o tom, jak se k nim dostat – a hlavně – jak lze s nimi pracovat, jsou k dispozici zdarma v manuálu.

 

Komoditní manuál_Václav Pech (1)

 

 Stáhněte zdarma zde

Komentáře
  1. VoDo napsal:

    Mam potrebu oznamit svetu ze vsechny hlavni trhy jsou v medvedim trendu.

  2. Jan Dvořák napsal:

    To ano, ani jsem to sem nechtěl psát.

  3. Jan Dvořák napsal:

    Ještě jedna věc – podobnost vývoje ceny akcie DB a Lehmanů… podobnost je hodně silná

Přidat komentář