Poznámka Jima Sinclaira k vývoji ceny zlata

Kilovka zlata

Jim Sinclair patří mezi analytiky, kteří věří v růst ceny drahých kovů v budoucnu, patří i k těm, co se domnívají, že např. banka JP Morgan drží velké short pozice ve stříbře. Nyní svůj názor o možné pozici této banky korigoval. Ne, že by zmenšil názor na short pozice, ale že je dost možné, že banky drží tzv. spready.

Co to znamená? Spread je pozice, kdy investor drží zároveň short i long pozice. Podle něj investoři v okamžik, blížícího se break out ceny drahých kovů masívně uzavřou své short pozice, čímž dají cenám drahých kovů prvotní impuls, a pak jen budou sledovat, jak ceny drahých kovů stoupají a hodnoty jejich long pozic letí vzhůru.

 

 

Aktuální investiční trilogie:

 1. Rýsuje se nový finanční systém
 2. Volby ve Francii jako katalyzátor dalšího vývoje
 3. Devizový trh se změnil k nepoznání

Hledáme nejlepší články čtenářů:

Komentáře
 1. fintorpo napsal:

  Zajímavé, znám paní provozující čištění peří které veškeré vydělané peníze očištěné od nákladů na domácnost vkládá do long pozic ve stříbre, stříbro prej jako technickej i drahý kov má do budoucna větší potenciál jako zlato..

 2. Kolda napsal:

  Blythe vždycky tvrdila, že jsou balanced – ani net short ani net long.
  Ještě kolují názory, že ty shorty drží pro klienty – těžaře. To má celkem logiku, pokud těžím Ag za 5 usd/oz, tak je lepší 25 usd/oz v hrsti než 35 usd na střeše.

Přidat komentář