Povinná četba

Tento komentář na serveru Patria je z mého pohledu povinnou četbou. Investoři budou muset brát politiku do úvahy v čím dál tím větší míře.

Je to úvaha nad chování, trhu obligací, nad propojením financí s politikou – mapříklad proč je Čína ochotna akceptovat „papírky“ výměnou za dodávané zboží.

 

Komentáře
 1. Jan Hladík napsal:

  Jako pro politologa je pro mě otázkou, zda vůbec v dějinách byla doba, kdy by investor nemusel brát ohledy právě na politiku? Národní státy přece nadále disponují legislativní suverenitou a především platí za účastníky globálního trhu. Rozumět jejich specifikům mi přijde jako nutnost. Bohužel se lze setkat i s tím, že mnozí kolegové jen těžko zavítají do vod ekonomických, nebo vůbec investorských. Je to škoda, vzájemné informační obohacení by bylo zajímavé, stejně jako by mohlo být zajímavé, naučit se díky nabytým znalostem vydělávat…

 2. Jan Hladík napsal:

  Pokusím se něco připravit. Je to ale ošemetné… Kam bych to měl poslat?

 3. Jan Dvořák napsal:

  mně na mail: honzajs119@gmail.com

 4. VoDo napsal:

  Pane Hladik, ci Honzo, cetl jsi The next 100 years? Od Friedmana?

 5. Jan Dvořák napsal:

  Článek z pohledu politologa zde na webu uvítám. 🙂

 6. Jan Hladík napsal:

  Zatím jsem se tedy věnoval anarchokapitalistům. Friedman je spíš terčem mojí kritiky, když vidím, jaké dopady způsobuje uplatňování jeho vlastních politik. Je to také učitel Číny, takže se na něj rozhodně chystám. Co je tam zajímavého?

  Pro světové, takže i politicko-ekonomické dění, volím spíš realistickou a geopolitickou analýzu. Proto někdy nedokážu připustit přednost nadnárodních společností. Stále ještě počítám se státem. Je pro mě jedinou zákonnou garancí (i když v realitě silně vágní, bohužel) co se týče práv nás, suverénů.

 7. VoDo napsal:

  Ja nejsem politilog, ale geopolitika me zajima. Je dost proamerickej, ale umi hezky vysvetlit proc. Knizka jde od historie pres soucasnost az do roku 2100, ted jsem nekde kolem roku 2020. On netvrdi ze to bude tak jak pise, tvrdi ze se nejspis v kostre plest nebude jako se nesplet Bismarck, kdyz predpovidal ze nemci budou ve dvacatym stoleti zlobit a ze kdo obsadi cesky staty, ma evropu v rukou. Kazdopadne je to zajimavy.

Přidat komentář