Peníze se valí do akcií

stock_analysis

První lednový týden přiteklo do amerických akciových podílových fondů a ETF přes 22 miliardy dolarů. Tento týden se tak vyšvihl na druhé místo historických tabulek (na prvním místě je první zářijový týden z roku 2007 s necelými 23 miliardami, na třetím pak první prosincový týden roku 2007 s 18,5 miliardami dolarů).

Pokud bychom pracovali čistě s podílovými fondy a vyloučili tak ETF, jde o největší přítok peněz do akciových podílových fondů (téměř 9 miliard USD) od března roku 2000, tedy od vrcholu TMT mánie.

Vezmu-li v úvahu, že největší přítok peněz do vybraných aktiv je často signálem vrcholu cen těchto aktiv, nevěští to pro akciové trhy nic dobrého.

 

Pohled na penzijní reformu

 

 

Komentáře
  1. VoDo napsal:

    Ano lide dostavaji odvahu jit na trh, vzdyt to preci roste ikdyz je ta krize, mano.

  2. plukin napsal:

    A neni to nahodou tak, ze spousta investoru byla v cashi a cekali na jasnejsi signaly kam s tim? Ale uvedomuji si, ze cash v bezpeci neni tak to hrnou do akcii protoze US bondum uz dvakrat neveri? Objemove to je zatim celkem slabe, ale supportu je vsude kolem spousta nez by to signalizovalo medveda (Dow pod 10400 a to je jen nejakych 23% dolu od soucasnych urovni).. A to porad jeste nebyl vyprodej na US bondech ktery uvolni dalsi kapital pro akcie..
    Nasdaq ted pravda trochu laguje, takze nejaky pokles byt muze, ale vice bych v tom nevidel dokavad cena nerekne jinak..

Přidat komentář