Opakující se chyba (snad) všech investorů

Investujete nebo obchodujete na finančních trzích? Je jedno, ať už jste daytrader a držíte své pozice v řádu hodin nebo jste dlouhodobý investor a držíte své pozice roky. Velká většina z nich se odpouští jedné a té samé chyby:

Jde o to, že extrapolují minulý vývoj do budoucna.

Nejde o to, že to párkrát nemůže někdy vyjít, v zásadě jde o princip a o statistiku. Statistika hraje proti nám. Podmínky, které vedly v minulosti k historickým výnosům, se nebudou v budoucnu nikdy přesně opakovat. Ani zisky, ani ztráty.

Přesně tyto podmínky je třeba vzít v úvahu při analýze. I když to může vypadat jako paradox, platí to stejně jako zrádnost fráze „This time is different“. – když tuto frázi někdo použije zbystřím. Pravděpodobně mu došly argumenty. 

Proto je třeba brát v potaz aktuální fundamenty, neprodávat akcie v panice jenom proto, že cena právě klesla, nebo kupovat proto, že cena akcie už nějakou tu dobu roste a vy přece tu akcii musíte mít…  Tohle je důsledek „zrychlování“ běhu života, extrémního důrazu na krátkodobé výsledky. Jakmile firma nesplní výsledky byť o cent, cena akcie to okamžitě pocítí.

Důvod, proč se investující lidé nemusí bát medvědích trhů, si vysvětlíme zítra.

 

Stáhněte si zdarma můj ebook a podívejte se na moje postupy při vyhledávání těch nejlepších akcií světa:

 

EBOOK ZDARMA ZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

  • – Růstové akcie
  • – Dividendové akcie
  • – Tajné informace
  • + „třešnička na dortu“

Ke stažení ZDE

 

Komentáře

Přidat komentář