Výhradně obligace do 401k?

stock_analysis

Různých spekulací běhá hodně. Tato jedna není nijak nová, ale opět zesiluje. Proto jsem se rozhodl ji publikovat a jsem zvědav na vaše názory.Jde o americké penzijní fondy 401k. Tyto fondy by mohly být donuceny k nákupu vládních obligací.

Počínaje rokem 2008 dosahují Spojené státy ročního deficitu cca 1 bilión dolarů. Nevěřím, že se jim podaří tento deficit výrazně zmenšit, proto je s jeho financováním něco dělat. Zvláště, když zahraniční centrální banky se již do nákupů amerických bondů tolik nehrnou.

Prvním krokem tímto směrem je Obamův návrh ohledně produktu garantujícího vklad spolu s přiměřeným výnosem. Tento návrh by byl schopen financovat kolem třetiny ročního rozpočtového deficitu.

Dalším krokem může být náhrada portfolia v penzijních fondech státními obligacemi. Kdo na to nepřistoupí, jistě se dočká nějaké pěkné daně.

Na první pohled se něco takového může zdát extrémní a nepřiměřené. Bohužel, po posledním vývoji ohledně zdanění evropských vkladů, se to tak nemožné nejeví. Zvláště, kdyby k tomu došlo naráz.

Kdo by na něco takového doplatil? Akcie. Najednou by přestalo pravidelné spoření množství lidí do akcií, fondů či indexů. Nemluvě o okamžiku náhrady akciové složky portfolií obligační. Penzijní fondy se případně budou něčemu takovému určitě bránit. Jsem na to zvědav.

 

 

Výroční analýza pro rok 2014

 

Prozatím 5 článků s největším počtem přečtení v roce 2014

 

Výběr článků věnovaných finančnímu systému jako celku:

Komentáře
 1. diego004 napsal:

  – sablonu uz maji z Polska
  – v US to muze zkomplikovat max. nejaka Ally McBeal … 🙂

 2. Lime napsal:

  Trošku mimo téma,ale…Obří bitcoinová burza skončila, lidé přijdou o peníze

  Jedna z největších světových burz s kybernetickou měnou bitcoin byla vyřazena z provozu. Stránky jsou nefunkční, žádné hlášení o chybách se však nezobrazuje, upozornila agentura Reuters. Peníze střadatelů jsou s největší pravděpodobností nenávratně pryč. I kvůli tomu se šest dalších velkých bitcoinových burz od Mt. Gox distancovalo.

 3. diego004 napsal:

  Lime: ted jsem to chtel sem dat… 🙂

  https://www.businessinsider.com/reports-mtgox-halts-all-trading-2014-2

 4. Lime napsal:

  diego004 O Bitcoinu jsem psal v diskuzích. Nevěřil jsem mu. Je to příliš virtuální, iluzorní- pyramida.

 5. VoDo napsal:

  Lime: nekteri tu dokonce prohlasovali ze je to budoucnost a lepsi nez dnesni meny podlozeny „nicim“ ale oni urcite zacnou lovit konspirace z rukavu, jako vzdy.

 6. Lime napsal:

  Stále je to virtuální měna, není ničím právně podložená. Pokud se do ní nabourají hackeři a převedou měnu na svá konta co Vám zbude- oči pro pláč. Žádného vrácení se nedomůžete. Virtuálních měn je v současnosti asi 50. O Bitcoinu se myslilo, že je nej…A vidíte. Nejprve propad hodnoty nyní tohle.
  Jedině stříbro a zlato uložené pod „peřinou“, jištěné brokovnicí.

 7. Oracle napsal:

  V mojom predposlednom a/alebo v článku zo začiatku roka som varoval čitateľov, že bude veľká okrádačka. VoDo to samozrejme odbil nejakým posmešným komentárom hneď na začiatku, som len zvedavý kedy si uvedomí, že som mal pravdu, keď ho oberú o všetok majetok? (Jedna západo-austrálska banka už obmedzuje výber v hotovosti, vyhovára sa na krádeže bankomatov-podľa mňa klamú-zdroj:https://www.zerohedge.com/news/2014-02-23/seen-atm-western-australia .)

 8. Standa napsal:

  Takže bezstarostné stáří amerických důchodců už nebude jištěno vírou v prosperitu amerických firem, ale povinnou vírou ve splatitelnost státního dluhu USA.

  Lime: Někde jsem viděl trefný komentář: Aby se banda diletantů dostala se mezi hlavní zprávy Reuters, to se hned tak někomu nepodaří.

Přidat komentář