Německo s Francií hrají vabank

Autor článku: 22. 7. 2011

V novinách se dnes objevují články, že eurozóna pomůže Řecku, že přispějí i banky. Nikde v našich novinách jsem ale nenašel zmínku o tom, že Německo s Francií hrají vabank. Přitom je to pravda.

Těžko může počítat eurozóna s pomocí od zemí „na periférii“ (tím myslím malé země) –  a i kdyby, bude jejicj pomoc (s výjimkou NIzozemska) o jeden nebo v případě některých zemí dokonce o dva řády menší než příspěvek Německa. Pokud bude v problémech i Itálie (jako že bude), na Německo padnou záruky ve výši 790 mld. euro, tedy 32% HDP, u Francie jde o 594 mld ezuro, tedy 31% HDP. Kkdyby se nedej bože dostala do problémů i Francie, na bedra Německa padnou záruky ve výši 1,4 biliónu euro, tedy 56% HDP.

Německo (a částečně i Francie) hrají vabank.

 

P.S.

malé země k tomu přišly jako slepý k houslím a největší záruky dává Slovensko (44% HDP v případě pádu Itálie a zdvojnásobení státníhu dluhu). Pád Francie by malé země neustály a podle všeho by byly nuceny vzdát se svých závazků.

Štítky: , ,

Komentáře

  • Jan Dvořák napsal:

    Článek byl doplněn

  • VoDo napsal:

    Trochu jednoduche matematiky. https://www.wtfnoway.com/ Koukam ze to bratri vyhrali s tim ojrem, kdyby poslouchali tatku Klausika. ... Bych si docela i vsadil ze Slovaci budou prvni kteri reknou, serem vam na ojro a spustej lavinu a nemci je pak rozbombradujou a rusaci je prijdou zachranit a budem tam kde jsme byli.

  • Jan Dvořák napsal:

    Pěkné, už jsem jednou viděl neco podobného, ale nebylo to dotaženo až do Unfunded liabilities USA. Dík

Napsat komentář