Nečtěte jen čísla z titulků – skutečná čísla jsou důležitější

dollar

O co jde? O jeho prezentování. Je to pár dní, co Bank of America oznámila výsledky za druhé letošní čtvrtletí.  Jaké?

Zisk na akci (EPS) překonal odhady analytiků. Sláva. Je to prezentovány stylem, že společnost je na dobré cestě, management je ten nejlepší -. Vždyť zisky jsou lepší než očekávaný. Výsledek? Obchodníci na finančních trzích jsou spokojeni a cena akcií roste.

Super.  Je tu však jedno velké ALE. Zisky banky v reálu klesly o téměř 20 procent, tedy velmi významným způsobem. Očekávání jsou – často uměle – stlačena managementem, aby je bylo možné relativně snadno překonat.

Co to znamená pro investory?

Investoři by neměli číst jenom hlavní čísla zveřejněná společností. Nemluvím přitom pouze o „EPS“, které je částí marketingu, ale i to, zda nejde o všelijaké „proforma“ hodnoty. Jednou společnost nezapočte mimořádné odpisy majetku, jindy třeba tržní přehodnocení cenných papírů držených bankou.

Měli by se podívat do výkazů společnosti a zjistit si sami, jak se společnosti skutečně vede. Bez toho si mohou zbytečně naběhnout.

Co lze proto tomu dělat? Velmi pečlivě vybírat kupované nebo držené akcie. Bez fundamentální analýzy ani ránu. Jak na ní se dozvíte v ebooku zdarma.

EBOOK ZDARMA
ZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

  • – Růstové akcie
  • – Dividendové akcie
  • – Tajné informace
  • + „třešnička na dortu“

Ke stažení ZDE

 

 

Komentáře

Přidat komentář