Na veletrh Investor za investicemi do zlata, mincí a filatelie

Autor článku: 5. 9. 2012

Chcete investovat do zlata, mincí, filatelie nebo drahých kamenů? Pak zamiřte na pražské výstaviště v Letňanech, kde od 6. do 8. září proběhne veletrh INVESTOR, který nabízí návštěvníkům příležitost nakoupit zlato, mince, medaile, bankovky, poštovní známky i drahé kameny od více než 260 vystavovatelů z 35 zemí.

Cílem veletrhu INVESTOR je nabídnout i návštěvníkům, kteří nejsou aktivní sběratelé nebo odborníci na numismatiku, možnost shlédnout nabídku od různých firem na jednom místě.  Zajímavé budou jistě i rozhovory s odborníky, kteří budou na výstavě přítomni.

Jedná se o zajímavou akci, která umožňuje široké veřejnosti koupit drahé kovy, kameny a poštovní známky od několika desítek firem z celého světa. Veletrhu se účastní prestižní domácí i zahraniční producenti investičních medailí a zlata jako Česká mincovna, Pražská mincovna, Maďarská mincovna nebo Mincovna Kremnica atd. Svoje zastoupení na veletrhu budou mít také významní obchodníci s drahými kovy  a dealeři (německé Emporium Hamburg, holandský Numiscollect, britský South East Trading ad.), z České republiky to bude například Antium Aurum, SILVERUM, Finod, Soliter, Zlatá koruna nebo Dukát a velké evropské aukční domy, např. Rauch z Rakouska, Künker z Německa.

Na veletrhu se uzavírají obchody nejen přímo na místě, ale také ohlašují zajímavé investiční příležitosti, které by mohly klienty ze středoevropského prostoru zajímat. „Na Investorovi představíme možnost investice do mince, která se na trhu objevuje tak jednou za dvacet let, říká Petr Kovaljov ze společnosti Numfil, která v České republice zastupuje aukční dům Künker. Jedná se o 40ti dukát Ferdinanda III.  z poloviny 17. století z mincovny Praha, 139,34 g; Fb. 45, v literatuře označován jako korunovační, extrémně vzacný, pravděbodobně jediný takto dochovaný  exemplář v soukromých rukách. Zlaté mince Ferdinanda III. z pražské mincovny s letopočtem 1629 jsou velmi populárními a vzácnými ražbami. Hlavně pro svou velikost a pro výtvarné provedení. „Minci bude aukční dům Künker dražit 30. října s vyvolávací cenou 120000 – 150000 Eur,“ dodává Petr Kovaljov.

INVESTOR staví na zázemí největšího setkání sběratelů poštovních známek, mincí a minerálů ve střední a východní Evropě, veletrhu SBĚRATEL, který letos prvně doprovodí samostatná akce Minerály a drahé kameny. Všechny tři veletrhy proběhnou ve stejném termínu a s jednotným vstupným od 6. do 8. září v na výstavišti PVA Letňany v Praze.

 

Více informací a kompletní seznam vystavovatelů najdete na www.investor-fair.com a www.sberatel.info

 

 

 

Doprovodný program

Čtvrtek 6. 9.

14:00 – Slavnostní odhalení a zahájení aukce zlaté kilové medaile Zlatá bula sicilská. Výtěžek dražby bude věnován Ústavu pro péči o matku a dítě na zakoupení speciálního dýchacího přístroje pro předčasně narozené děti, stánek Národní Pokladnice č. 215

15:00 – Křest nové dopisnice věnované Harley-Davidson Clubu Praha za účasti jeho vedení a autora kresby Václava Zapadlíka, foyer

16:30 – Představení unikátní mince s hrdiny komiksu Čtyřlístek, která vyšla v Holansku a je oficiálním platidlem Cookových ostrovů. Mince vyšla v limitovaném nákladu a bude  k dispozici pouze na veletrhu, stánek firmy Numiscollect, č. 406

 

pátek 7. 9.

15:00 – Křest známkového sešitku „Světová auta“ za přítomnosti jeho autora  Václava Zapadlíka, foyer

16:30 – Křest prvních známek s vlastním motivem zadavatele, mezi kterými je také první oficiální známka veletrhu Sběratel. Představen bude také princip, na kterém nová služba, kterou na podzim začne Česká pošta nabízet veřejnosti, bude fungovat.

 

sobota 8. 9.

–          Slavnostní vyhlášení a předání mince Čtyřlístek z charitativní aukce, která probíhala před veletrhem na aukčním serveru Aukro, stánek Aukra č. 118

 

Po celou dobu veletrhu

K vidění bude platinová medaile vydaná na podporu Nadace Dagmar a Václava Havlových. Letos v březnu byla ve spolupráci s Nadací Dagmar a Václava Havlových VIZE 97  vyražena zlatá a stříbrná pamětní medaile na počest prezidenta Václava Havla.  Mince se setkaly se zájmem sběratelů a na projekty nadace se získala částka blížící se dvěma milionům korun. Vzhledem k tomuto úspěchu byla vydána v květnu série věnovaná Václavu Havlovi: trojice vysokohmotnostních medailí určených pro sběratele a filantropy, kteří chtějí podpořit Nadaci VIZE97 a zároveň mít doma sběratelský unikát. Celkem bylo totiž vydáno 10 ks od provedení – razila se zlatá kilogramová, stříbrná kilogramová a platinová půlkilogramová medaile. Na nové majitele čeká také zlatá, stříbrná a platinová medaile s vyraženým pořadovým číslem jedna, ty budou nabídnuty v říjnu v dobročinné aukci pro Nadaci VIZE 97.

Nejkrásnější mince Evropy – Evropská numizmatická asociace vyhlásí na veletrhu výsledky soutěže o nejkrásnější peníze Evropy. Ta má celkem tři kategorie, z nichž se letos bude hodnotit nejkrásnější oběžná mince. V dalších letech přijdou na řadu pamětní mince a bankovky. Celkem 55 emisních zemí celé Evropy bylo rozčleněno do šesti regionů, pro něž se v průběhu roku pořádalo regionální semifinále. Výběr se týkal všech mincí, které jsou v Evropě v oběhu.

Zámek Neuschwanstein za 50 Kč. Sbírání dvoueurových mincí s odlišnými motivy a z různých států je stále populárnější. Vystavovatel Miloslav Nozka vám vymění zbrusu novou německou minci s motivem zámku Neuschwanstein v hodnotě 2 Eur za vaši padesátikorunovou minci. Ideální základ nové sbírky!

Sokolské medaile – výstava České numismatické společnosti u příležitosti 150 let založení Sokola a vydání publikace Sokolské účelové známky. Autor Ing. Emil Novák, stánek ČNS č. 122

Výstavka nerealizovaných odlitků pamětních mincí pro ČNB – garant: Evropská numizmatická asociace, stánek č. 452A

 

 

Štítky: ,

Napsat komentář