Minulý týden a zmizelá volatilita akcií

Co se na trzích dělo poslední týden?

 

  Stav na začátku Stav na konci Změna
S&P 500 2169,04 2179,98 +0,50%
Zlato 1320,50 1324,80 +0,33%
Ropa Brent 49,92 46,83 -6,19%

 

Americké akcie i v uplynulém týdnu pokračovaly ve velmi úzkém pásmu. Tento stav trvá již téměř dva měsíce, a to přes to, že během této doby proběhla konference v Jackson Hill.  A staly se i další události.

Schválně se podívejte na graf v horizontu půl roku – veškerá volatilita akcií je pryč.

Volatilita

 

Celé to na mě působí jako ticho před bouří. Čím větší bouře a rozkolísané trhy, tím větší příležitosti se díky čím dál více se rozmáhajícímu pasívnímu investování pro dlouhodobé investory budou objevovat.

Cena zlata za týden získala pár dolarů na unci. Přitom během týdne se jeho cena přiblížila na dohled hranici 1300 dolarů. I zlato (pokud se na vývoj jeho ceny budeme dívat optikou denních uzavíracích cen) se přes relativně vysokou intradenní volatilitu pohybuje v úzkém cenovém pásmu. Dává to smysl, jeho volatilit bývá často spojena s volatilitou akciových trhů.

Vývoj v poslední době je volatilnější než u akcií.

null

 

Cena ztratila za týden tři dolary za barel. Volatilita ropy je největší ze všech v týdenních rozborech sledovaných cen.  Podívejte se na půlroční graf.

VolRopa

 

Pokud vás zajímají akcie, stáhněte si zdarma můj ebook a podívejte se na moje postupy při vyhledávání těch nejlepších akcií světa:

 

EBOOK ZDARMA ZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

  • – Růstové akcie
  • – Dividendové akcie
  • – Tajné informace
  • + „třešnička na dortu“

Ke stažení ZDE

 

Komentáře

Přidat komentář