Minulý týden a vrácená volatilita

Co se na trzích dělo poslední týden?

 

  Stav na začátku Stav na konci Změna
S&P 500 2179,98 2127,81 -2,39%
Zlato 1324,80 1327,80 +0,23%
Ropa Brent 46,83 48,01 +2,52%

 

Americké akcie po více než dvou měsících najednou vybořili z velmi úzkého pásma. Je to největší jednodenní pokles nejen od britského referenda o vystoupení z Evropské unie, ale za posledního váce než půl roku. Že ke zvýšení volatility dojde, jsem psal před týdnem . Že k tomu dojde během pár dní, jsem, přiznávám, sám netušil.  Jednodenní pokles oS&P500 je něco delší dobu nevídaného.

Jsem opravdu zvědav, jak se s tím popasují trhy příští týden a hlavně, jestli to vezme Fed v úvahu při svém rozhodování o výši úrokových sazeb.

Pokud jde o zlato, za týden opět získalo pár dolarů na unci. V den poklesu akcií ztratilo zlato přes 10 dolarů na unci. Zdá se, že cena zlata je skutečně pozitivně korelována s cenou amerických akcií. O tom, že je pozitivně korelována i s cenou americké dolar, jsem psal již před dvěma měsíci.

Cena ropy Brent získala za týden dolar a kousek, i když v pátek šla dolů stejně jako akcie i zlato… V pátek klesla její cena o 2 dolary za barel.

Na závěr přidávám páteční graf vývoje hlavních globálních finančních trhů.

GRAF

 

Řadu dalších grafů najdete zde.

 

 

Pokud vás zajímají akcie, stáhněte si zdarma můj ebook a podívejte se na moje postupy při vyhledávání těch nejlepších akcií světa:

 

EBOOK ZDARMA ZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

  • – Růstové akcie
  • – Dividendové akcie
  • – Tajné informace
  • + „třešnička na dortu“

Ke stažení ZDE

 

Komentáře

Přidat komentář