Manažer fondu obligací radí: dejte peníze také pod matraci – zpřesnění citace

Autor článku: 25. 6. 2015

V úterý vyšel zde na serveru článek Manažer fondu obligací radí: dejte peníze také pod matraci.

Mediální zástupce společnosti Fidelity WI pro ČR mne požádal o publikaci zpřesnění citace pana Iana Spreadburyho. Zde je:

Ian Spreadbury:  „Vysoká úroveň zadlužení v ekonomice představuje systémové riziko pro globální finanční systém. To bude nutit centrální banky během příštích let k opatrnému postupu, protože ekonomiky jsou mnohem citlivější na změny sazeb. Jsem přesvědčen, že v tomto prostředí by měli investoři investovat do celé řady aktiv a vyhnout se koncentraci pouze na určité oblasti.  To znamená neinvestovat pouze do tradičních dluhopisů, nemovitostí a kapitálových aktiv, ale také do peněžní hotovosti a drahých kovů. Ekonomická nejistota je obecně dobrou zprávou pro dluhopisy, protože pomáhá udržovat výnosy.  Pokud jde o vysoce kvalitní dluhopisy s investičním stupněm, i když u nich nepředpokládáme výnosy na stejné úrovni, jaké byly v roce 2014, přesto od nich letos očekávám atraktivní výnosy.“

 

 

 

Štítky: , , ,

Komentáře

 • VoDo napsal:

  Myslim ze to neni nic noveho pod sluncem, proto by se kazdy mel ridit Investocni pyramidou. https://daddyblog.files.wordpress.com/2008/11/investment-pyramid.png a podle potreb a vyvoje trhu uprovovat svoje pozice, tezko ted jit do plnych do akcii kdyz jsou v sestem roce byciho trhu a tezko ted jit do dluhopisu kdyz 34 letej byci trh zrovna skoncil.

 • kubik napsal:

  Podle mě akcie- DJI vyleze na 19500,ale mezitím může ještě spadnout na 16500.Cena dluhopisů šest měsíců dolů.

 • kubik napsal:

  Oprava- spadnout na 16900

 • Moon napsal:

  https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/6193-islamsky-stat-zavedl-zlate-a-stribrne-penize-s-cilem-osvobodit-se-ze-satanskeho-ekonomickeho-systemu Jak dopadl Irák, když chtěl za ropu zlato? Jak dopadla Libye, když chtělo za ropu zlato? Jakto, že Izrael a USA dovolí ISIL razit zlaté mince? 1.varianta - ISIL přerostl svým tvůrcům přes hlavu, takže brzy skončí. 2.varianta - takový byl původní plán, zdiskreditovat zlato. a) lehce padělatelné mince (bez bezpečnostních prvků) - zlato přestane být důvěryhodné mezi laiky b) zlato se zakáže (stejně jako hotovost), protože to bude měna teroristů Co vy na to?

Napsat komentář