Malé komoditní akcie – jak si (po)vedou

Autor článku: 17. 6. 2015

Že si nevedou nijak dobře, není pro čtenáře žádným překvapením. Graf vývoje TSX venture Indexu je zde. Minulý týden zakončil na hodnotě 682 bodů. Index sestává ze 422 akcií, z nichž kapitalizace největší firmy je půl miliardy kanadských dolarů, (s podílem 3,55%). Medián kapitalizace firmy je ani ne 20 miliónů CAD.

Ze svého maxima ztratil index 70%, za poslední rok cca o třetinu (hlavně díky vývoji ceny ropy). Téměř polovina společností mé méně než 1 milión dolarů v bance. Protože se v drtivé většině jedná o „explorer“ společnosti, je pro ně likvidita klíčovou.

Čeká nás vlna konsolidace v oboru – například jde oTemex,  Ryan Gold, Osisko a další. Trh se pročistí a bude se objevovat řada zajímavých příležitostí.

Štítky: , ,

Komentáře

  • plukin napsal:

    Metals still pointing down: https://armstrongeconomics.com/archives/date/2015/06 Recke akcie - potencialni long: https://armstrongeconomics.com/archives/33507

  • VoDo napsal:

    Medved na komoditach... Cisteni bude trvat roky, sem tam se to vyhoupne a doda nadeji komoditnim byckum, ale pak se to zase vrati do trendu dolu, na rust celyho odvetvi budem cekat aspon 15 let...

Napsat komentář