Lynx: Strategie pro long vstupy na aktuálním trhu

Investiční newsletter Breakout Trader od LYNX každý týden přináší předplatitelům 5 konkrétních investičních analýz akcií a ETF. Tyto analýzy obsahují konkrétní úrovně vstupu, stop-loss i cílovou cenu. Od roku 2014 akcie Breakout Trader dosáhly zisku 71 %.

V tomto týdnu analytiky LYNX zaujaly akcie Apple (FB), Deutsche Börse (DB1), Heineken NV (HEI), ETF na akciový index S&P 500 SPDR S&P 500 ETF  (SPY) a také měnové ETF ProShares Ultra Euro ETF (ULE).

 

Nastolí Apple medvědí trend nebo dojde k odražení?

Akcie high-tech giganta Apple byly v pondělí tvrdě sraženy trhem, když ztratily v některých chvílích až 30 % hodnoty. Důkaz toho, že ani nejsilnější akcie nemusí být imunní vůči plošnému propadu cen na trzích. Krátkodobý klesající trend na akciích Apple byl ustanoven již před několika týdny a vrcholil nečekaně silným pondělním výprodejem.

Jedná se o velice spekulativní investiční ideu, která má vyšší procento neúspěchu pro otevření pozice. Jednou ze strategií pro obchodování takto přeprodaného trhu je vyčkat na proražení minima a vsázet na rychlý návrat ceny zpět nad toto minimum. Pokud naskytne ideální příležitost pro vstup, mohl by zde být zajímavý potenciál.

Je důležité nenakoupit příliš draho a nechat nejdříve cenu spadnout směrem k $93 až $98. Pouze poté by mělo smysl uvažovat o strategii pro nákup odražení. Nákup by byl vhodný po překonání maxima předchozího dne a stop-loss by se umístil pod absolutní minimum odrazu.

aapl (1)

 

 

Ovládnou medvědi akcie Heineken?

Akcie pivovarské společnosti prokázaly v posledních měsících relativní sílu ve srovnání s vývojem trhů. V posledních dnech ale i u nich došlo k tvrdému nárazu. Akcie za posledních pět dní ztratily polovinu ročního zisku. To znamená, že medvědi pomalu získávají kontrolu nad trhem.

V tomto tržním rozpoložení je značně riskantní otevírat dlouhé pozice. Proto by měl být silný důraz kladen na odhadnutelnost rizika. Lépe se proto vždy pracuje s akciemi, které jsou relativně silné jako Heineken.

Pondělní obchodování ustanovilo minimum na €64,46. Pokud by akcie opět klesla k této úrovni, objevila by se zajímavá příležitost pro vstup do dlouhé pozice. V případě, že by cena přesáhla €69, byl by vstup již příliš riskantní. Mezi €65 a €67 by mohl být vstup ještě zajímavý. Stop-loss volíme pod pondělní minimum a cílovou cenu na uzavření pondělního otevíracího gapu.

hei (1)

 

Získejte kompletní analýzy s úrovněmi vstupu a výstupu 

Chcete podrobné analýzy s konkrétními úrovněmi vstupu a výstupu pro všechny výše zmíněné tituly? Celkem můžete každý týden získat investiční analýzy čtyř akcií a jednoho ETF. Požádejte zdarma a bez závazků o zaslání investičního newsletter Breakout Trader na odkazu – www.lynxbroker.cz/investicni-doporuceni/. 

 

Upozornění: Všechny úrovně vstupů i výstupů z obchodů vychází z osobních strategií autorů newsletteru a mají pouze informativní charakter. Neměly by být chápány jako specifická nákupní a prodejní doporučení, ale jako podklad pro další analýzu se zohledněním Vašich investičních možností a zkušeností. Ujistěte se, že znáte podmínky investičního newsletteru.

 

 

 Kniha věnovaná fundamentální analýze:

EBOOK ZDARMA
ZISKOVÉ AKCIE: investujte profesionálně

 • – Růstové akcie
 • – Dividendové akcie
 • – Tajné informace
 • + „třešnička na dortu“
 • + Základy obligací

Ke stažení ZDE

 

Komentáře
 1. VoDo napsal:

  Minule to moc nevyslo, apple nema ticker FB

 2. plukin napsal:

  VoDo: pekne :)))

 3. Jan Dvořák napsal:

  VoDo, proč jsi to neřekl před týdnem???

 4. VoDo napsal:

  JD: nikdo me za analyzy neplati

 5. VoDo: Škoda, já mám rád lidi, kteří umí bezchybně predikovat trh. Sám to neumím, proto obchoduju to, co obchoduju 🙂

 6. fotrJeLotr napsal:

  tak ropa WTI aj BRENT viac ako 9% smerom hore. Sme nejaki volatilni v poslednej dobe

Přidat komentář