Lynx: S&P 500 na klíčovém supportu. Jaké akcie sledovat?

Investiční newsletter Breakout Trader od Lynx každý týden přináší předplatitelům 5 konkrétních investičních analýz akcií a ETF. Tyto analýzy obsahují konkrétní úrovně vstupu, stop-loss i cílovou cenu. V roce 2013 akcie Breakout Trader dosáhly zisku 45 % a v roce 2014 dosahují již 26% zisku.

V tomto týdnu analytiky Lynx zaujaly akcie Ulta Salon (ULTA), Green Dot (GDOT), Allianz (ALV), Corio NV (COR) a ETF opisující index S&P 500 SPDR S&P 500 Trust (SPY).

Index S&P 500 v okolí klíčového supportu

Předešlé korekce na indexu S&P 500 se pohybovaly v obvyklém rozmezí 5-6 %. Minulý týden index uzavřel 5,6 % pod vrcholem. Nyní se přibližujeme úrovni, od které se index odrazil k dalšímu růstu začátkem srpna.

Navíc jsme se dostali k linii 200-denního klouzavého průměru, který se nachází na rozmezí $190 až $190,50. Minulý týden index S&P utrpěl nejhorší týdenní ztrátu od května 2012, když odepsaly 3,1 %. Index strachu VIX během minulého týdne přidal 45 % a dostal se nejvýše od února letošního roku.

Býkům se teď nabízí zajímavá příležitost k nákupu, která může mít dvě možnosti vstupu. Buď lze spoléhat na odraz od 200-denního průměru nebo vstoupíme nad high minulého obchodního dne.

 

Co se týče jednotlivých titulů, tak na americkém trhu se díváme po titulech, které i během všeobecné slabosti na burze ukázaly sílu a posunuly se pouze do strany. Navíc v kombinaci s předchozích růstem na těchto titulech způsobila tato korekce pouze konsolidaci, která v případě růstu indexů požene tyto akcie výše rychleji než bude růst trh samotný.

Dvě akcie, které korekce využili ke konsolidaci po divokém růstu

Akcie, které minulý týden pouze konsolidovaly po nedávných vysokých ziscích a nenechaly se strhnout k poklesu, jsou tituly, které se vyplatí mít při podobných korekcích ve watchlistu. Když akcie neukáže slabost při všeobecném poklesu trhu, můžeme očekávat, že se jí bude dařit při návratu trhů výše.

Tituly, jejichž graf nabízí obdobný vývoj popsaný výše, jsou prodejce kosmetických výrobků Ulta Salon (ULTA) a prodejce předplacených kreditních karet Green Dot (GDOT).

Oběma akciím se v poslední době velice daří a po silné druhé polovině září nyní věříme, že s návratem trhů výše by jejich kurzy měly růst rychleji než trh.

Graf Ulta Salon

Graf Green Dot:

 

 

Dva evropské tituly blížící se silným supportům

Zajímavá situace nastala na grafu německé pojišťovny Allianz (ALV) a holandského realitního developera Corio NV (COR). Oba tituly se díky korekci na evropských trzích přiblížily osvědčeným supportům, od kterých se mohou odrazit výše. Vyžádejte si další podrobnosti k těmto investičním příležitostem.

Získejte kompletní analýzy s úrovněmi vstupu a výstupu 

Chcete podrobné analýzy s konkrétními úrovněmi vstupu a výstupu pro všechny výše zmíněné tituly? Celkem můžete každý týden získat investiční analýzy čtyř akcií a jednoho ETF. Požádejte zdarma a bez závazků o zaslání investičního newsletter Breakout Trader na odkazu – https://www.lynxbroker.cz/investicni-doporuceni/. 

 

Upozornění: Všechny úrovně vstupů i výstupů z obchodů vychází z osobních strategií autorů newsletteru a mají pouze informativní charakter. Neměly by být chápány jako specifická nákupní a prodejní doporučení, ale jako podklad pro další analýzu se zohledněním Vašich investičních možností a zkušeností. Ujistěte se, že znáte podmínky investičního newsletteru.

Komentáře
 1. RusSvk napsal:

  Linx ti to trosku padlo-ta tvoja predikcia,hned na druhy den,kto dal na tvoje rady, aj napriek masivnej podpore Fedu , tak skrachoval…bieda bieda…

 2. Miroslav Piták napsal:

  To RusSvk:
  Chybné predikce budoucího vývoje finančních trhů jsou tak přirozené jako střídání dne a noci. Ti co v reálu obchodují mě dají za pravdu. Proto nedílnou součástí každého obchodního systému je moneymanagement, který zajistí, že i několik chybných obchodů v řadě nezpůsobí vymazání obchodního účtu.

 3. RusSvk napsal:

  cistý hazard…navyše ako tvrdi Saxo bank v poslednom článku“nádej nieje dobrá politika“-západná burza je virtualna ilúzia a obchodníkom je dovolene obchodovať len preto,lebo tí, ktorí to ovladaju vedia ,že ich o všetko oberu ked sa im zachce…Ano to je prirodzene-sami si za to možu,píšem to preto,lebo v poslednej dobe mi volali kadejakí traderi že ako to pojde hore,a vraj mali insider informacie..keci…keci …keci…teraz uz týžden mlčia ako hroby,vraj oni s ao vsetko postaraju a ja mozem byt na motorke…ach jaaaaj.a som im povedal ze to jue teraz rizikove…vraj pojde dole ale potom hore ..aj keby stale je to hnane fedom…ale ocividne aj to uz zlyhava…

 4. Martin Kopacek napsal:

  RusSVK:
  No jestli Vám někdo volal, že má insider informace, tak to byl asi blázen. Insider info si nikdo normální nedovolí neznámému člověku prezentovat.

  Jinak přesně platí, co píše Míra Piták: Analýzy Lynxu jsou tipy na zajímavé SITUACE, nikoliv předpověď co kam půjde. Je na každém, jak situaci vyhodnotí. Já například vidím rizika – a tomu jsem přizpůsobil pozice (viz můj blog). Zavírám bez potíží pozice se ztrátou, když se trh chová nestandardně. Ztráty jsou součástí tradingu. Přesto mám za tento rok už slušně vyděláno 🙂

  Vydělat se dá – ale pokud trváte na tom, že vše je zmanipulované a ovládané hrstkou vyvolených, ok, já Vám to neberu 😀

 5. RusSvk napsal:

  samozrejme ze boli poblázneni-typické formulky- ako sekta…Pozrite, „najlepší klamár občas hovorí pravdu“ alebo inak, treba vzdy podhodit trosku zrna sliepkam ,ked ich chcem dostat na porážku-chvilku to zahrat na dvoveru.tak to funguje.Je dávno známe že 90% obchodnikov skrachuje po prvom roku, vy musite byt teda extra trieda, ked Vas este nedostali…Mna tiež nie,ale iba vdaka tomu, ze si plne uvedomujem ako sa manipuluje s cenou najma na trhu s virtualnym zlatom.

 6. Toxic napsal:

  RusSvk: Proč by měl dotyčný zkrachovat? Chytrý člověk si nastaví vhodný stoploss, který by ho před krachem měl uchránit. S tím, že každý „tip“ nevyjde se přece počítá. Jsou i strategie, u kterých můžete být úspěšný jen např. ze 30% a přece vám ta strategie bude vydělávat..
  Mimochodem, takové volající, kteří mají prý insider informace o určité akcii, mám taky, jednou za půl roku to ti podvodníci zkouší..

 7. RusSvk napsal:

  Vzdy som sa sustredoval na to ,aby som trhu rozumel… strategie, ktore maju uspesnost 30% su dôkazom, ze taký obchodník vobec trhu nerozumie a sustredi sa na zisk, co je istá cesta ku krachu…

 8. Hugo napsal:

  RusSvk přesně tak kdyby si házel mincí bude to mít 50/50 🙂
  . vždycky sem se smál když profíci na školení vytáhnou to svý Risk/Reward Ratio aby na udičku lovili nováčky a že když SL je 30, a pt 60 a tedy musí být automaticky v zisku. Todle je podle mne totální kravina protože šance že to trefí PT jsou poloviční s tím že to trefí dříve SL. takže žádná výhoda. Já osobně preferuji méně signálů, keré filtruji odpozorovaným chováním trhu a nakonec je z toho třeba jen jeden signál denně, někdy žádný ale když už tak s vysokou pravděpodobností zisku nebo alespon BE. vše ostatní je o psychice. A určitě je lépe když si najdete vlastní signály než ty co používají všichni ostatní.

Přidat komentář